Laatste nieuws
16.50De volgende Snapchat van Jorthy Mokio? Die zal er niet komen
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.05VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Roefs heen bij Oranje'
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
13.06Belgische topclub ontslaat trainer: 'Van Bommel en Van Nistelrooij in beeld'
Resultaten x
Binnenland

Interview NOS-presentatrice Eline de Zeeuw: "Nooit verwacht dat het zo snel zou gebeuren"

In haar jeugdjaren ontwikkelden zich twee dromen in haar hoofd. Ze wilde sportverslaggeefster worden. Of ze wilde nieuwscorrespondent vanuit de Verenigde Staten worden. Na haar stageperiodes twijfelde Eline de Zeeuw niet meer. Haar sporthart klopte harder. Op het komende EK zal ze voor de NOS vanuit de studio de middagwedstrijden voor haar rekening nemen. Daarna is ze te zien en te horen als verslaggeefster bij de Olympische Spelen en treedt ze vanaf 28 augustus op als presentator van de uitzendingen van de Paralympics. "Ik was en ben veruit de grootste voetbalfan van de familie."

07-06-2024 12:00 door Sander Berends

De voorbereidingen zijn in volle gang. "Ik heb deze week Albanië bestudeerd. Ik weet nu alles van hun Braziliaanse bondscoach Sylvinho en hun sterspelers. Ik wil straks beslagen ten ijs komen." Vanaf 15 juni is Eline de Zeeuw tijdens het EK bijna elke middag te zien op de televisie. Ze zal de 15.00 uur-wedstrijd van het EK van presentatie voorzien. Inclusief voor- en nabeschouwing. "Officieel ga ik vanaf 14.30 uur live, maar ik zal al in de ochtend in de studio in Hilversum druk bezig zijn met de voorbereidingen."

Veel Oostblok

Ze trapt af met Hongarije - Zwitserland. "Daarna Roemenië - Oekraïne, Kroatië - Albanië en Slovenië - Servië", somt ze op. "Het is veel Oostblok de eerste dagen. Analisten als Theo Janssen, Ibrahim Afellay en Leonne Stentler zullen die dagen roulerend aanschuiven. Ik kijk er naar uit." Het wordt haar eerste voetbaltoernooi als presentator voor de nationale televisie.

Voor de radio deed ze dat drie jaar eerder. Tijdens het vorige EK versloeg ze voor NOS Langs de Lijn diverse wedstrijden. Bij haar debuut in Kopenhagen tussen Denemarken en Finland was ze live getuige van de hartstilstand van Christian Eriksen. "Dat was direct erg confronterend om mee te maken. Bizar. Jeroen Elshoff als tv-commentator en ik voor de radio waren de enige NOS-medewerkers die aanwezig waren en rechtstreeks verslag konden doen. Via Facetime kwam ik enkele keren in de tv-uitzending. Door dat vreselijke moment van Eriksen verliep een eerste wedstrijd absoluut niet zoals ik die had voorgesteld. Al was het ook bijzonder om te zien hoe iedereen in het stadion verbroederde. Iedereen dacht aan hetzelfde en leefde heel intens mee. Die avond evalueerden Jeroen en ik wat er was gebeurd. Normaal spreek je over de wedstrijd, maar nu ging het enkel om Eriksen. Gelukkig was zijn situatie inmiddels niet meer levensbedreigend."

Ideale leerschool

"Ik ben daarna bijvoorbeeld nog naar Sevilla en München geweest, deed Nederland - Noord-Macedonië vanuit de Johan Cruijff ArenA net als de achtste finale tussen Denemarken en Wales. Radio zag en zie ik als een ideale leerschool. Het betekent improviseren, scherp zijn en letterlijk verslag doen van alles wat je ziet. Radio is ook het allersnelste medium. Ik ben er verliefd op geworden. Ik kreeg er de ruimte om situaties van allerlei kanten te belichten. Ik ben erin gerold en er verder in gegroeid."

NOS/Rogier Veltman

"Radio is een stap die ik voor alle journalisten, die de televisie als einddoel zien, wil aanraden." Ze reageerde vijf jaar geleden op een vacacture van de NOS. Ik begon als redacteur en werd daarna verslaggever. "Dat was een mooie manier om binnen te komen en een mooie manier om het vak onder de knie te krijgen. Ik heb veel geleerd bij de radio-uitzendingen. Na het EK mocht ik het WK van 2022 in Qatar ook ter plekke meemaken. Daar verzorgde ik de kruisgesprekken vanuit het stadion voor de televisie. Dat smaakte naar meer."

Intern opgeleid

De 31-jarige journaliste zag haar televisiedroom in het najaar van 2023 dichtbij komen. De sporttak van de NOS zocht uitbreiding voor het presentatieteam van Studio Sport en het Sportjournaal. "Ik nam deel aan diverse screentests en kreeg de kans. Ik had nooit verwacht dat het zo snel zou gebeuren. Ik werd intern opgeleid met vele proefuitzendingen en kreeg goede begeleiding. Daarvoor ben ik iemand als Dione de Graaff erg dankbaar."

Haar eerste live-uitzending eind januari zal ze niet vergeten. "Dat was het Sportjournaal dat aansluit op het NOS Journaal van 13.00 uur. Ik moest de naam van een Russische tennisser voorlezen, Roman Safioellin. Dat ging niet helemaal goed. Die naam vergeet ik dus nooit meer. Maar ook dat hoort bij live televisie maken. Soms gaat het ook even mis."

Washington

Ze studeerde aan de Rijksuniversiteit van Groningen. "Eerst deed ik de bachelor Geschiedenis. Ik kende naast sport toen de droom om vanuit de Verenigde Staten als correspondent te gaan werken. Vandaar deze keuze." Ze voltooide haar opleiding met het masterprogramma Journalistiek. "Na mijn stage bij NOS Studio Sport liep ik mee met NOS Bureau Washington (daar werkte ze samen met Amerika-correspondenten Arjen van der Horst en Wouter Zwart, red.). Ik heb er meer geleerd dan waar dan ook. Ik mocht een beetje proeven aan het correspondentenleven. Maar wat ik op dit moment doe, past beter bij me."

Haar sportdroom heeft ze waargemaakt. "In de familie was ik al de grootste voetbalfan. Dat is nog steeds zo. Mijn vader had twee seizoenkaarten van sc Heerenveen. Regelmatig ging ik met hem mee. Dan was ik de enthousiaste fan die meeleefde." Ook voetbalde ze drie jaar in het eerste vrouwenelftal van VV Nagele, het dorp van tweeduizend inwoners in de Noordoostpolder. "Tot en met mijn zestiende, maar mijn kwaliteiten mochten geen naam hebben. Het zei voldoende dat ik met voetbalschoenen speelde die drie maten te groot waren. Maar daar kon ik zo lekker mee punteren. Zo trapte ik een bal. En zo scoorde ik weleens met geluk. Ik stond voorin. Daarna ben ik gaan hockeyen."

Verwachtingen

Nu is ze ook daarmee gestopt. "Een baan in de sportjournalistiek is nauwelijks te combineren." Ze volgt beide sporten beroepsmatig. Over de kansen van Oranje op het EK, dat op 14 juni begint, hinkt ze op twee gedachten. "Als fan hoop je toch stiekem op die Europese titel. Hoop je dat we heel ver gaan komen. Beroepsmatig is het anders. Anderhalf jaar geleden geloofde bondscoach Louis van Gaal erin dat we wereldkampioen konden worden. Hij nam iedereen mee in dat doel. Dat werkte aanstekelijk. Dat merkte je ook aan de spelersgroep. Nu is dat anders. Ik volg de woorden van aanvoerder Virgil van Dijk. We moeten realistisch zijn. We kampen met diverse twijfel- en blessuregevallen. Er zal iemand op moeten staan."

De afgelopen jaren heeft ze een duel van Oranje regelmatig aangegrepen om haar verjaardagsfeest op te luisteren. "Ik ben jarig op 14 juni. Regelmatig heeft het Nederlands elftal rond die tijd gespeeld. Nodig ik vrienden en vriendinnen uit en gaan we onder het genot van een drankje en hapje kijken. Deze keer vier ik mijn verjaardag op zondag de 16e als Nederland en Polen tegen elkaar spelen. Natuurlijk een 15.00 uur-wedstrijd, maar de Oranje-uitzendingen worden vanuit Duitsland gepresenteerd door Gert van 't Hof. Hopelijk kunnen we een leuk feestje vieren."

Paralympische Spelen

Daarna gaat ze 3,5 week naar de Olympische Spelen in Parijs als allround verslaggever voor de radio en televisie en verzorgt ze het commentaar van het turnen voor de radio. Vanaf 28 augustus treedt De Zeeuw tien dagen op als presentator van het avondprogramma, een uitzending van vijftig minuten, van de Paralympische Spelen. In het Parc La Villette in Parijs ontvangt ze een team van vaste analisten. Daarnaast komen er sporters, coaches en andere gasten langs. "Het wordt een drukke zomer. Maar ook een leuke zomer. Ach, vakantie neem ik wel eind september wel op. Dan zijn reizen ook nog goedkoper ook. Eerst het EK dus. Ik heb er zin in."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.