Laatste nieuws
22.52Haaland leidt City met 50e CL-goal langs Napoli, De Bruyne in 25e minuut gewisseld
22.25Nederlandse ploegen afgetroefd in Europa: 'Daarin komen wij tekort'
22.20Engelse hekkensluiter Wolves neemt opvallend besluit en verlengt contract
22.20Eigen goal Hatzidiakos voorkomt nederlaag Leverkusen, Brugge op schot in Champions League
21.50Pijnlijke terugkeer De Bruyne in Manchester: Belg na 25 minuten gewisseld
21.46Nederlander oogst lof in Premier League: 'Zelfs fans van de tegenstander lyrisch'
21.28Van den Brom openhartig over terugkeer in Eredivisie: 'Dat heb ik enorm gemist'
21.17Huijsen meldt zich boos op Insta: 'Goed voor het imago van het Spaanse voetbal...'
21.15Leverkusen pakt met Tillman en Flekken punt in CL, Forbs helpt Club Brugge
21.12'Laatste contract voor Messi: Argentijn gaat spoedig zijn handtekening zetten'
21.05Praat mee op VP: Man City - Napoli
21.00Ex-PSV'er afgebrand door eigen fans na slecht duel: 'Verkoop hem!'
20.56Vrouwen Twente met speels gemak naar groepsfase Champions League door zege op Katowice
20.55Seb Huntelaar (16) treedt in voetsporen vader met contract bij PSV
20.51Hoofdpijndossier FC Barcelona: terugkeer in Camp Nou mogelijk opnieuw uitgesteld
20.45PSV presenteert 'zoon van' als nieuwe aanwinst: 'Een echte goalgetter'
20.35FCUpdate in het kort: Seb Huntelaar (16) tekent eerste profcontract: 'Echte goalgetter'
20.20Fans zien Ajax-flop uitblinken in Champions League: 'Wat heeft Ajax toch gedaan?'
20.20'Geërgerde aftocht Harry Kane van Ajax' wekt irritatie: 'Wat? Mij wisselen?'
20.05PSV bevestigt komst Seb Huntelaar
20.00Beelden van vorig optreden Gloukh in CL tegen Inter gaan viraal: 'Next best thing'
20.00Praat mee op VP: Botman op de bank bij Newcastle, De Jong in de basis bij Barça
19.59UEFA onderzoekt incident tijdens Liverpool - Atlético, fan reageert zelf
19.45Bizarre avond voor Mignolet: doelman van held naar pechvogel in vijf minuten
19.35Verandering gevraagd in speelstijl bij Nederlands elftal: 'Daar hoop ik op...'
19.35Vertrek Leverkusen-speler heeft invloed op ontslag Ten Hag: 'Dat was de druppel'
19.25Vijfvoudig international in wachtkamer bij Telstar: 'Kijken in winterstop verder'
19.00Ajax-fans over topper: 'Ik zie PSV zondag geen kans maken'
18.55Boskamp ziet 'werkelijke ramp' bij Feyenoord: 'Waarom kan dat niet bij ons?'
18.48Uitspraak in hoger beroep van Real Madrid tegen schorsing van Huijsen bekend
18.45Mourinho's cirkel is na 25 jaar rond: 'Ik ben hier om Benfica te dienen'
18.23Schlemiel in De Kuip hard aangepakt in kleedkamer: 'Kon door de grond zakken'
18.15Verdeeldheid onder Ajax-fans over de toekomst van Heitinga
18.00Groot compliment voor Nederlander: 'Eén van beste acht spelers ooit bij Liverpool'
18.00Ajax-vrouwen weer te sterk voor Graz, door naar laatste voorronde Europa Cup
Resultaten x
Binnenland

Voorbeschouwing: Nederland – Engeland, burenruzie in de halve finale

Het Nederlands elftal is erin geslaagd om voor het eerst in twintig jaar de halve finale van het EK te bereiken. De ploeg van Ronald Koeman is na de 2-1 overwinning op Turkije gekoppeld aan Engeland. Het team van bondscoach Gareth Southgate wist na strafschoppen te winnen van het verrassende Zwitserland. Hoe staan beide ploegen ervoor? Wat vertelt de geschiedenis ons? Hieronder volgt alles wat je moet weten over deze wedstrijd.

08-07-2024 11:00 door Mick van Dijk

Vorm Nederland

Tot nu toe weet Oranje nog geen verpletterende indruk te maken dit toernooi. Na winst tegen Polen (2-1) en een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0) werd Oranje door de 2-3 nederlaag tegen Oostenrijk veroordeeld tot de derde plaats in de groep. Daarmee kwam Oranje wel aan de ‘zwakkere’ kant van het speelschema terecht. In de achtste finale werd overtuigend gewonnen van Roemenië (3-0), om vervolgens in de kwartfinale te winnen van Turkije (2-1). De overwinning tegen Turkije was niet vanzelfsprekend, de Turken kwamen na ruim een halfuur op voorsprong en het duurde tot de zeventigste minuut tot Oranje echt gas ging geven. Toen was het ook snel gedaan, met twee doelpunten binnen zes minuten sleepte Nederland toch de overwinning over de streep.

De opvallendste spelers in de ploeg van Koeman zijn tot nu toe Cody Gakpo en Bart Verbruggen. Waar de aanvaller van Liverpool betrokken was bij de meeste doelpunten wist de 21-jarige doelman van Brighton zich te onderscheiden met een aantal cruciale reddingen. Vooral in de wedstrijd tegen Turkije hield Verbruggen Oranje een aantal keer in de wedstrijd. Verder valt op hoe belangrijk de passie en energie van Wout Weghorst is, toen hij na rust het veld betrad tegen Turkije begon de wedstrijd te kantelen.

Vorm Engeland

Waar Nederland nog niet weet te overtuigen staat bij Engeland ook nog niemand op de banken voor de ploeg van Gareth Southgate. De kritiek op de bondscoach is ook groot, met op papier een van de beste selecties weet Southgate op het veld nog weinig indruk te maken. De Engelsen werden uiteindelijk groepswinnaar, maar wisten dit toernooi nog maar vier doelpunten te maken in vijf wedstrijden. Mede hierdoor had de ploeg in de achtste finale tegen Slovenië de verlenging nodig om door te gaan en in de kwartfinale tegen Zwitserland moesten er zelfs penalty’s aan te pas komen. Tegen Zwitserland wisten de Engelsen wel met het penaltytrauma van Wembley af te rekenen. Drie jaar geleden verloor Engeland de finale van het EK op het eigen Wembley na een strafschoppenserie tegen Italië. Destijds misten Marcus Rashford, Jadon Sancho en Bukayo Saka vanaf elf meter, wat ook leidde tot een golf aan racisme en haat op sociale media. Rashford en Sancho zijn niet in de selectie voor dit toernooi opgenomen maar Bukayo Saka pakte wel zijn verantwoordelijkheid tegen de Zwitsers en schoot zijn strafschop overtuigend binnen. Door de redding van Jordan Pickford op de penalty van Manuel Akanji waren de Engelsen in het voordeel en dat gaven ze niet meer uit handen.

Eerdere ontmoetingen

Beide teams troffen elkaar twee keer eerder op een EK-eindronde, zowel in 1988 (1-3) als in 1996 (4-1) bleek het Nederlands elftal te sterk voor de eilandbewoners. Sinds de millennium-wende troffen Nederland en Engeland in totaal negen keer op het voetbalveld, acht hiervan waren vriendschappelijke wedstrijden. In 2019 was de laatste serieuze ontmoeting tussen de twee, in de halve finale van de Nations League was Oranje toen met 3-1 te sterk door doelpunten van Matthijs de Ligt, Quincy Promes en een eigen doelpunt van Kyle Walker. Toevallig waren beide Gareth Southgate en Ronald Koeman toen ook al de bondscoaches van dienst, dus Koeman weet hoe het is om tegen een team onder leiding van Southgate aan te treden.
 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.