Laatste nieuws
08.38Messi schrijft met zeldzame kopbal geschiedenis voor Inter Miami
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.37Van den Brom en Van Rooij dolblij na zege op Ajax: 'Echt een fantastisch team'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
Resultaten x
Binnenland

Dani Olmo en pieken op het juiste moment

Al het hele EK zijn de ogen van zowel de Spaanse fans als de neutrale toeschouwers gericht op Lamine Yamal op Nico Williams. Gedurende het toernooi slaagde er een collega-smaakmaker in om uit de schaduw van het duo te kruipen. Eerst nog als invaller, maar nu Pedri definitief afgehaakt is, ook als volwaardig basisspeler. Het gaat om Dani Olmo, die na een lange weg piekt op het juiste moment.

13-07-2024 14:00 door Hugo Heinen

Opeens is de gelimiteerde afkoopsom van zestig miljoen een schijntje. Die afkoopsom staat toch echt al ruim een jaar in zijn contract bij RB Leipzig, maar voor het toernooi hoorde je er nog niemand over. Niet gek gezien Olmo afgelopen jaar, voor het derde seizoen op rij, geveld werd door een zware blessure. In de duels die hij wel speelde, was hij goed, maar niet zo exceptioneel als eerder in zijn tijd in Duitsland.

Het is het klassieke verhaal van de schijnwerpers van een eindtoernooi. Diezelfde schijnwerpers brachten James Rodríguez ooit naar Real Madrid, deden Enzo Fernandez naar Chelsea verkassen en gaven de carrière van Hal Robson-Kanu op wonderbaarlijke wijze een tweede leven. Nu gaan die lichten van het wereldtoneel er waarschijnlijk voor zorgen dat Dani Olmo het gastland van dit EK de rug toekeert en in Engeland gaat voetballen.

Dani en Pep, zeventien jaar terug

Manchester City zou ervoor open staan om de genoemde clausule te lichten. Olmo heeft er logischerwijs wel oren naar om het beste elftal van de wereld te versterken. Bovendien zou hij daar Pep Guardiola treffen. Het zou na de zomer van 2007 een nieuwe kruising betekenen. Dani was toen pas negen en stond na een jaartje bij Espanyol aan het begin van een lang traject op La Masía. Pep was juist net gestopt met voetballen en ging zijn trainerscarrière opstarten op de heilige Barcelonese grond. 

Tot Barcelona B, het team wat Guardiola ging managen, zou Olmo nooit komen. Op zestienjarige leeftijd koos hij, op nogal opvallende wijze, eieren voor zijn geld en vertrok hij naar Dinamo Zagreb. Want, zo vertelde hij jaren geleden in de Engelse media, 'ik was een kind en ik wou spelen'. In de jeugdelftallen van Dinamo kreeg hij inderdaad veel meer minuten dan in Spanje. Bovendien duurde het amper een jaar voor hij ook in de hoofdmacht mocht aantreden. 

Bijna Kroatisch international

Het scheelde niet veel of Olmo had überhaupt nooit interland voor Spanje gespeeld, laat staan een finale op een eindtoernooi. In Kroatië begon hij dusdanig veel indruk te maken dat de bond hem verzocht van nationaliteit te veranderen. De Spaanse bond had toen nog niks van zich laten horen. Het gaf de jonge Spanjaard stof tot nadenken, maar tot actie zou hij uiteindelijk niet overgaan. Hij bleef Spaans. En eind 2019 was het belletje van de bondscoach des vaderlands alsnog daar. 

Het was 15 november toen Olmo het shirt van La Roja voor het eerst mocht aantrekken. In een kwalificatieduel met Malta kwam hij er na een uur spelen in voor Álvaro Morata, de spits waarmee hij zondagavond een koppeltje zal vormen in het centrum van de Spaanse voorhoede. Drie minuten later was het al zover, de eerste interlandgoal van de man die Barcelona inruilde voor Zagreb en even hetzelfde leek te gaan doen met de landen waar dat de hoofdsteden van zijn. Hij zal geen spijt hebben van zijn beslissingen. 

 

 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.