Laatste nieuws
10.10Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord

Gisteren

23.57Van Mieghem verwacht met ADO Den Haag de Eredivisie in te gaan
23.57Kroes snapt niets van Farioli-kritiek bij Ajax: 'Was soms niet om aan te gluren'
Resultaten x
Binnenland

Arouna Koné: "Nadat ik bij Roda kwam, richtte ik me op een transfer naar PSV of Ajax"

Als jonge jongen droomde Arouna Koné (40) ervan om ooit op Old Trafford te schitteren. Mede dankzij vier seizoenen in de Eredivisie bereikte hij The Theatre of Dreams, alleen niet in het shirt van Manchester United. De nu gepensioneerde Ivoriaan blikt gelukkig terug op zijn carrière, die hem naar Roda JC en PSV bracht en hem tussendoor bijna naar Ajax leidde. "Ik zag mezelf al in het Ajax-shirt spelen."

23-08-2024 16:00 door Sander Berends

Zijn carrière duurde negentien jaar. Zijn laatste profclub was het Turkse Sivasspor, waar hij in de zomer van 2021 vertrok. Er lagen aanbiedingen op tafel, maar Koné was vermoeid na een lange loopbaan. "Ik had de deur op een kier staan voor een interessant nieuw avontuur, maar nadat ik een paar maanden met mijn gezin in België had doorgebracht, vond ik het mooi geweest", vertelt hij in gesprek met onze medewerker Guus Hetterscheid in ELF Voetbal nummer 7, die via deze link handig online is te bestellen. "Ik heb nog bij een amateurclub in België (VK Weerde, red.) meegedaan, maar dat ik daar mijn carrière zou willen vervolgen was fake news."

Voor de lol

"De club plaatste dat op Facebook. Samen met een vriend heb ik een aantal keren meegespeeld, maar puur voor de lol. Het was in de buurt van onze toenmalige woonplaats. Nu we in Lens wonen, ga ik hier naar de sportschool en ik mag af en toe aansluiten bij wedstrijden met oud-spelers van RC Lens. Toen PSV tegen Lens speelde in de Champions League, zat ik helaas net in Ivoorkust. Anders was ik naar het stadion gegaan."

Koné denkt met veel plezier terug aan zijn tijd in Nederland, bij Roda JC (2003-2005) en PSV (2005-2007). "Nederland is enorm belangrijk geweest voor mijn carrière. Achteraf waren het mijn mooiste en beste jaren. Met PSV werd ik twee keer kampioen en we bereikten de kwartfinales van de Champions League. En Roda JC blijf ik voor altijd dankbaar omdat ik een kans kreeg om een volgende stap te maken na mijn transfer vanuit Ivoorkust naar Lierse SK. Daar had ik een doorlopend contract, maar de club kreeg financiële problemen. Ik ging naar Roda en Stein Huysegems ging dezelfde zomer naar AZ. Zo kreeg Lierse door Stein en mij wat geld."

Eric Cantona

Aanvankelijk was zijn plan om via Lierse SK de stap te maken naar Anderlecht of Club Brugge. "Maar nadat ik bij Roda kwam, richtte ik me op een transfer naar PSV of Ajax. In Afrika heb ik die clubs leren kennen. Ik was vroeger een groot fan van George Weah en de Braziliaanse Ronaldo, die via PSV de wereldtop haalde. In mijn jeugd droomde ik ervan om voor Manchester United uit te komen. Ik was namelijk ook een groot liefhebber van Eric Cantona. Later genoot ik van Ruud van Nistelrooij bij United. Hij liet zien dat je daar via PSV kunt komen."

Eerst moest Koné zich bij Roda JC bewijzen. "Ik beleefde een goed seizoen, maar buiten het veld had ik het moeilijk. Ik sprak geen Nederlands of Engels. Bij Lierse waren mensen die Frans spraken, bij Roda niet. Ik zat het eerste halfjaar zonder familie in een hotel. Dat was moeilijk, ook al was iedereen op de club aardig voor mij. Toen ik de voorzitter van de supportersvereniging van Roda ontmoette, kwam ik uit een isolement. Freek Cox sprak Frans en zocht mij vaak op. Zo had ik iemand om mee te praten. Ondertussen volgde ik Engelse les. Freek heeft mij in die begintijd enorm geholpen en we hebben nog altijd contact."

Blonderen

Koné vertelt in het interview ook uitgebreid over andere onderwerpen. Waarom hij zijn haren destijds liet blonderen, hoe Ajax hem op het spoor kwam en waarom die transfer uiteindelijk afketste, welke onderzoeken hij moest ondergaan vervolgens en hij verhaalt voluit over zijn periode bij PSV. Zijn ervaringen met Wiljan Vloet, met Huub Stevens, met Guus Hiddink, de steun van Ibrahim Afellay en Ismaïl Aissati en zijn band met Jefferson Farfán, Alex en Heurelho Gomes. Over zijn jeugd in Anyama, een buitenwijk van de Ivoriaanse stad Abidjan, zijn periode in de Engelse Premier League en over zijn huidige leven.

Het volledige interview met Arouna Koné is te lezen in ELF Voetbal nummer 7. Daarin ook een interview met trainer Maurice Steijn over zijn passie voor The Rolling Stones en met oud-prof Ard van Peppen over diens grootste hobby trailrunning. Joris Kramer van Go Ahead Eagles toont zijn kwetsbare kant en spreekt over zijn stotterprobleem en Nando Rafael blikt vanuit Frankfurt terug op zijn bijzondere carrière en spreekt over zijn nieuwe leven. Ook gingen we golfen met (ex-)sc Heerenveen-spelers Mickey van der Hart, Thom Haye en Joost van Aken. We spraken profwielrenner Bauke Mollema over zijn voetbalpassie en Feyenoord-liefde en portretteerden de kersverse trainers van Feyenoord en Ajax, Brian Priske en Francesco Farioli. Daarnaast blikten we met vier krachten terug op het Olympische voetbaltoernooi van 2008, spraken we Leroy Sané en stelden we met Willem Janssen diens Superelf samen.

ELF Voetbal nummer 7 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie is tegelijk heel gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Daarnaast ligt het nummer nog enkele dagen in de schappen van de bekende supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op vele reislocaties. Denk aan Schiphol, Rotterdam Airport en Rotterdam The Hague Airport. Een abonnement afsluiten, is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link vind je de mogelijkheden. Zoek je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.