Laatste nieuws
02.28Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Binnenland

Vinicius, Rodri of Lautaro? Dit is de Ballon d'Or-favoriet volgens de bookies

Sinds 2008 was de Ballon d’Or bijna altijd een tweestrijd tussen Leo Messi en Cristiano Ronaldo. Deze reeks werd enkel onderbroken door Luka Modric (2018) en Karim Benzema (2022). Nu lijkt een nieuw tijdperk aangebroken, waarin er meer dan twee opties zijn. Rodri werd na het EK tot favoriet gebombardeerd, maar miste de afgelopen maanden vanwege een kruisbandblessure. Vinicius pakt ondertussen zoveel mogelijk van het licht van de schijnwerpers van het Bernabéu, wat weer ten koste gaat van teamgenoten Mbappé en Bellingham. Als het aan Mario Been ligt, wint Haaland de Ballon d'Or, maar recordhouder Messi geeft weer de voorkeur aan Lautaro Martínez. Wie is favoriet bij de bookmakers?

23-10-2024 13:56 door Boris Pinkse

Komende maandag om 20:45 begint voor de 68e keer de ceremonie, ditmaal in het Théâtre du Châtelet in Parijs. Twee dagen eerder speelt Real Madrid nog El Clásico tegen FC Barcelona. De afgelopen jaren werd de winnaar van de Gouden Bal vaak van tevoren al op de hoogte gesteld van zijn overwinning. Won je niet, wist je dit dus ook al. Dit verklaart de afwezigheid van bijvoorbeeld Cristiano Ronaldo in de jaren dat Messi er met de prijs vandoor ging. Dit jaar gaat het, als het goed is, anders. Mocht Real Madrid dus bijvoorbeeld El Clásico verliezen en de Ballon d'Or naar Rodri gaan, zullen de genomineerde Galácticos toch de ceremonie uit moeten zitten.

Het lijkt echter, als we de bookmakers mogen geloven, de goede kant op te vallen voor de Madrilenen. Vinicius Júnior wordt momenteel voorspeld als winnaar. De Braziliaan kende vorig seizoen een sterke periode en was beslissend op belangrijke momenten van de Champions League-winst. Bij Braziliaanse Copa América-winst leek de Ballon d’Or dus een zekerheidje voor Vinicius, maar hij schoot zichzelf in de voeten door geschorst te worden en afwezig te zijn bij de uitschakeling van Brazilië. Rodri werd Europees kampioen met Spanje en was de nieuwe favoriet. Inmiddels wijzen de bookies dus toch weer naar Vinicius, die dinsdagavond nog een hattrick scoorde tegen Borussia Dortmund. 

Rodri staat nog wel tweede bij de bookmakers, gevolgd door Bellingham en Carvajal. Lionel Messi schoof Lautaro Martínez naar voren als kandidaat. De Argentijnse aanvaller won de Italiaanse titel, de Supercoppa Italiana en de Copa América. Hij werd topscorer en speler van het jaar in Italië en werd bovendien topscorer van de Copa América. Toch completeert hij niet de top vijf. Deze eer gaat naar Lamine Yamal, die ongetwijfeld de Kopa Trofee voor het grootste talent zal ontvangen in Parijs. 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.