Laatste nieuws
00.25Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
Resultaten x
Binnenland

Eintracht Frankfurt is de beste spitsenopleider

Voor de vijfde keer in vijf jaar heeft Eintracht Frankfurt een spits verkocht aan een grote Europese club voor een miljoenenbedrag. Vandaag werd bevestigd dat Omar Marmoush voor 75 miljoen euro de overstap maakt naar Manchester City. Dit past in een trend waarin de Duitse subtopper regelmatig een springplank blijkt voor aanvallers die vervolgens de Europese top bereiken.

23-01-2025 16:30 door Julian Heijtbrink

Dit seizoen ontpopte Omar Marmoush zich tot de revelatie van de Bundesliga. De Egyptische spits, met Canadese roots, speelde tot dusver zeventien competitiewedstrijden, waarin hij vijftien doelpunten maakte en tien assists gaf. Zijn indrukwekkende statistieken trokken de aandacht van Manchester City, dat de transfer vandaag afrondde. Marmoush kwam twee jaar geleden over van VfL Wolfsburg, waar hij eerder werd uitgeleend aan FC St. Pauli en VfB Stuttgart. In zijn eerste seizoen bij Eintracht Frankfurt kwam hij tot twaalf doelpunten. Dit jaar brak hij definitief door, wat hem een transfer naar de Engelse grootmacht opleverde. Marmoush volgt in de voetsporen van Randal Kolo Muani, die in 2023 voor 95 miljoen euro vertrok naar Paris Saint-Germain. Kolo Muani had slechts één seizoen bij Eintracht Frankfurt gespeeld, waarin hij 26 keer scoorde in 50 wedstrijden. Hij was transfervrij overgekomen van FC Nantes en leverde de club een enorme winst op. Bij PSG kon Kolo Muani echter niet overtuigen: in 54 wedstrijden scoorde hij slechts elf keer. Dit seizoen verloor hij zijn basisplaats, waarop de Franse topclub besloot hem voor een halfjaar te verhuren aan Juventus.

Ook André Silva kende een opvallende carrière. Na een mislukte periode bij AC Milan werd de Portugese spits verhuurd aan Sevilla en Eintracht Frankfurt. Bij de Duitse club bloeide Silva weer op en scoorde hij 45 keer in 71 wedstrijden. Frankfurt kocht hem destijds voor drie miljoen euro en verkocht hem later voor 23 miljoen aan RB Leipzig. Bij Leipzig verloopt het echter moeizaam: Silva kwam dit seizoen slechts 305 minuten in actie en lijkt op een zijspoor beland bij de club.

Het seizoen 2019/20 was een gouden transferperiode voor Eintracht Frankfurt. Zowel Luka Jovic als Sébastien Haller werden verkocht voor forse bedragen. Jovic, die in 2017/18 werd aangetrokken voor 22 miljoen euro, maakte indruk met zeventien doelpunten in één seizoen. Real Madrid nam hem vervolgens over voor 63 miljoen euro, maar daar kon hij de concurrentie met Karim Benzema niet aan. Haller werd in dezelfde periode voor 50 miljoen euro verkocht aan West Ham United. Later speelde hij voor Ajax, dat hem in 2022 overnam voor 22 miljoen euro en vervolgens voor 31 miljoen doorverkocht aan Borussia Dortmund. Na het overwinnen van kanker keerde Haller via Leganés terug in Nederland, waar hij nu uitkomt voor FC Utrecht.

Eintracht Frankfurt heeft zich op financieel vlak bewezen als een meester in het ontwikkelen en doorverkopen van spitsen. De club investeerde in totaal slechts 35 miljoen euro in vijf spitsen, waarvan twee zelfs transfervrij binnenkwamen. Deze spelers leverden gezamenlijk maar liefst 300 miljoen euro op, waarmee Frankfurt een lucratief beleid voortzet.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.