Laatste nieuws
16.15Verbazing om snoeiharde botsing Owusu-Oduro en Goes: 'Blijf dan staan!'
16.13De opmerkelijke WK-kwalificatieprocedure voor Nederlands vrouwenelftal uitgelegd
16.10AZ blijft dromen in Europa: dit is het schema in de Conference League
16.06'Real Madrid op rand van afgrond: Allegri in beeld om Arbeloa op te volgen'
16.05Irak kampt met vlieg- en visumproblemen voor play-off WK tegen Suriname of Bolivia
15.48'KNVB grijpt ondanks meerdere pogingen mis: PSV-toptalent kiest voor Marokko'
15.45'Volstrekt ongepast hoe over Arsenal en de Premier League wordt gesproken'
15.39'Aké bovenaan lijstje Barça', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.36'Aké bovenaan lijstje van Barcelona', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.35PEC steekt draak met Ajax en Berghuis: 'Daar lag het aan, toch?'
15.30Rondje Buitenland: 'Onze eigen Yamal kan een sleutelrol vervullen op het WK'
15.20Jacht Kane op Bundesliga-record onderbroken
15.10Strijd om acht tickets: dit is het schema in de Europa League
15.08'Feyenoord verkoopt alles alsof het heel normaal is, maar het is niet normaal'
14.58Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: 'Ik ben bang voor elke tegenstander'
14.50Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: ‘Ik ben bang voor elke tegenstander’
14.48Slot en Van Dijk kunnen ondanks moeizaam seizoen in prijzen vallen
14.45Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
14.45Engelse media en United-fans vernietigend: 'Ik wil Malacia nooit meer zien'
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.37Waarom de sfeer in het Philips Stadion meer is dan negentig minuten voetbal
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.13Steijn kiest voor revalidatie in Enschede
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
Resultaten x
Binnenland

Presteert Timon Wellenreuther zonder concurrentie op de bank beter?

Aan het begin van het huidige seizoen kreeg Timon Wellenreuther (29) het vertrouwen als eerste doelman van Feyenoord, nadat hij Justin Bijlow meerdere keren uitstekend had vervangen. De Duitse sluitpost, met een verleden bij onder meer Schalke 04 en Willem II, leek aanvankelijk te worstelen met de druk van de concurrentie. Hij verloor zijn plek, maar door een blessure van Bijlow is hij nu opnieuw de man onder de lat in De Kuip. 

20-02-2025 11:00 door Julian Heijtbrink

Timon Wellenreuther maakte in de zomer van 2022 de overstap van Anderlecht naar Feyenoord. Eerst op huurbasis om een jaar later voor één miljoen euro de definitieve overstap te maken. In Nederland was de Duitse doelman al bekend vanwege zijn twee periodes bij Willem II. Aanvankelijk werd hij gehaald als stand-in voor eerste keus Justin Bijlow. In zijn eerste maanden in Rotterdam bleef Wellenreuther bankzitter en kreeg hij geen speeltijd in de Eredivisie. Dat veranderde na de winterstop toen Bijlow kampte met een polsblessure. Wellenreuther maakte zijn eerste minuten in de competitie in de thuiswedstrijd tegen PSV en leidde vervolgens Feyenoord naar tien opeenvolgende overwinningen. Zijn cruciale redding op een schot van Kudus in de met 2-3 gewonnen Klassieker blijft een iconisch moment. Toch keerde Bijlow terug onder de lat toen Feyenoord in speelronde 32 kampioen werd na een overwinning op Go Ahead Eagles. De cijfers spraken echter in het voordeel van Wellenreuther: in negen wedstrijden incasseerde hij slechts elf tegendoelpunten en pakte Feyenoord met hem gemiddeld 2,77 punten per duel. Ter vergelijking: met Bijlow op doel lag dat gemiddelde lager, op 2,28 punten per wedstrijd.

In het seizoen 2023/24 brak Bijlow zijn pols en miste zeven competitiewedstrijden. Wellenreuther nam opnieuw zijn plaats in en Feyenoord bleef ongeslagen. De enige keer dat de Rotterdammers punten verspeelden in die periode was bij het 2-2 gelijkspel tegen Sparta Rotterdam. De zes daaropvolgende wedstrijden werden allemaal gewonnen. Zodra Bijlow hersteld was, kreeg hij weer de voorkeur. In de twaalf wedstrijden met de Rotterdamse doelman onder de lat verloor Feyenoord tweemaal, tegen FC Twente (2-1) en PSV (1-2).

Aan het begin van 2024 sloeg het noodlot opnieuw toe voor Bijlow. In de topper tegen AZ liep hij een kuitblessure op, waardoor hij ruim twee maanden niet inzetbaar was. Wellenreuther nam opnieuw zijn plek in en bleef in elf wedstrijden wederom ongeslagen. Alleen bij PSV (2-2) en FC Volendam (0-0) werd niet gewonnen. In de laatste vier wedstrijden van het seizoen keerde Bijlow terug en werden alle duels gewonnen. In de slotwedstrijd tegen Excelsior kreeg Wellenreuther als dank van trainer Arne Slot nog een publiekswissel en kwam hij elf minuten voor tijd in het veld. Ook in dit seizoen waren de prestaties met Wellenreuther indrukwekkender dan met Bijlow. De Rotterdammers behaalden met hem een gemiddelde van 2,67 punten per wedstrijd, terwijl dat met Bijlow 2,29 was.

Voor het huidige seizoen stond voormalig trainer Priske voor een lastige keuze: wie zou zijn eerste doelman worden? De Deen gaf Wellenreuther het vertrouwen, waarna Bijlow een transfer naar Southampton leek te maken. Een medische keuring gooide echter roet in het eten en Bijlow keerde terug naar Rotterdam, waar hij genoegen moest nemen met een plek op de bank. Ondanks het vertrouwen in Wellenreuther verliep de competitiestart moeizaam. Feyenoord behaalde met hem slechts 1,9 punt per wedstrijd, het laagste gemiddelde sinds zijn komst. Priske besloot daarop Bijlow weer eerste doelman te maken, maar na één duel raakte hij opnieuw geblesseerd. Wellenreuther keerde terug en Feyenoord pakte dertien punten uit vijf wedstrijden. Toch kreeg Bijlow opnieuw de voorkeur in de topper tegen PSV, waarna Feyenoord slechts één punt uit drie wedstrijden haalde. Een knieblessure in de Champions League-wedstrijd tegen Lille betekende vervolgens het einde van het seizoen voor Bijlow. Hierdoor is Wellenreuther tot de zomer verzekerd van een basisplaats.

De statistieken tonen aan dat Wellenreuther het best presteert wanneer hij zonder directe concurrentie onder de lat staat. Zodra Bijlow in zijn nek hijgt, daalt het puntenaantal per wedstrijd aanzienlijk. Nu Bijlow er opnieuw niet bij is, krijgt de Duitser de kans om wederom te bewijzen dat hij Feyenoord naar succes kan leiden. Met het seizoen in volle gang ligt de druk bij Wellenreuther om te laten zien dat hij echt de eerste keus van Feyenoord moet zijn. Feyenoord heeft dit seizoen nog genoeg om voor te strijden. Hoewel de club Ajax en PSV uit het zicht heeft verloren, moet er nog hard gewerkt worden om de derde plaats veilig te stellen. Die positie biedt namelijk toegang tot de voorronde van de Champions League. In datzelfde toernooi bereikte Feyenoord afgelopen week de achtste finales door AC Milan over twee wedstrijden te verslaan in de tussenronde. In de volgende ronde wacht een tweeluik tegen Arsenal of Internazionale.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.