Laatste nieuws
23.50'Tomiyasu is bij Ajax aangeboden, maar er is ook interesse vanuit Duitsland en Italië'
23.42Michiel Kramer begint nu al aan een nieuwe carrière: 'Tijd zal het leren'
23.32Clubloze Van Nistelrooij sluit terugkeer als trainer bij oude club niet uit
23.32Van Basten nog altijd niet overtuigd van Feyenoord-uitblinker: 'Gaat in periodes'
23.30Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
23.28Van der Gijp en Derksen adviseren Koeman: 'Hij is dynamischer dan Veerman'
23.16'Nóg meer problemen voor Alonso bij Real Madrid: vaste waarde maanden aan de kant'
23.15FIFA scherpt hitteprotocol aan tijdens WK: twee verplichte drinkpauzes
23.10Manchester United nadert Champions League-plekken met zege op noodlijdend Wolves
23.01Alisson kiest duidelijke kant in 'ruzie' tussen Slot en Salah bij Liverpool
22.58United wint zonder De Ligt op bezoek bij Wolves, Fernandes de grote man
22.51Milan recht rug tegen Torino en keert dankzij Pulisic terug aan kop in Serie A
22.50Van Basten vernietigend en haalt hard uit: 'Heeft het verstand van een meikever'
22.45Janssen steunt Ajax-uitblinker na afzeggen interlands: 'Had ik ook een hekel aan'
22.41Clubicoon van Liverpool laat geen spaan heel van Salah: 'Het is een schande'
22.21Advocaat overweegt Eredivisie-speler te overtuigen van interlandswitch
22.09Advocaat trots op historische prestatie: 'De moeilijkste in mijn carrière'
22.08Stagiair De Graaf voorlopig niet welkom bij Twente: 'Sleutels moeten inleveren'
22.00Perez: 'Denk dat Ajax-spelers denken: goed dat hij erbij is, maar wat een...'
21.53Janssen hoopt op Oranje-oproep voor PSV-uitblinker: 'Voor mij een no-brainer'
21.40Van Hanegem ziet 'verschrikkelijke' WK-loting: 'Hij is nog erger dan Blatter'
21.34Jansen kraakt invloed van FIFA: 'Meest machtige politieke instituut ter wereld'
21.30Slot brengt slecht nieuws over Nederlander bij Liverpool: 'Een aantal weken eruit'
21.15Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.55Van Basten over voormalig Ajax-directeur: 'Al die losers worden analist!'
20.54Rob Jansen weet het zeker: 'Hij gaat in de zomer weg bij Feyenoord'
20.35Slot reageert op Salah: 'Of hij z'n laatste duel voor de club al gespeeld heeft?'
20.30Praat mee op VP: Torino - AC Milan
20.25Woedende reactie Weghorst zorgt voor onbegrip: 'Slaat zelf spelers op hun strot'
20.25Belgische fans zijn woest na 'bizar' ontslag van Brugge-trainer: 'Triest bestuur'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
Resultaten x
Binnenland

Kylian Mbappé verkozen tot ESM Speler van de Maand, FC Barcelona heerst in ELFtal van de Maand

In januari moest hij de eer nog delen met Trent Alexander-Arnold. Twee maanden later is Kylian Mbappé in zijn eentje verkozen tot ESM Speler van de Maand. De aanvaller van Real Madrid kreeg de meeste stemmen in de verkiezing van de elf leden, onder wie ELF Voetbal. In het ELFtal van de Maand regeert FC Barcelona. Liefst vier spelers van de Blaugrana zien hun naam terug.

04-04-2025 10:00 door Sander Berends

Maar geen enkele speler van de huidige koploper van LaLiga ontving meer dan vijf stemmen. Slechts twee voetballers werden überhaupt vaker genoemd door de elf leden, die een ELFtal van de Maand aanleveren waarna het individuele als het teamklassement wordt opgemaakt. Kylian Mbappé is daarin zeven keer terug te vinden. Evenveel als twee maanden geleden toen de aanvaller van Real Madrid ook tot maandwinnaar werd verkozen.

210 minuten

In LaLiga was de Franse international vijf keer trefzeker. De 26-jarige aanvaller maakte twee doelpunten tegen Villarreal CF en CD Leganés en scoorde ook tegen Rayo Vallecano. In de Champions League-ontmoetingen met Atlético Madrid was hij de volledige 210 minuten van de partij en vervulde hij een belangrijke rol in de eliminatie van de stadgenoot.

Ousmane Dembélé maakte afgelopen maand vijf doelpunten en eindigde als tweede

Achter Mbappé eindigde op plek twee ook een Franse aanvaller. Ousmane Dembélé vergaarde zes stemmen. De aanvaller van Paris Saint-Germain kan terugkijken op een uitstekende maand maart. De voormalige speler van FC Barcelona en Borussia Dortmund was trefzeker tegen Lille en Olympique Marseille en twee maal tegen Stade Rennes. In de Champions League scoorde hij in de returnwedstrijd tegen Liverpool en was hij namens Frankrijk trefzeker in de return van de kwartfinale van de UEFA Nations League tegen Kroatië.

Twee ESM Gouden Schoen-winnaars

De derde plaats wordt gedeeld door drie spelers onder wie twee ESM Gouden Schoen-winnaars. Zowel Harry Kane als Robert Lewandowski ontving vijf stemmen. In de Champions League-ontmoetingen met Bayer Leverkusen nam Kane drie treffers namens FC Bayern München voor zijn rekening. In de Bundesliga trof hij maar een keer het doel. Afgelopen zaterdag opende hij de score in de thuiswedstrijd tegen FC Sankt Pauli (3-2).

Lewandowski was vijf keer trefzeker in de maand maart in LaLiga. Twee keer afgelopen zondag tegen Girona, een keer tegen achtereenvolgens Real Sociedad, Atlético Madrid en CA Osasuna. De derde speler met vijf stemmen is Joshua Kimmich. De verdedigende middenvelder van FC Bayern München leidde als aanvoerder zijn ploeg naar de kwartfinale van de Champions League. In de Bundesliga speelde hij ook een belangrijke rol in de wedstrijden tegen Union Berlin en FC Sankt Pauli.

Nederlanders met stemmen

Nederlanders zien we deze maand niet terug in het ELFtal van de Maand. Daarin staat vier keer een speler van FC Barcelona, twee keer een van Real Madrid, Paris Saint-Germain en FC Bayern München en een van Internazionale. Virgil van Dijk kreeg als enige Nederlander twee stemmen. Denzel Dumfries, Jan Paul van Hecke, Jeremie Frimpong en Robin Gosens kregen er een toebedeeld.

De verkiezing van de Speler en het ELFtal van de Maand is een initiatief van de ESM, de samenwerkingsorganisatie van elf (sport)dagbladen en -tijdschriften. Naast ELF Voetbal is De Telegraaf daarvan het Nederlandse lid. De overige negen leden: Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), World Soccer Magazine (Engeland), A Bola (Portugal), Marca (Spanje), Gazzetta dello Sport (Italië), Tipsbladet (Denemarken), Nemzeti Sport (Hongarije) en Fanatik (Turkije). De Gouden Schoen is een ander gezamenlijk initiatief. Ook dit overzicht wordt door ondergetekende bijgehouden op de redactie van ELF Voetbal in Nijmegen.

XI van de Maand Maart

1. Wojciech Szczesny (FC Barcelona) - 2 stemmen*
2. Jules Koundé (FC Barcelona) - 3 stemmen
3. Francesco Acerbi (Internazionale) - 3 stemmen
4. Raúl Asencio (Real Madrid) - 3 stemmen
5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain) - 4 stemmen
6. Joshua Kimmich (FC Bayern München) - 5 stemmen
7. Pedri (FC Barcelona) - 4 stemmen
8. Ousmane Dembélé (Paris Saint-Germain) - 6 stemmen
9. Harry Kane (FC Bayern München) - 5 stemmen
10. Robert Lewandowski (FC Barcelona) - 5 stemmen
11. Kylian Mbappé (Real Madrid) - 7 stemmen

* Yann Sommer ontving eveneens twee stemmen. De stemmen Wojciech Szczesny kwamen voor de deadline binnen.

ELF Voetbal

1. Alex Meret (SSC Napoli)
2. Denzel Dumfries (Internazionale)
3. Jan Paul van Hecke (Brighton & Hove Albion)
4. Raúl Asencio (Real Madrid)
5. Federico Dimarco (Internazionale)
6. Joshua Kimmich (FC Bayern München)
7. Pedri (FC Barcelona)
8. Martin Ødegaard (Arsenal)
9. Kylian Mbappé (Real Madrid)
10. Robert Lewandowski (FC Barcelona)
11. Ousmane Dembélé (Paris Saint-Germain)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.