Een spektakelstuk, een genot voor het oog, reclame voor het voetbal. Beide halve finales van de Champions League tussen FC Barcelona en Internazionale overtroffen de stoutste dromen van de voetbalkijker. Uiteindelijk eindigde de dubbele confrontatie na verlenging in een 7-6 overwinning voor de Milanezen. Nederlander Denzel Dumfries vervulde een glansrol in beide hoofdstukken van het tweeluik. In Spanje was hij belangrijk met twee doelpunten en een assist, in Italië was hij nog eens de aangever van twee doelpunten.
Met deze prestatie treedt Dumfries in de voetsporen van Alessandro Del Piero, die in het seizoen 1997-1998 zes doelpuntbijdragen leverde in de halve finales tegen AS Monaco, en Roberto Firmino, die in het seizoen 2017-2018 vijf keer bij een goal betrokken was tegen AS Roma. In beide gevallen hielpen zij hun club naar de finale, maar in beide gevallen werd die uiteindelijk verloren van Real Madrid. Voor dat scenario hoeft Dumfries niet bang te zijn. De Madrilenen werden in de kwartfinale uitgeschakeld door Arsenal.

Een uitzonderlijke prestatie van Dumfries, die als wingback de hele rechterflank bestrijkt bij Inter. Ook opvallend is het feit dat hij dit seizoen al elf wedstrijden speelde in de Champions League, maar voor het uitduel in Barcelona nog niet wist te scoren of een assist te geven. Hij zal zijn vorm hopen vast te houden richting de finale, die op 31 mei gespeeld wordt in de Allianz Arena in München. Wie daarin de tegenstander wordt, zal vanavond duidelijk worden. PSG verdedigt in eigen huis een 1-0 voorsprong op Arsenal.

