Laatste nieuws
10.10Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord

Gisteren

23.57Van Mieghem verwacht met ADO Den Haag de Eredivisie in te gaan
23.57Kroes snapt niets van Farioli-kritiek bij Ajax: 'Was soms niet om aan te gluren'
Resultaten x
Binnenland

Alfred Finnbogason: “Marco van Basten twijfelde in 2012 al aan zichzelf als trainer”

De laatste jaren uitte Marco van Basten enkele keren in de media dat de trainersjob niet bepaald op zijn buik geschreven is. Alfred Finnbogason merkte dat dertien jaar geleden al aan zijn trainer bij sc Heerenveen. Dat bleek uit een belletje over de heroïsche tijd van de IJslandse spits in de Eredivisie. “Trainer zijn vergt nog meer dan speler zijn.”

23-05-2025 12:00 door Bart Baijense

Op 21 november 2024 verscheen er een kinderfoto van Finnbogason op zijn sociale media. Na zestien jaar profvoetbal hing de inmiddels 36-jarige oud-Eredivisie topscorer zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Iemand die al veel langer met pensioen als voetballer is, is Van Basten. In 2004 werd San Marco voor het eerst hoofdtrainer, nota bene bij het Nederlands elftal. Zijn trainerscarrière heeft echter nooit aan zijn legendarische spelersloopbaan kunnen tippen.

Twijfel

Zowel Van Basten als Finnbogason waren van 2012 tot 2014 actief in Friesland. Samen kenden ze twee uitstekende seizoenen met Heerenveen. In seizoen 2012/13 werd de achtste plek in beslag genomen. De jaargang daarna eindigde ze zelfs vijfde met de Friezen, met Finnbogason als topscorer van de competitie met 29 doelpunten. Ondanks de goede resultaten, merkte de ene spits wat aan de andere. Eerder deelde het doelpuntenkanon van de Superfriezen met de media dat Van Basten destijds een vermoeide indruk maakte. Daar doet hij nu een schepje bovenop.  “Ik merkte aan onze gesprekken in 2012 al dat Van Basten twijfelde of het trainerschap iets voor hem was. Hij was zoekende naar zijn manier van werken."

Finnbogason heeft begrip voor de hersenspinsels van zijn oud-leermeester. “Trainer zijn vergt nog meer van iemand dan het spelen zelf, denk ik. Je moet een selectie van ongeveer 25 man tevreden kunnen houden. Misschien was dat te veel voor hem na zijn carrière als speler. Maar, ik denk dat Van Basten een hele goede trainer had kunnen worden als hij langer door was gegaan.”

Trainen

Drie Gouden Ballen, Europees kampioen en twee Champions Leagues. Dat is slechts een greep uit wat Van Basten gewonnen heeft als actief prof. Finnbogason was maar wat blij met zo’n iconische spits als trainer. "Ik heb veel van hem geleerd. Hij gaf me voornamelijk veel tips.” Toch bleef de oud-speler van onder andere Real Sociedad, Olympiakos en FC Augsburg dicht bij zichzelf wat betreft trainingsvormen. “Ik had mijn hele carrière mijn eigen routine. Ik deed structureel dezelfde oefeningen. Bij Heerenveen deed ik die samen met assistent-trainer Tieme Klompe, niet in het bijzonder met Van Basten.”

2025

Van Bastens lijkt zijn ambities in het trainersvak inmiddels al een tijdje te hebben begraven. De meester van de volley is een vaste tafelgast bij voetbaltalkshow Rondo van Ziggo Sport. Ook Finnbogason is na zijn pensioen niet achter de geraniums gaan zitten. Hij behaalde een UEFA-diploma voor sportief directeuren, waarvoor hij drie maanden een programma in Madrid en Nyon heeft gevolgd.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.