Laatste nieuws
10.30'Ajax kon aanvaller transfervrij van hand doen: Kroes wilde transfersom zien'
10.30Ihattaren heel eerlijk over Van Bommel: ‘Heb een bepaalde angst voor hem’
10.12Mbuyamba wil na hartproblemen nu hogerop: 'Merk aan alles dat ik er klaar voor ben'
10.05'Brobbey staat open voor opvallende move die ook Ajax lucht kan geven'
10.04'Dickie-taka' strijkt neer in Nijmegen: 'Champions League-ambities nog niet aan orde'
09.26'Betis zet alle zeilen bij en onderhandelt met Man United over droomtransfer'
09.10Spaan snapt niets van bijrol Ajacied: 'Hij is de Zechiël van Ajax'
08.50Proper hoopt clubkas NEC te spekken: 'Het liefste met transfersom de deur uitgaan'
08.40Live Transfers: PL-club denkt aan Mourinho, Liverpool laat vleugelaanvaller gaan
08.30Bayern München laat bij opening Bundesliga geen spaan heel van Leipzig: 6-0
08.28'Pirlo tikte op m'n schouder: 'Zit je NAC te kijken? Blijkbaar kent hij NAC''
08.10Vermoedelijke opstelling Ajax: Heitinga gunt zomeraanwinst eerste basisplaats
08.05Naam van Nederlandse spits zingt rond bij PSV: 'Dat gaat heel erg lastig worden'
08.00Engelse media en fans zien 'verschrikkelijk' debuut Hato: 'Angst is uitgekomen'
08.00Dit seizoen geen eerste elftal Vitesse bij amateurs, jeugdploegen blijven wel spelen
07.50Duitse media en analisten genadeloos: 'Xavi Simons lag daar maar te huilen...'
07.50Bij Bayern bleef hij een eeuwig talent, nu moet Wanner drijvende kracht van PSV worden
07.30Advocaat onthult tijdens persconferentie nieuwe club van doelman Room (36)
06.20Heitinga kampt met volle ziekenboeg bij Ajax: 'Het wordt een puzzel'
00.05Donnarumma sorteert voor op vertrek en neemt in tranen afscheid van fans PSG

Gisteren

23.35Woerts belt met Dursun over Frenkie: 'Vertegenwoordigt nog altijd De Jong'
23.25Ihattaren had nooit gedacht voor Fortuna te spelen: 'Van Bommel stuurde meteen appje'
23.15NEC zet 'constant stappen' onder Schreuder: 'Titelkandidaat is wat vroeg'
23.02Hato debuteert bij Chelsea, dat in derby veel te sterk is voor West Ham (1-5)
23.00Vermoedelijke opstelling PSV
22.58Chelsea met debutant Hato wint overtuigend van West Ham
22.48Twente gaat na langdurige blessure de markt op: 'Wil alleen een plus-speler'
22.45PSV vestigt bijna een record voor Wanner: 'Bayern was ook lekker zuur'
22.40Bayern München deelt gigantisch pak slaag uit aan Leipzig en Simons
22.25Fans van Chelsea schreeuwen om komst Oranje-international: 'Hij is echt nodig'
22.05Willem II boekt overwinning op Almere, Eindhoven koploper na overwinning op RKC
21.58Inter strikt 'dynamische dribbelaar' en zet verjongingskuur door
21.56Willem II pakt tegen Almere eerste punten van seizoen, FC Eindhoven koploper
21.34Van Dijk heeft resellers in de smiezen en weigert shirtjes te signeren
21.30Heracles ruikt bloed tegen Ajax: 'Heitinga is nog op zoek naar afstemming'
Resultaten x
Binnenland

EK Onder 21 is een kweekvijver voor toekomstige wereldsterren

Deze week is het Europees kampioenschap Onder 21 van start gegaan. Vanavond speelt Jong Oranje tegen leeftijdsgenoten uit Finland in de strijd om de Europese titel. Hoewel het toernooi niet dezelfde allure heeft als het EK bij de A-elftallen, hebben in het verleden veel spelers van wereldklasse hier hun eerste grote stappen gezet, zoals blijkt uit de meest recente edities van het EK Onder 21.

12-06-2025 22:15 door Julian Heijtbrink

Twee jaar geleden pakte titelverdediger Engeland de Europese titel. Tijdens de editie van 2023 kwamen er meerdere spelers in actie die inmiddels vaste waarden zijn bij topclubs. In de finale tegen Spanje stonden bij Engeland onder anderen Cole Palmer en Noni Madueke van Chelsea, Anthony Gordon van Newcastle United en Harvey Elliott en Curtis Jones van Liverpool op het veld. Aan Spaanse zijde was Oihan Sancet van Athletic Bilbao een van de meest opvallende spelers. De middenvelder is inmiddels uitgegroeid tot steunpilaar bij de Baskische club en wordt door Transfermarkt.nl geschat op zestig miljoen euro. Andere bekende namen die tijdens dit toernooi speelden waren onder meer de Oekraïner Mykhaylo Mudryk, de Franse aanvallers Bradley Barcola en Rayan Cherki, en de Portugese internationals Pedro Neto en Francisco Conceição.

Ook het toernooi van 2021 kende veel grote namen. In de finale stonden Duitsland en Portugal tegenover elkaar, waarbij Duitsland met een doelpunt van de huidige VfL Wolfsburg-aanvaller Lukas Nmecha de winst binnenhaalde. De Duitse selectie bevatte nog meer spelers die inmiddels naam hebben gemaakt in het Europese topvoetbal. Florian Wirtz, de nieuwste aankoop van Liverpool, was een van de meest in het oog springende spelers. Aan Portugese zijde speelden onder anderen Francisco Conceição (Juventus), Diogo Costa (FC Porto), Diogo Dalot (Manchester United), Vitinha (Paris Saint-Germain) en Rafael Leão (AC Milan) een belangrijke rol in het toernooi. Andere bekende spelers die toen al indruk maakten zijn de Spanjaard Marc Cucurella en de Fransen Aurélien Tchouaméni (Real Madrid), Dayot Upamecano (Bayern München) en Ibrahima Konaté (Liverpool).

In 2019 stond het toernooi in Italië eveneens bol van het talent. Europees kampioen Spanje beschikte toen over meerdere spelers die later ook succes boekten bij de nationale A-ploeg. Drie van hen, Mikel Oyarzabal, Fabián Ruiz en Dani Olmo, wonnen naast het EK Onder 21 ook het EK met de senioren. Olmo en Ruiz scoorden in de finale van 2019, waarin Spanje met 2-1 won van Duitsland. Ook het Engelse elftal leverde grote namen. Phil Foden (Manchester City), James Maddison (Tottenham Hotspur) en Tammy Abraham (AC Milan) sprongen er duidelijk uit tijdens het toernooi.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.