Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.05Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Binnenland

Jens Toornstra nadert top tien meeste Eredivisiewedstrijden

Jens Toornstra heeft deze week een contract voor twee seizoenen getekend bij Sparta Rotterdam. De 36-jarige middenvelder was transfervrij na zijn vertrek bij FC Utrecht en kiest daarmee voor een hereniging met zijn oud-trainer Maurice Steijn. Met deze overstap begint Toornstra aan zijn zeventiende seizoen in de Eredivisie.

19-06-2025 15:00 door Julian Heijtbrink

Sinds het duidelijk werd dat FC Utrecht zijn aflopende contract niet zou verlengen, had Toornstra meerdere opties. Behalve Sparta toonden ook NAC Breda en Excelsior interesse in de ervaren middenvelder, die eerder uitkwam voor onder meer Feyenoord en ADO Den Haag. Zijn keuze viel uiteindelijk op een tweejarig verblijf op Het Kasteel. De afgelopen drie seizoenen stond hij onder contract bij FC Utrecht, waar hij voor de tweede keer speelde na een eerdere succesvolle periode bij Feyenoord. In Rotterdam kwam hij ruim driehonderd keer in actie en won hij al zijn prijzen, waaronder een landskampioenschap, twee KNVB bekers en twee Johan Cruijff Schalen.

Toornstra begon zijn profcarrière bij ADO Den Haag en verdiende daar een transfer naar FC Utrecht. Voor net geen miljoen euro maakte hij de overstap naar de Domstad. Anderhalf jaar later volgde een transfer naar Feyenoord, waar hij acht seizoenen zou blijven. Na zijn periode in Rotterdam keerde hij terug bij FC Utrecht, ditmaal voor drie seizoenen. Zijn laatste seizoen was het meest succesvol met een vierde plaats in de Eredivisie en kwalificatie voor de voorrondes van de Europa League. In 2013 en 2017 beleefde Toornstra hoogtepunten in zijn loopbaan door speeltijd in het Nederlands elftal. Onder bondscoach Louis van Gaal werd hij opgeroepen voor een Aziatische tour en speelde hij oefenwedstrijden tegen Indonesië en China. In 2017 kreeg hij opnieuw speeltijd in oefenwedstrijden tegen Italië en Marokko.

Door zijn overstap naar Sparta komt Toornstra dichter bij de top tien van spelers met de meeste Eredivisiewedstrijden achter hun naam. Momenteel staat hij op de dertiende plaats met 476 duels. In meer dan 36.000 speelminuten wist hij negentig keer te scoren. Als hij de komende twee seizoenen fit blijft, zal dat aantal vermoedelijk nog oplopen. Om de top tien binnen te komen moet hij nog zestien wedstrijden spelen. Bij 24 duels dit seizoen overschrijdt Toornstra bovendien de grens van vijfhonderd Eredivisiewedstrijden en passeert hij iconen als Danny Blind en Willem van Hanegem.

De top vijf van meest gespeelde Eredivisiewedstrijden is nog een stuk verder weg. Willy van der Kuijlen, de alltime topscorer van de Eredivisie, staat op plaats vijf met 544 wedstrijden. De top vier bestaat uit doelmannen. Op plaats vier staat Piet Schrijvers met 549 duels, gevolgd door Sander Boschker op plaats drie met 562 wedstrijden. Boschker speelde al zijn duels voor FC Twente. De tweede plek wordt bezet door Jan Jongbloed, die maar liefst 652 keer in actie kwam op het hoogste niveau. Aan kop staat Pim Doesburg met 687 Eredivisiewedstrijden. De oud-keeper van Sparta en PSV is daarmee recordhouder en dat record lijkt voorlopig onaantastbaar.

Toornstra is de actief spelende Eredivisiespeler met de meeste wedstrijden achter zijn naam. Op zijn 36e is hij echter niet meer tot de jongste spelers te rekenen. De eerstvolgende actieve speler op de lijst is linksback Aaron Meijers, die afgelopen seizoen met RKC degradeerde uit de Eredivisie. Meijers heeft 394 wedstrijden gespeeld en staat daarmee op gepaste afstand van Toornstra. Zijn contract bij RKC loopt deze zomer af en het is nog niet duidelijk waar zijn toekomst ligt. Wel heeft hij in een interview met het Brabants Dagblad aangegeven de voorkeur te geven aan een club in Nederland.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.