Laatste nieuws
18.35Wilfred Genee bezorgd om TikTokkende dochter (16): 'Maar ik kan het niet meer stoppen'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
Resultaten x
Binnenland

Palmer schaart zich bij Ronaldo, Lewandowski, Suárez en oud-doelman PSV en Sparta

Cole Palmer was de uitblinker bij Chelsea in de finale van het wereldkampioenschap voor clubs. Met twee doelpunten en een assist op nieuwkomer João Pedro drukte de Engelsman zijn stempel op de wedstrijd. Dankzij zijn hoofdrol schaart de 23-jarige middenvelder zich in het rijtje van enkele grote namen én een opvallende.

17-07-2025 09:00 door Julian Heijtbrink

Chelsea heeft voor de tweede keer in vier jaar het wereldkampioenschap voor clubs gewonnen. In 2021 was de club ook al de sterkste, al ging het toen nog om de oude opzet van het toernooi. Destijds werd in de finale pas na verlenging afgerekend met Palmeiras, dankzij een benutte strafschop van Kai Havertz, inmiddels speler van Arsenal. In de nieuwe opzet, waarin aanzienlijk meer clubs meedoen, bereikte Chelsea de eindstrijd door achtereenvolgens Benfica, Palmeiras en Fluminense uit te schakelen. In de finale wachtte Paris Saint-Germain, de Franse kampioen en kersverse winnaar van de Champions League. PSG ging op jacht naar de vijfde prijs van het seizoen, maar Chelsea had een passend antwoord op het elftal vol jonge sterren.

Onder aanvoering van Cole Palmer, door de aanhang van Stamford Bridge inmiddels 'King Cole' genoemd, nam Chelsea overtuigend een 3-0 voorsprong. Palmer, die nog geen twee jaar geleden bij Manchester City onder Pep Guardiola geen vaste plek kreeg, liet met twee doelpunten zijn klasse zien. Bij beide treffers was PSG-doelman Gianluigi Donnarumma kansloos. Palmer is daarmee de derde Chelsea-speler sinds het jaar 2000 die twee keer scoort in een finale, na clublegendes Didier Drogba en Eden Hazard. Opmerkelijk genoeg werd niet Palmer, maar Tosin Adarabioyo door de organisatie uitgeroepen tot Man of the Match.

Met zijn twee doelpunten in de finale werd Cole Palmer uitgeroepen tot Speler van het Toernooi. Eerder in het toernooi leverde de 12-voudig Engels international een assist tegen Benfica en scoorde hij in de kwartfinale tegen Palmeiras. In de eindstrijd liet de aanvallende middenvelder zijn klasse volledig zien, wat hem de individuele prijs opleverde. Daarmee volgt hij Rodri van Manchester City op, die twee jaar geleden werd uitgeroepen tot beste speler. Palmer en Chelsea hebben bovendien de primeur: zij zijn de eerste speler en club die de prijs vier jaar in bezit houden, omdat het WK voor clubteams voortaan eens in de vier jaar wordt georganiseerd. Tot en met de editie van 2023 vond het toernooi jaarlijks plaats.

Palmer schaart zich hiermee in een illuster gezelschap van topspelers die eerder werden uitgeroepen tot Speler van het Toernooi. Onder anderen Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Luis Suárez, Gareth Bale en Franck Ribéry gingen hem voor. Opvallend genoeg hoort ook een oud-doelman van PSV en Sparta Rotterdam tot dat rijtje: Cássio Roberto Ramos, kortweg Cássio. In 2007 kwam hij voor één miljoen euro over van het Braziliaanse Grêmio naar PSV, waar hij weinig speeltijd kreeg. Hij speelde slechts vijf wedstrijden in Eindhoven. Tijdens een verhuurperiode aan Sparta in 2009 kwam hij tot veertien optredens als eerste keeper.

In 2011 liep zijn contract in Eindhoven af en keerde hij terug naar Brazilië, waar hij dertien seizoenen lang onder de lat stond bij Corinthians, de club waar ook Memphis Depay zijn jeugdopleiding doorliep. In 2012 won Corinthians als laatste niet-Europese club het WK voor clubs, met een 1-0 zege op Chelsea. Cássio werd na afloop uitgeroepen tot Speler van het Toernooi. De inmiddels 38-jarige doelman speelt sinds het najaar van 2024 voor Cruzeiro. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.