Laatste nieuws
07.05De transferzomer van Cambuur: miljoenenklappers, maar veel werk aan de winkel
07.00Van Schaik waarschuwt NEC-fans voor transferzomer: 'Verwacht geen gekke dingen'
07.00Eenhoorn gaat de grenzen verleggen bij Feyenoord
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
Resultaten x
Binnenland

Voorbeschouwing Olympique de Marseille - Ajax (Champions League)

Na de nederlaag tegen Inter, kan Ajax zich dinsdag revancheren in de Champions League. Dinsdag negen uur trappen ze af tegen Olympique Marseille in het gevreesde Stade Velodrome. Kunnen de Amsterdammers de eerste Nederlandse Champions League-punten pakken?

27-09-2025 10:00 door Cas Witvliet

Het verhaal bij Ajax is bekend: het voetbal sprankelt nog niet en er zijn al de nodige punten gemorst dit seizoen. Van een vliegende start is bij John Heitinga geen sprake. Ook de eerste wedstrijd in de Champions League was geen succes: er werd redelijk kansloos met 0-2 van Inter verloren. Vanavond speelt Ajax tegen NAC, misschien kan die wedstrijd de Amsterdammers een goed gevoel geven voor de kraker in Frankrijk.

Marseille in vorm

Marseille bereikte de Champions League door vorig seizoen als tweede te eindigen in de competitie. Een prima debuutseizoen dus voor de bevlogen trainer Roberto De Zerbi. De Fransen kennen dit seizoen een wisselvallige start. Zo verloren ze al van Rennes en Lyon, maar afgelopen maandag versloegen ze aartsrivaal PSG. Gisteren boekten ze bovendien een knappe 1-2 zege op Strasbourg. Ze gaan dus met een goed gevoel de wedstrijd tegen Ajax in. In de Champions League wachtte direct een pittige openingswedstrijd: uit tegen Real Madrid. De ploeg van De Zerbi maakte daar een sterke indruk en nam zelfs een 0-1 voorsprong. Via twee penalty’s trok Real Madrid uiteindelijk toch met 2-1 aan het langste eind. Na afloop voelde Marseille zich bestolen door de tweede strafschop, waarover De Zerbi openlijk schande sprak.

Ajax treft dinsdag ook een aantal oude bekenden. Zo is Gerónimo Rulli inmiddels de doelman van de Fransen. De Argentijn stond anderhalf jaar onder de lat bij Ajax. De recordaankoop van Marseille, Igor Paixão, is eveneens geen onbekende. De Braziliaan speelde drie seizoenen voor Feyenoord. Hij is nog geen vaste basisspeler, en dat is misschien maar goed voor de Amsterdammers: Paixão scoorde namelijk maar liefst vier keer tegen Ajax in zijn tijd bij Feyenoord. Net als Rulli is ook de andere keeper van Olympique een oud-Ajacied. Jeffrey de Lange maakte vorig seizoen zijn droomtransfer van Go Ahead Eagles. De doelman doorliep eerder de jeugdopleiding van Ajax.

Onderling resultaat

Ajax en Marseille stonden acht keer eerder tegenover elkaar. De eerste ontmoeting was in 1971 en de laatste keer veel recenter, in 2023. Dat seizoen troffen ze elkaar in de groepsfase van de Europa League. In Amsterdam eindigde het duel in 3-3, terwijl Marseille in Frankrijk met 4-3 wist te winnen. Genoeg spektakel dus. In totaal won Ajax vijf keer, Marseille twee keer, en één wedstrijd eindigde in een gelijkspel.

Ajax moest het zonder zijn supporters doen woensdag. Franse autoriteiten hebben besloten dat er geen Ajax-supporters mogen afreizen naar Zuid-Frankrijk.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.