Laatste nieuws
12.20Teruglezen: zo boekte Ajax in Sittard de tweede zege onder Grim
12.15VP-voetbalkantine: 'Feyenoord moet Timber in januari verkopen'
12.13Sneijder schat WK-kansen Oranje in: 'Ik hoop dat het gebeurt, maar…'
11.57Grim positief over Ajax-talent ondanks gemengde reacties: 'Compliment gegeven'
11.46Verbijstering om uitspraken Advocaat na WK-loting: 'Eerlijk gezegd weet ik niets'
11.35De Mos snapt 'overdreven hype' niet: 'Niet wat Ajax nodig heeft'
11.30De Mos is uitgesproken over Feyenoord-situatie: "Hij gijzelt de club"
11.30Praat mee op VP: FC Utrecht - FC Twente
11.15PSV zet zegereeks voort, twee goals binnen half uur bij Heerenveen genoeg voor drie punten
10.56De Mos lyrisch bij PSV: 'Het brein en de machinekamer, dat wordt een hele grote'
10.51Sparta-directeur Nijkamp bevestigt Feyenoord-interesse: 'Niet zo ver gekomen'
10.50Nijkamp lijkt recordtransfer naar AZ te bevestigen: 'Sparta maakt volgende stap'
10.35Slot ontvangt grote steun: 'Niet over z'n baan praten, fantastische manager'
10.25'Weghorst was wel even boos, toen dacht ik ook: hij heeft wel gelijk...'
10.03Grim geeft blessure-update bij Ajax: 'Fors geraakt, wordt dan nagekeken'
09.50Ajax-spits Weghorst is woedend: 'Heb je het gezien of niet? Dit is gewoon rood!'
09.50Van der Vaart pleit voor Oranje-kans: 'Dan moet hij toch minuten krijgen?'
09.43Schreuder vindt nieuwe club en gaat aan de slag op tweede niveau Saudi-Arabië
09.35Van Persie gaat kijken naar 'geniale' Max Verstappen: 'Dat zie je aan alles'
09.28Schreuder aan de slag in Midden-Oosten: 'Plek waar grootheden worden geboren'
09.15Lang eindelijk los in Napels: 'Het fanatieke publiek ligt hem, hij is gelukkig'
09.12'Lang wil helemaal niet weg bij Napoli, hij houdt van het fanatieke publiek'
09.00Britse pers velt Slot-oordeel: 'Problemen liggen dieper dan vorm van één speler'
08.54Wanner prijst PSV-duo: 'Maken het makkelijk voor mij, leuk om met hen te spelen'
08.16'Ik heb op dit moment zo'n lekker leven, dus dan zeg ik nee tegen Ajax'
08.05Live Transfers: Zirkzee verschijnt op radar van Italiaanse topclub
07.51Van Persie gevraagd naar Feyenoord-uitblinker: 'Zag altijd al dat het erin zat...'
07.38Wijndal haalt gram bij Ajax-ploeggenoten: 'Toen lachten ze me een beetje uit'
07.23Valente looft 'bizar lieve jongen' bij Feyenoord: 'Mooi dat hij dat voor ons doet'
03.29Baas baalt van missen Klassieker: "Ik struikelde gewoon"
03.17Wanner blij met speeltijd: "Geen probleem op zes te spelen"
03.05Bosz: "We hebben een geweldig trackrecord buitenshuis"
00.50Van Persie over spandoek richting Timber, die van hem meer interviews moet geven
00.35'Liverpool polst Gerrard om honneurs waar te nemen bij ontslag Slot'
00.20Salah uit woede over Slot en Liverpool na derde reservebeurt: 'Word onder bus gegooid'
Resultaten x
Binnenland

De knappe wederopstanding van ADO Den Haag

Afgelopen vrijdag slaagde ADO Den Haag er op eigen kracht in de periodetitel in de Keuken Kampioen Divisie te bemachtigen. Tegen de beloften van AZ werd met 0-4 gewonnen, een kers op de taart van een uitstekende eerste periode van de Hagenaars. Hoe anders zag de wereld er in juli uit. De club begon zonder trainer aan de voorbereiding en interne meningsverschillen tussen clubeigenaar Bolt en toenmalig technisch directeur Joris Mathijsen leidde zelfs tot een breuk. Het leek een seizoen vol onrust en wanorde te worden, maar ADO heeft, mede door jong talent, de rust gevonden en speelt misschien wel het beste voetbal in de afgelopen jaren.

06-10-2025 11:01 door Jasper Keuper

We gaan eerst terug naar het seizoen 2024/25. Het is wederom niet gelukt om te promoveren. In de reguliere competitie eindigt ADO vierde, in de play-offs wordt ADO over twee duels met 3-0 aan de kant gezet door de latere promovendus Telstar. Zeven dagen na de pijnlijke uitschakeling in de play-offs maakt ADO bekend in goed overleg uit elkaar te gaan met hoofdtrainer Darije Kalezic. Een nieuwe zoektocht kan beginnen voor de nummer zeventien op de historische Eredivisie-ranglijst. 

De voorbereiding gaf de ADO-supporter weinig moed. De zoektocht naar een nieuwe trainer bleek een hels karwei. Zo hels dat de start van de voorbereiding met twee dagen werd uitgesteld en dat assistent-trainer Levi Schwiebbe de eerste trainingen moest leiden. Ondertussen werd de spoeling in de ADO-selectie ook dun, door onder het meer het vertrek van aanvoerder Alex Schalk, spits Lee Bonis en reservedoelman Hugo Wentges. 

Na lang wikken en wegen wordt John van den Brom door technisch directeur Mathijsen benoemd tot uitverkorene om het trainersgilde bij de Haagse club in te vullen. Van den Brom is dan net abrupt naar de uitgang gedirigeerd bij Vitesse en staat te trappelen om ergens anders te beginnen. Maar dat is niet bij ADO als het aan grootaandeelhouder Bolt ligt. De Amerikaanse eigenaar ziet liever iemand uit het eigen netwerk voor de groep staan. Uit de koker van Bolt kwam Robin Peter, een Duitse trainer die in het verleden voor de jeugd van RB Leipzig en Duitsland O-18 heeft gewerkt, maar ook in 2024/25 werd ontslagen als trainer bij FC Emmen wegens tegenvallende resultaten. De komst van Peter leidde het vertrek van Mathijsen in, waardoor ook een zoektocht naar een nieuwe technisch directeur op de agenda kwam. Op 25 juli werd dat, ruim een maand voor de deadline van de transfermarkt, Mark Wotte. 

Robin Peter lijkt de scepsis te hebben overwonnen.

Ondertussen zaten concurrenten Almere City en Willem II ook niet stil, laatstgenoemde haalde nota bene voormalig ADO-spits Thomas Verheydt naar Tilburg. De verwachtingen waren op 10 augustus dan ook niet hoog toen ADO in eigen huis de seizoensouverture tegen Willem II speelde. Logisch als voetbal is, werd het die dag 5-1 voor de thuisclub. De forse overwinning bleek een kickstart voor een geweldige eerste periode.

Na negen duels heeft ADO 25 punten behaald en veruit het beste doelsaldo van +20, alleen het uitduel met Jong Utrecht werd niet gewonnen (2-2). Waar andere clubs duidelijke uitblinkers hebben, lijkt er bij ADO iedere week iemand anders op te staan. Van routinier Daryl van Mieghem tot doelman Kilian Nikiéma en de jongelingen Jesse Bal en Illaijh de Ruijter. Er lijkt op dit moment geen maat te staan op ADO, dat ook iedere wedstrijd met verzorgd voetbal de tegenstander de baas is. 

Na een roerige zomer lijkt de club in rustiger vaarwater dan ooit te verkeren. Als de club dit kan volhouden lonkt promotie naar de Eredivisie. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.