Laatste nieuws
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
Resultaten x
Binnenland

Deze amateurs spelen voor de tweede keer dit seizoen tegen een Champions League-deelnemer

Het zijn knotsgekke maanden voor Excelsior Maassluis. De amateurploeg knikkerde afgelopen woensdag naamgenoot Excelsior Rotterdam uit de Eurojackpot KNVB Beker. Door deze stunt gaat de tweededivisionist het voor de tweede keer dit seizoen opnemen tegen een Champions League-deelnemer.

02-11-2025 17:00 door Bart Baijense

Een oefenduel in de voorbereiding tegen Jong Sparta Rotterdam. Op zich niets bijzonders voor de competitiegenoot uit Maassluis. Deze wedstrijd zou er echter nooit van komen. Een dag later stond er een droomaffiche voor de amateurs op de rol. Maassluis ging oefenen tegen Olympique Marseille. Aanvoerder van de Tricolores, Kevin Ringeling, kon het bijna niet geloven. “Toen ik van het gerucht hoorde, dacht ik: het zal wel, misschien hun Onder-19 ploeg”, zei hij tegen ESPN. Het speciale onderonsje werd geregeld door Henk van Stee, die als technisch directeur werkzaam was voor onder andere Shakhtar Donetsk. Van Stee heeft goede contacten met directieleden van de Franse topclub en tipte Maassluis, waar zijn schoonzoon Geert Arend Roorda hoofdtrainer is, als opponent. Op de KNVB Campus in Zeist stonden de amateurs tegenover internationale sterren zoals Mason Greenwood en Adrien Rabiot. Het voormalig enorme talent van Manchester United scoorde een loepzuivere hattrick. “Greenwood is bijna niet te verdedigen. Door het tempo waarmee hij bij hun vierde goal op me af komt rennen en hoe snel hij die schaar maakt, is het voor mij een soort casino of hij via links of rechts gaat”, voegde Ringeling toe. In de eerste helft kon Maassluis-doelman Tobias van der Kleij vijf keer vissen. De 0-5 ruststand was ook de eindstand. Al met al een verdienstelijke uitslag en bovenal een leerzame middag voor het elftal van Roorda.

Olympique staat op drie punten uit drie wedstrijden in de Champions League. De tienvoudig Frans kampioen verloor nipt op bezoek bij Real Madrid, toen twee rake strafschoppen van Kylian Mbappé de eindstand op 2-1 bepaalden. In de tweede speelronde haalde Olympique uit naar Ajax (4-0). Het uitduel tegen Sporting Lissabon ging in de 86e minuut met 2-1 verloren, ondanks de openingstreffer van oud-Feyenoorder Igor Paixao. De Braziliaan verbleef tijdens de oefenpot tegen Maassluis nog in Rotterdam. 

Bram Wennekers en Quincy Tavares rennen juichend weg na een treffer tegen HHC Hardenberg

Loting

Ringeling en Van der Kleij waren vrijdagavond aanwezig bij de loting voor de tweede ronde van de KNVB Beker. In de Voetbalkantine van ESPN zagen zij Excelsior Maassluis - Ajax uit de balletjes rollen. De aanvoerder en keeper reageerden met een brede glimlach op de loting. Zodoende zullen de Tweede Divisie-spelers van Maassluis opnieuw het strijdveld betreden tegen een Champions League-deelnemer. Ditmaal gaat het echt om de knikkers: het bereiken van de volgende ronde in het bekertoernooi. Niks is tenslotte onmogelijk. Menig Ajax-fan wordt nog badend in het zweet wakker door het fiasco tegen derdedivisionist USV Hercules in 2023.

Ajax en Maassluis stonden slechts één keer eerder tegenover elkaar, toen ook in de beker. In 2022 was de club uit de hoofdstad een maatje te groot voor de bezoekers. In de Johan Cruijff ArenA werd het liefst 9-0. Huidig Rangers-speler Danilo Pereira was met vier doelpunten de grote man.

Nicolás Tagliafico aan de bal tijdens de enige ontmoeting tussen Ajax en Excelsior Maasssluis

De Champions League-campagne van Ajax komt vooralsnog maar niet van de grond. De Amsterdammers staan laatste en hebben net als Benfica nog geen punt verzameld.

De nul

Bijna niemand kijkt er tegenwoordig nog van op als een amateurploeg een profclub pootje licht in de KNVB Beker. Maar een Eredivisie-club uitschakelen door de nul te houden is wel even andere koek. Weliswaar met bloed, zweet en tranen bokste Maassluis dit voor elkaar. Op Sportpark Dijkpolder trok de thuisploeg na 120 minuten aan het langste eind. Na een ouderwetse scrimmage van jewelste bracht Nick Nagtegaal de stand, een minuut voordat een strafschoppenserie een feit werd, op 1-0. In de regen en rond de klok van middernacht belandde een kopbal op de lat, bracht Calvin Raatsie redding op de rebound en vond de 20-jarige invaller in de kluts de bal voor zijn voeten. Naast dat Nagtegaal de held werd, stond de verdediging van Maassluis als een huis en hield Van der Kleij zijn ploeg op de been met enkele belangrijke ingrepen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.