Om precies te zijn naar Gabriel Magalhães. De centrale verdediger van Arsenal ontving acht van de tien stemmen. Een minder dan Kane en Mbappé. De Engelsman was in de Bundesliga goed voor belangrijke treffers in de wedstrijden tegen Eintracht Frankfurt (3-0) en Borussia Dortmund (2-1), in de Champions League scoorde hij tegen Club Brugge (4-0) en in de DFB-Pokal was hij twee keer trefzeker tegen 1.FC Köln (1-4). De 32-jarige spits ontving negen van de tien mogelijke stemmen van de ESM-leden. Alleen door A Bola werd hij overgeslagen in het ESM Team van de Maand, dat de basis vormt van de individuele verkiezing.
Trefzeker in alle duels
Mbappé (foto hieronder) werd enkel niet door De Telegraaf genoemd. De 26-jarige Fransman scoorde in de maand oktober in alle wedstrijden die hij in LaLiga speelde. Te weten tegen Villarreal CF, Getafe CF en FC Barcelona. In de verre Champions League-wedstrijd bij Kairat Almaty was hij goed voor een hattrick. Op de derde plaats dus Gabriel Magalhães.

De 27-jarige centrale verdediger van Arsenal werd enkel overgeslagen door Fanatik en Frankfurter Allgemeine Zeitung. De zestienvoudig Braziliaans international incasseerde met zijn ploeg in de hele maand oktober (!) geen tegentreffer. In de Champions League-ontmoeting met Atlético Madrid (4-0) was hij goed voor een doelpunt en een assist. In competitieverband bereidde hij de enige en dus winnende treffer van Leandro Trossard tegen Fulham voor.
Hofleverancier
In het team komen met doelman David Raya en middenvelder Declan Rice nog twee spelers voor van de huidige koploper in de Premier League. Daardoor is de Londense club ook hofleverancier. Paris Saint-Germain, Real Madrid en Bayern München zien twee spelers terug. Ook diverse Nederlanders kregen punten, maar geen enkele landgenoot haalde het uiteindelijke Team van de Maand.
Denzel Dumfries van Internazionale kreeg twee stemmen, net als Jurriën Timber van Arsenal. Wij gaven als ELF Voetbal als enige een stem aan een speler uit de Eredivisie: Ismael Saibari van PSV. De tien stemgerechtigde leden van de ESM, de Europese samenwerkingsorganisatie bestaande uit (sport)dagbladen en -tijdschriften, zijn naast ELF Voetbal uit Nederland De Telegraaf. Daarnaast: Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), World Soccer Magazine (Engeland), A Bola (Portugal), Marca (Spanje), Gazzetta dello Sport (Italië), Nemzeti Sport (Hongarije) en Fanatik (Turkije).
ESM Team van de Maand Oktober 2025
1. David Raya (Arsenal) - 5 stemmen
2. Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain) - 3 stemmen
3. Alessandro Bastoni (Internazionale) - 2 stemmen*
4. Gabriel Magalhães (Arsenal) - 8 stemmen
5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain) - 6 stemmen
6. Declan Rice (Arsenal) - 4 stemmen
7. Jude Bellingham (Real Madrid) - 5 stemmen
8. Joshua Kimmich (Bayern München) - 2 stemmen**
9. Harry Kane (Bayern München) - 9 stemmen
10. Kylian Mbappé (Real Madrid) - 9 stemmen
11. Erling Haaland (Manchester City) - 7 stemmen
* Éder Militão (Real Madrid) ontving eveneens twee stemmen. Maar de stemmen voor Alessandro Bastoni werden eerder uitgebracht.
** Frank Anguissa (Napoli), Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Michael Olise (Bayern München) ontvingen eveneens 2 stemmen. Maar de stemmen voor Joshua Kimmich werden eerder uitgebracht.
ELF Voetbal
1. David Raya (Arsenal)
2. Denzel Dumfries (Internazionale)
3. Gabriel Magalhães (Arsenal)
4. Micky van de Ven (Tottenham Hotspur)
5. Nuno Mendes (Paris Saint-Germain)
6. Jude Bellingham (Real Madrid)
7. Ismael Saibari (PSV)
8. Eberechi Eze (Arsenal)
9. Erling Haaland (Manchester City)
10. Harry Kane (Bayern München)
11. Kylian Mbappé (Real Madrid)

