Laatste nieuws
14.30Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
Resultaten x
Binnenland

Kylian Mbappé opnieuw ESM Speler van de Maand, Timber op erepodium November-verkiezing

Voor de tweede maand op rij is Kylian Mbappé verkozen tot ESM Speler van de Maand. Moest hij de eindverkiezing in oktober nog delen met Harry Kane. Daar werd de aanvaller van Real Madrid deze keer onbedreigd verkozen tot Speler van de Maand. Erling Haaland eindigde als tweede. De derde plaats werd gedeeld door twee spelers, van wie Jurriën Timber van Arsenal voor de eerste keer op het erepodium belandde.

02-12-2025 12:30 door Sander Berends

De rechtsback van Arsenal en Oranje beleefde een uitstekende maand. De 24-jarige telg uit een ware voetbalfamilie uit Utrecht bleef ongeslagen. Met Arsenal versloeg hij in de Champions League eerst Slavia Praag (0-3) en vorige week ook Bayern München (3-1) waarbij hij met een treffer bijdroeg aan het eindresultaat. In de Premier League versloeg hij met The Gunners Burnley (0-2) en Tottenham Hotspur (4-1) en deelde hij met de punten met Sunderland AFC (2-2) en Chelsea (1-1). Timber miste geen minuut in die reeks.

Vitinha

Timber, die voor het eerst ook werd opgenomen in het ESM Team van de Maand, ontving vijf punten. Evenveel als Vitinha. De middenvelder van Paris Saint-Germain viel met name op in de Champions League-ontmoeting van vorige week met Tottenham Hotspur. De Portugese international maakte drie doelpunten en droeg daarbij een grote steen bij aan de uiteindelijke 5-3 zege. Timber en Vitinha waren respectievelijk de vaakst genoemde verdediger als vaakst genoemde middenvelder.

Jurriën Timber was de meest genoemde verdediger deze maand.

De basis van het individuele klassement wordt immers gevormd door de ingestuurde teams van de elf ESM-leden. Al weerhield Tipsbladet zich opnieuw van stemmen en konden daardoor maximaal tien stemmen worden vergaard. De meeste stemmen gingen opnieuw naar twee aanvallers. Kylian Mbappé ontving negen stemmen. Alleen De Telegraaf nam de Franse goalgetter niet op in haar maandteam. De 26-jarige sterspeler van Real Madrid nam vorige week de volledige productie van vier doelpunten (!) op zich tijdens de gewonnen uitwedstrijd in de Champions League tegen Olympiakos Piraeus (3-4).

Slechts twee stemmen

In LaLiga maakte hij drie goals. Hij was twee keer trefzeker in de 4-0 zege op Valencia en trof afgelopen zondag vanaf elf meter doel in de uitwedstrijd tegen Girona (1-1). Vorige maand moest hij de eer nog delen met Harry Kane, de topscorer van de Bundesliga die de september-verkiezing ook op zijn naam schreef. De spits van Bayern München ontving deze keer maar twee stemmen.

De tweede plek was voor Erling Haaland. De Noorse krachtpatser van Manchester City ontving zes stemmen. De 25-jarige aanvaller trof in Champions League-verband doel tegen Borussia Dortmund (4-1). In de Premier League juichte hij twee keer na een doelpunt tegen Bournemouth (3-1) en schoot hij in de roos tijdens de 3-0 zege op Liverpool.

Virgil van Dijk

In het team van de maand voert Arsenal de boventoon. Liefst vier spelers van de huidige koploper in de Premier League zien hun namen terug in het maandelftal. Bayern München is met twee vertegenwoordigers de enige club die naast Arsenal is afgevaardigd met meer dan één speler. Naast Timber ontvingen slechts twee andere Nederlandse spelers een stem. Virgil van Dijk van Liverpool werd genoemd door Fanatik. Nemzeti Sport nam Sergino Dest van PSV als rechtsback op in haar team. Voor het eerst dit seizoen kreeg ook een speler van AZ een stem. World Soccer Magazine selecteerde de Ierse volksheld Troy Parrott voor haar maandteam.

Het overzicht van het Team van de Maand is een initiatief van de ESM, de Europese samenwerkingsorganisatie van elf (sport)dagbladen en -tijdschriften. Het overzicht wordt, net als de ESM Gouden Schoen, bijgehouden door ondergetekende op de redactie van ELF Voetbal in Nijmegen. De overige leden: De Telegraaf (Nederland), Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), World Soccer Magazine (Engeland), Tipsbladet (Denemarken), Marca (Spanje), A Bola (Portugal), Gazzetta dello Sport (Italië), Fanatik (Turkije) en Nemzeti Sport (Hongarije).

ESM Team van de Maand November 2025

1. David Raya (Arsenal) - 4 stemmen*
2. Jurriën Timber (Arsenal) - 5 stemmen
3. José María Giménez (Atlético Madrid) - 3 stemmen
4. William Saliba (Arsenal) - 3 stemmen
5. Alejandro Grimaldo (Bayer Leverkusen) - 3 stemmen
6. Declan Rice (Arsenal) - 3 stemmen
7. Vitinha (Paris Saint-Germain) - 5 stemmen
8. Michael Olise (Bayern München) - 3 stemmen
9. Kylian Mbappé (Real Madrid) - 9 stemmen
10. Erling Haaland (Manchester City) - 6 stemmen
11. Luis Díaz (Bayern München) - 3 stemmen

* Mike Maignan ontving eveneens 4 stemmen. De stemmen van David Raya kwamen eerder binnen.

ELF Voetbal

1. David Raya (Arsenal)
2. Jurriën Timber (Arsenal)
3. Gabriel Magalhães (Arsenal)
4. Josko Gvardiol (Manchester City)
5. Marc Cucurella (Chelsea)
6. Vitinha (Paris Saint-Germain)
7. Eberechi Eze (Arsenal)
8. Michael Olise (Bayern München)
9. Kylian Mbappé (Real Madrid)
10. Robert Lewandowski (FC Barcelona)
11. Luis Díaz (Bayern München)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.