Laatste nieuws
20.00Ajax-fans zijn helemaal klaar met twee spelers: 'Ze moeten meteen weg!'
20.00Dit zijn de winnaars van de speciale VI-poule in Fantasy Premier League
19.53Tweevoudig Ballon d'Or winnaar Putellas vertrekt na 14 jaar bij Barcelona
19.50Praat mee op VP: AS Saint-Étienne - OGC Nice
19.41Lijnders looft topmanagers bij City-vertrek: 'Hij de chirurg, Klopp de psycholoog'
19.14Geen Van Domselaar en Miedema bij Oranjevrouwen, ervaren vijftal keert terug
19.13'Real Madrid voorkomt transfervrij vertrek van basisspeler op het laatste moment'
19.12'Rüdiger hakt knoop over toekomst bij Real Madrid door'
19.07'Juventus droomt van hereniging: Spalletti wil Liverpool-ster naar Turijn halen'
18.44Oranje zonder Van Domselaar tegen Ierland en Polen
18.34'Wolfsburg moet met Thiago Silva en zonder clublegende terugkeren naar Bundesliga'
18.00Tafel Vandaag Inside valt stil na uitspraak Johan Derksen over Rai Vloet
18.00'Trainers als Arteta en Guardiola doen denken aan sekteleiders'
17.57Ook Lijnders vertrekt in kielzog Guardiola bij Manchester City
17.55Nederlandse avonturier verlengt in voetbalgek Indonesië: 'Ontzettend blij'
17.45Vitesse deelt geweldig nieuws: club officieel in handen van regionale ondernemers
17.45Onverwachte WK-kandidaat voor Oranje: 'Hij zet als een bezetene druk'
17.40Dubbel goed nieuws voor Vitesse: aandelen overgedragen en meer zekerheid
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van regionale ondernemers
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van Sterkhouders
17.25AS Roma komt met nieuws over Malen na geweldig half jaar in Italië
17.16Drie genomineerden voor prestigieuze Rinus Michels Award bekendgemaakt
17.15Beginnend trainer Brugge mag bij Telstar met het juiste dna grote schoenen vullen
17.15Summerville of Lang bij Oranje? 'Voor mij is Summerville een no-brainer'
17.10Opgeleefde Malen maakt definitief overstap naar AS Roma
17.04'Jetten hakt knoop door na Ajax-vertrek en kiest voor club in Eredivisie'
17.00Rondje Buitenland: 'Maniakale Guardiola nam het Engelse voetbal over'
16.53Ajax-fans zien positieve na slecht verlopen seizoen: 'Is beter iets dan niets'
16.52'Juve gaat ook voor Salah, Beukema krijgt oude bekende als trainer'
16.52'Juve gaat ook voor Salah, Napoli heeft opvolger Conte bijna binnen'
16.45Kritiek op uitspraak van Ajax-td Cruijff: 'Schei uit, man. Dat kan niet'
16.45Buitenspel: Argentijnse selectie vliegt met 'Messi-jet' naar het WK
16.40Gijp: 'Je hoeft geen kenner te zijn om te zien dat hij in Oranje moet, Jezus!'
16.39Cambuur haalt transfervrije versterking bij Ajax
16.35Ex-aanvaller Royal Antwerp en Southampton Udoh (21) overleden in Nigeria
Resultaten x
Binnenland
Foto: Pro Shots

Maas Willemsen komt uit vooraanstaande politieke familie: "Mijn overgrootvader was vicepremier en mijn opa lijsttrekker van PPR"

Maas Willemsen kwam de voorbije maanden in de media als De Voetballende Filosoof, maar de verdediger van sc Heerenveen is heel veel meer. Zo is Willemsen afkomstig uit familie van grote politieke betekenis. 

23-02-2026 08:54 door Tim Beck

“Nee, ik heb niet getwijfeld om aan dit spel mee te doen”, zegt Maas Willemsen resoluut. De verdediger van sc Heerenveen voegt eraan toe dat hij graag spelletjes speelt. Voor het stempel van ‘De Voetballende Filosoof’ is hij niet bang. Als filosofiestudent valt hij op in de Eredivisie. Hij beaamt dat hij soms op de rem moet trappen qua mediaverzoeken, maar tegelijkertijd is ‘De Filosoof’ ook onderdeel van wie hij is.

“Ik begrijp dat media het interessant vinden om mijn studie extra te belichten, omdat het me onderscheidt van andere voetballers. Ik wil wel benadrukken dat ik me niet anders voel, want mijn baan als profvoetballer en studie filosofie kunnen prima naast elkaar bestaan. Op de middelbare school bereidde ik me altijd al goed voor op toetsen, want ik kon gewoon niet niet-leren. Ik moet goed voorbereid zijn.”

Meekijken bij de Cor Potcast

De term voorbeeldleerling gaat hem te ver, maar Willemsen onderschrijft dat hij zeker niet de moeilijkste was. “Ik kon heus dwars zijn en werd weleens eruit gestuurd, maar ik was voornamelijk de persoon die steeds vragen stelde. Ik vond geschiedenis en aardrijkskunde leuke vakken, terwijl natuur- en wiskunde me minder lagen.

"De talen vond ik oké, maar de stof voor talen kan zoveel leuker. Er is zoveel interessante literatuur die je kan helpen een taal beter te begrijpen en spreken. Nadat mijn vwo-diploma heb ik een tussenjaar genomen. Ik kwam er snel achter dat alleen voetballen me niet genoeg voldoening gaf. Ik ben een cursus Italiaans gaan volgen en heb de Cor Potcast (voetbalpodcast van Bart Vriends, Thomas Verhaar en Maarten de Fockert, red.) aangeschreven met de vraag of ik op een bepaalde manier kon bijdragen." 

Dat deed hij vervolgens ook. "Het leek me interessant om eens een kijkje achter de schermen te krijgen. Ik ben twee keer bij een opname geweest en heb eens een profiel gemaakt van een gast, maar dat was het. Het was meer meekijken dan bijdragen.”

GroenLinks

Willemsen vindt de podcastwereld interessant, maar ambieert op dit moment geen actieve rol. Toch heeft hij thuis de benodigde opnameapparatuur liggen. Sterker, hij heeft al het nodige opgenomen. Niet over zijn voetballoopbaan, maar over het leven van zijn opa en oma. Willemsen komt namelijk uit de vooraanstaande politieke De Gaay Fortman-familie. 

Foto: Pro Shots
Pro Shots

"Het is in principe voor mijn familie, maar ik wilde het ook opnemen om de verhalen van mijn opa en oma niet verloren te laten gaan”, legt hij uit. “Ik maak van iedere tien jaar uit hun leven een aflevering. Ze hebben veel te vertellen. Mijn opa (Bas de Gaay Fortman, red.) woonde in de Tweede Wereldoorlog in Den Haag en mijn oma (Marry, red.) op de Veluwe. Ze waren jong, maar hebben de Hongerwinter bewust meegemaakt." 

"De opa van mijn opa (Bastiaan de Gaay Fortman, red.) was een van de weinige rechters die de Ariërverklaring weigerden te tekenen. Die verklaring zorgde ervoor dat Joodse mensen bepaalde functies niet meer mochten uitvoeren. Mijn opa en zijn vader (Wilhelm De Gaay Fortman, red.) kozen voor de politiek. Mijn overgrootvader was in 1977 vicepremier en is Minister van Binnenlandse Zaken en Minister van Justitie geweest, terwijl mijn opa lijsttrekker was van de PPR, dat later is opgegaan in GroenLinks.”

Nummer boordevol leesplezier!

Het volledige artikel over Maas Willemsen is te lezen in ELF Voetbal nummer 2. Daarin ook interviews met Nicolas Isimat-Mirin en Jorthy Mokio en gingen dammen met het Sparta-duo Bruno Martins Indi en Joël Drommel. Een portret van het Colombiaanse enfant terrible Faustino Asprilla en van de Engelse cultheld wijlen Nobby Stiles. Een portret van Lokomotiv Leipzig dat in 1987 verrassend in de finale van de Europa Cup II terechtkwam en we gingen op zoek naar de Rotterdamse roots van Kaapverdië. En meer!

ELF Voetbal nummer 2 valt bij de abonnees automatisch op de deurmat. De editie is ook te koop bij de bekende verkooppunten als de grotere supermarkten, (kantoor)boekhandels en op diverse reislocaties als Schiphol, Eindhoven Airport en de grote NS-stations. Online bestellen is uiteraard ook mogelijk. Via deze linkin een handomdraai gebeurd. Voor 15 uur gedaan, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen, is helemaal gemakkelijk. Elke editie thuisgestuurd. Via deze link zo afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.