Laatste nieuws
23.50'Tomiyasu is bij Ajax aangeboden, maar er is ook interesse vanuit Duitsland en Italië'
23.42Michiel Kramer begint nu al aan een nieuwe carrière: 'Tijd zal het leren'
23.32Clubloze Van Nistelrooij sluit terugkeer als trainer bij oude club niet uit
23.32Van Basten nog altijd niet overtuigd van Feyenoord-uitblinker: 'Gaat in periodes'
23.30Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
23.28Van der Gijp en Derksen adviseren Koeman: 'Hij is dynamischer dan Veerman'
23.16'Nóg meer problemen voor Alonso bij Real Madrid: vaste waarde maanden aan de kant'
23.15FIFA scherpt hitteprotocol aan tijdens WK: twee verplichte drinkpauzes
23.10Manchester United nadert Champions League-plekken met zege op noodlijdend Wolves
23.01Alisson kiest duidelijke kant in 'ruzie' tussen Slot en Salah bij Liverpool
22.58United wint zonder De Ligt op bezoek bij Wolves, Fernandes de grote man
22.51Milan recht rug tegen Torino en keert dankzij Pulisic terug aan kop in Serie A
22.50Van Basten vernietigend en haalt hard uit: 'Heeft het verstand van een meikever'
22.45Janssen steunt Ajax-uitblinker na afzeggen interlands: 'Had ik ook een hekel aan'
22.41Clubicoon van Liverpool laat geen spaan heel van Salah: 'Het is een schande'
22.21Advocaat overweegt Eredivisie-speler te overtuigen van interlandswitch
22.09Advocaat trots op historische prestatie: 'De moeilijkste in mijn carrière'
22.08Stagiair De Graaf voorlopig niet welkom bij Twente: 'Sleutels moeten inleveren'
22.00Perez: 'Denk dat Ajax-spelers denken: goed dat hij erbij is, maar wat een...'
21.53Janssen hoopt op Oranje-oproep voor PSV-uitblinker: 'Voor mij een no-brainer'
21.40Van Hanegem ziet 'verschrikkelijke' WK-loting: 'Hij is nog erger dan Blatter'
21.34Jansen kraakt invloed van FIFA: 'Meest machtige politieke instituut ter wereld'
21.30Slot brengt slecht nieuws over Nederlander bij Liverpool: 'Een aantal weken eruit'
21.15Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.55Van Basten over voormalig Ajax-directeur: 'Al die losers worden analist!'
20.54Rob Jansen weet het zeker: 'Hij gaat in de zomer weg bij Feyenoord'
20.35Slot reageert op Salah: 'Of hij z'n laatste duel voor de club al gespeeld heeft?'
20.30Praat mee op VP: Torino - AC Milan
20.25Woedende reactie Weghorst zorgt voor onbegrip: 'Slaat zelf spelers op hun strot'
20.25Belgische fans zijn woest na 'bizar' ontslag van Brugge-trainer: 'Triest bestuur'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
Resultaten x
Binnenland

Ajax keurt Fransman en prijst 'nieuwe Hazard of Robben'

YAYA SANOGO is bijna Ajacied. De 22-jarige spits meldde zich donderdagochtend op De Toekomst voor een medische keuring. "Ik hoop hier veel doelpunten te maken."

16-07-2015 13:24 door Redactie ELF Voetbal

Wanneer er tijdens de medische check in het VU in Amsterdam geen problemen aan het licht komen, dan is Sanogo donderdagavond in het bezit van een contract bij Ajax. Hierover berichten AT5 en De Telegraaf. De Fransman wordt voor één seizoen gehuurd van Arsenal.

Het doorstaan van de medische keuring mag vooralsnog niet als een formaliteit worden beschouwd. Niet voor niets wordt Sanogo in Engeland 'de man van glas genoemd'. Sanogo kampte de afgelopen jaren veelvuldig met hamstringklachten, iets wat Jordy Clasie woensdagavond bijna zijn transfer naar Southampton kostte. Mocht Sanogo de medische tests wel doorstaan, dan wordt hij bij Ajax een concurrent van Arek Milik. De Pool is momenteel de enige andere spits in de Amsterdamse selectie.

Zin in nieuw avontuur

Sanogo hoopt in Amsterdam in de voetsporen te treden van grote spelers uit het verleden. "Ik ken Ajax van Zlatan Ibrahimovic en Nwanko Kanu. Kanu was een speciale speler", aldus Sanogo, die vertwijfeld kijkt wanneer hem wordt gevraagd of hij Viktor Fischer en Anwar El Ghazi kent.

Het doel van Sanogo is duidelijk: kampioen worden. "Ook hoop ik hier veel doelpunten te maken. Ik ben fit, heb de afgelopen weken al voor mezelf getraind. De manager (Frank de Boer, red.) belde mij de afgelopen week met de vraag of ik in Amsterdam wilde komen spelen. Daar hoefde ik niet lang over na te denken. Een geweldige club als Ajax komt niet zomaar langs. Ik hoop veel speelminuten te maken."

Aanwinst nummer 2

Overigens is Sanogo waarschijnlijk niet de enige aanwinst die donderdag bij Ajax wordt gepresenteerd. Amin Younes onderging al een medische keuring en meldde zich reeds op het trainingsveld. De 21-jarige Duitser wordt voor anderhalf miljoen euro overgenomen van Borussia Mönchengladbach.

Frank de Boer is uiterst tevreden met de aanwezigheid van Younes bij Ajax. "Hij is een speler die uit stilstand mensen kan passeren. Daar hebben we er niet veel van. Je hebt spelers nodig die uit het niets een man kunnen passeren. Kijk naar alle grote clubs, die hebben altijd wel zo'n type in hun midden."

De Boer schroomt er niet voor om de druk op Younes te verhogen. "Hij heeft de ingrediënten voor een speler die uit het niets iets kan creëren. Zoals Arjen Robben bij Bayern München of Eden Hazard bij Chelsea. Ik denkt dat wij zo'n type ook nodig hebben. Hij is de concurrent die we zochten voor Anwar El Ghazi."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.