Laatste nieuws
02.28Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Binnenland

Vitesse-talent Diks strijdt voor EK-ticket met Oranje onder 19

KEVIN DIKS mag alsnog met Oranje onder 19 op jacht naar een ticket voor het EK van komende zomer in Griekenland. De verdediger van Vitesse kreeg zondagavond toch een uitnodiging.

25-03-2015 09:15 door Redactie ELF Voetbal

"Ik werd gebeld rond etenstijd", vertelt de 18-jarige rechtsback uit Apeldoorn tegenover ELF Voetbal. "Eerst door mijn eigen trainer (Peter Bosz, red.), vervolgens ook door Aron Winter (bondscoach Oranje onder 19). Ik moest om half tien binnen zijn in het spelershotel in Wolvega. Het eten heb ik maar afgebroken en we zijn direct vertrokken."

"Gelukkig was ik dik op tijd binnen. Om negen uur kon ik nog mooi aanschuiven om met de jongens El Clásico (FC Barcelona - Real Madrid 2-1, red.) te kijken." Een mooie beloning voor Diks, die dit seizoen een basisplaats heeft veroverd in de Arnhemse formatie. Al belandde hij in eerste instantie op de standby-lijst en werd hij pas doorgeschoven toen Hidde ter Avest van FC Twente vanwege een blessure moest afmelden.

Studie

"De bondscoach heeft me netjes uitgelegd waarom ik er aanvankelijk niet bij zat", vervolgt Diks. "Achteraf begreep ik dat ook wel. Wat hij vertelde? Dat kan de bondscoach beter zelf vertellen." Zijn tijdschema moest hij direct omgooien. "Het seizoen tot nu toe is best zwaar geweest. Anders had ik nu wat rust kunnen nemen. Schoolverplichtingen heb ik dit jaar niet, nadat ik afgelopen zomer ben gestopt met mijn hbo-opleiding Business & Management. Volgend schooljaar wil ik weer een nieuwe studie oppakken. Maar dat is van latere zorg. Nu wil ik me met Oranje onder 19 zeker plaatsen voor het EK in Griekenland."

Donderdag staat de eerste poulewedstrijd in Harkema tegen Servië op het programma. "Dat is altijd een temperamentvolle ploeg. Een pittige tegenstander om tegen te openen. Maar dat geldt ook voor de andere landen," aldus Diks, die op een kamer ligt met Jari Schuurman van Feyenoord. Zaterdag stuit Oranje onder 19 in Assen op Noorwegen, dinsdag volgt de afsluitende wedstrijd in Harkema tegen Zwitserland. "Bij Noorwegen speelt Morten Thorsby van sc Heerenveen. Hopelijk kunnen we wat advies inwinnen bij Pelle van Amersfoort, haha."

"Maar heel veel kan ik er niet over vertellen. Ik zit nu pas voor het eerst bij deze selectie en heb nog niet eerder tegen de landen gespeeld. Maar door de technische staf zullen we vooraf zeker worden bijgepraat over de goede en zwakke punten van de ploegen. Daar maak ik me geen zorgen over."

De bekende website Bleacher Report maakte ook een overzicht van spelers, die aan het einde van het seizoen een klapper kunnen maken. Diks staat bij het rijtje 'honourable mentions'.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.