Zukanovi? kwam in januari over van de Servische club Rode Ster Belgrado maar bezit de Kroatische nationaliteit. In Nederland geldt een wet dat de werkgevers van werknemers met deze nationaliteit moeten beschikken over een werkvergunning. In het geval van Zukanovi? is deze vergunning er niet.
De 18-jarige spits speelde al vier officiële wedstrijden in het shirt van NAC Breda. Zo stond hij binnen de lijnen tijdens de Eredivisieduels met Willem II (0-0), Exceslior (0-0), PSV (0-2 verlies) en het duel tussen Jong Brabant United en Jong NAC Breda (1-2). De eerste drie duels kwam hij in het veld als invaller maar met de beloften speelde hij de volledige negentig minuten.
De aanklager betaald voetbal onderzoekt momenteel of NAC Breda de regels van de KNVB heeft overtreden. Mocht dit zou zijn volgen sancties voor club en/of spelers. Naar alle waarschijnlijkheid zal de voetbalbond dit niet door de vingers zien. Dat zou dan ook gevolgen hebben voor de wedstrijden waarin Zukanovi? meespeelde.
Legia Warschau is een van de vele ploegen die NAC Breda voorging. Eerder dit seizoen speelden de Polen in de voorronde van de Champions League tegen het Schotse Celtic. Legia won over twee duels met 6-1 maar Bartosz Bereszy?ski speelde in de return enkele minuten mee terwijl hij niet ingeschreven stond. Zonder pardon werd de komende Europa League-tegenstander van Ajax uit het miljoenenbal gekieperd.
Maar ook in Nederland houdt men niet van niet-speelgerechtigde spelers. PSV en Heracles Almelo weten daar alles van. De Heraclieden speelden in seizoen 2005/2006 in het KNVB-beker toernooi tegen de amateurs van RKSV DCG maar werden gediskwalificeerd vanwege het opstellen van de niet-speelgerechtigde Sergio Hellings. PSV ging ook al eens in de fout. Tijdens de bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen (seizoen 2007/2008) speelde Manuel Da Costa gewoon mee terwijl hij was geschorst. De KNVB kende geen medelijden en ook voor PSV was het bekertoernooi vroegtijdig ten einde.
Ook op amateurniveau is de bond niet coulant. Oud-profvoetballer Maceo Rigters speelt inmiddels in de derde klasse bij ZSGO/WMS maar ook hij mocht daar eigenlijk niet spelen. De amateurs kregen drie punten en mindering en de vijf duels waar de zwaarlijvige spits in meespeelde moeten worden overgespeeld.
Wat er met NAC Breda gaat gebeuren, daar moet nog onderzoek naar worden gedaan. De KNVB is in het verleden dus allesbehalve zachtzinnig geweest in deze situaties. De kans is daarom aannemelijk dat de wedstrijden tegen Willem II, Excelsior, PSV en Jong Brabant United worden omgezet in een reglementaire 3-0 overwinning voor de tegenstanders van de Bredanaars. Ook zou punten in mindering een sanctie kunnen zijn. Dat kan coach Robert Maaskant allesbehalve gebruiken. Mocht de eerste sanctie plaatsvinden verliest NAC twee punten en keldert het doelsaldo met zeven goals. Dat zou hoe dan ook betekenen dat de achterstand op concurrenten Heracles Almelo en Go Ahead Eagles alsmaar groter wordt en de voorsprong op hekkensluiter FC Dordrecht slinkt.
Wordt ongetwijfeld vervolgd...

