Laatste nieuws
16.50Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.45Bosz klaar voor Atlético-speler: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.08PSV won thuis zes keer van een Spaanse club
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
Resultaten x
Binnenland

El Ahmadi, smeerolie in draaiende Feyenoord-motor

KARIM EL AHMADI is Feyenoords sleutel tot succes. Martin van Geel klopte zich onlangs op de borst en noemde de contractverlenging van Jordy Clasie een stunt, maar het aantrekken van El Ahmadi mag met dezelfde overtuiging een meesterzet genoemd worde

08-02-2015 18:25 door Redactie ELF Voetbal

El Ahmadi wees zijn ploeg zondagmiddag tegen SC Cambuur de weg met zijn tweede competitiedoelpunt van het seizoen, een evenaring van zijn record. Zijn belangrijkste bijdrage aan het Rotterdamse spel levert hij evenwel in een andere rol.

En wel de rol van katalysator op het middenveld. El Ahmadi is de olie die het veelgeprezen Feyenoord-middenveld draaiende houdt. De Marokkaans international heeft zijn hand op de versnellingspook en schakelt moeiteloos een tandje bij.

Koning van positiespel

Met een passprecisie van 90,1 procent is El Ahmadi de meest nauwkeurige middenvelder van de Eredivisie (daarbij zijn alleen spelers met minstens vijf competitieduels in de benen in beschouwing genomen). Van iedere 100 passes die hij verzendt zijn er bovendien 64 voorwaarts.

Die nauwkeurigheid aan de bal is geen toeval; El Ahmadi beheerst het positiespel tot in de puntjes. De simpelste oplossing is vaak de beste, luidt het principe dat hij op het veld hanteert. Met een gemiddelde afstand van zestien meter zijn de passes van de dertigjarige middenvelder opvallend kort. Alleen spitsen Colin Kazim-Richards (veertien meter) en Mitchell te Vrede (elf meter) zoeken doorgaans binnen een kleinere afstand naar een afspeelmogelijkheid.

De voorhoede plukt de vruchten van El Ahmadi's oog voor de ruimte en de vrije man. Liefst 24 kansen vonden hun oorsprong in de gedachten van Feyenoords stylist op het middenveld. Daarmee troeft hij teamgenoten als Jordy Clasie (16) en Jean-Paul Boëtius (21) ruimschoots af.

De achilleshiel van de voetballer El Ahmadi is duidelijk. Hij mist duelkracht. Slechts 38 procent van de duels die de geboren Enschedeër aangaat sluit hij af als winnaar. Met name bij hoge ballen laat hij het afweten (23 procent succesvol). Maar toch, alle cijfers in ogenschouw nemend, is het gebrek aan duelkracht slechts een kleine prijs die Feyenoord betaalt voor een soepel draaiend middenveld. Een koopje voor Van Geel.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.