Bij een stand van 1-1 in de 86ste minuut riep Ajax-trainer Frank de Boer vanaf de zijlijn dat overgeschakeld moest worden op het spelen van één-tegen-één. Twee minuten later lag de bal in het netje, uiteindelijk genoeg voor de broodnodige winst na twee nederlagen op rij.
Maar Ajax is nog zeker niet hersteld van de vormcrisis. De bottleneck van de afgelopen wedstrijden, het moeizame scoren, was ook in Deventer een probleem voor de Amsterdammers. Tegenstander Go Ahead Eagles schoot zelfs twee keer zo vaak op doel als Ajax. Tot de 86ste minuut had Ajax slechts drie keer op doel geschoten en daar bleef het bij voor vanmiddag.
Dat Ajax twee minuten voor tijd dan ook alsnog met de zege aan de haal ging, was puur geluk. Een terugspeelbal van Go Ahead Eagles-speler Wesley Verhoek belandde via een polletje en de daardoor mistrappende (nota bene van Ajax gehuurde) keeper Mickey van der Hart in het doel: 1-2.
De ploeg van Frank de Boer maakte in 2015 tot dusverre vier doelpunten. Twee daarvan waren eigen doelpunten. Naast de treffer van Verhoek in Deventer, was dat het eigen doelpunt van Johan Kappelhof bij de competitiehervatting in de Arena tegen Groningen (2-0 winst).
De Boer koos opnieuw voor middenvelder Lasse Schöne in de punt van de aanval. Ajax verzond meer dan tweehonderd passes meer dan het team van Go Ahead Eagles-trainer Foeke Booy, het resulteerde voor het eerst in drie wedstrijden ook weer eens tot meer balbezit dan de tegenstander, maar net als tijdens het gelijke spel in de Klassieker (één), de verliespartij op bezoek bij Vitesse (twee), of de verliespartij van afgelopen week in eigen huis tegen AZ (vier), waren de schoten op doel op slechts één hand te tellen.
Is het slechts een mindere vorm of moet De Boer een echte spits opstellen? Niet iedere week zullen de Amsterdammers geholpen worden door polletjes. Hoe dan ook, Ajax blijft tweede en heeft nog steeds een ruime marge op achtervolgers Feyenoord (vijf punten) en PEC Zwolle (zeven punten). AZ, dat vanmiddag op bezoek gaat bij FC Groningen, kan bij winst op gelijke hoogte komen met Feyenoord.
Waar hebben we dat eerder gezien?
In 2010 speelde FC Twente de laatste groepswedstrijd in de Champions League in een zinderende wedstrijd met 3-3 gelijk tegen het Engelse Tottenham Hotspur. Vooraf was al duidelijk dat de ploeg als derde na de jaarwisseling in de Europa League verder moest, dus de 'blunder' van FC Twente-doelman Sander Boschker (0-1, '12) deed er niet toe, maar het blijft zuur.
Andere uitslagen in de Eredivisie vanmiddag:
Feyenoord - SC Cambuur (2-1)
Willem II - Heracles Almelo (3-0)

