Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.05Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
12.04Ajax O17 kent droomstart Future Cup: talenten boeken overtuigende zege op Sporting
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
Resultaten x
Binnenland

Heerenveen gevaarlijke tegenstander voor energiek PSV

PSV is nog lang niet klaar om haar landstitel uit handen te geven. Afgelopen maandag, op de nieuwjaarsreceptie van de Eindhovense club, sprak trainer Phillip Cocu duidelijke woorden. “Wij zijn klaar voor de inhaalrace'', zei Cocu. Drie punten tegen Heerenveen zijn daarvoor een must.

20-01-2017 17:00 door Redactie ELF Voetbal

Cocu weet als geen ander wat er mogelijk is, want sinds hij trainer is van PSV haalde zijn club ná de winterstop meer punten dan ervoor. En bovendien is PSV het nieuwe jaar in ieder geval lekker gestart door in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (2-0) de drie noodzakelijke punten te pakken. Zo vanzelfsprekend als dat lijkt, is dat dit seizoen niet, want gek genoeg maakte PSV pas voor de tweede keer deze competitie meer dan één doelpunt in een thuisduel. En voor de winterstop verloor PSV al negen punten in haar thuiswedstrijden, evenveel als in de zeventien thuiswedstrijden van 2015/16.

Met Marco van Ginkel in de gelederen lijkt alles anders te zijn. In zijn eerste wedstrijd na zijn rentree in PSV-shirt schoot hij vaker op doel (7), gaf meer passes (79) en was vaker aan de bal (94) dan welke andere PSV-speler dan ook. En bovendien scoorde hij ook nog eens het openingsdoelpunt. Geen wonder dat spelers als Davy Pröpper, Anders Guardado en Luuk de Jong ineens een stuk energieker leken dan aan het einde van 2016.

Alleen … in Heerenveen heeft PSV een kwade tegenstander. Trainer Jürgen Streppel heeft blijkbaar zo’n sterke selectie, dat hij het zich kan permitteren om tegen ADO Den Haag het Noorse wondertalent Martin Ødegaard van Real Madrid 89 minuten op de bank te laten smoren. Verder manifesteert Heerenveen zich in uitwedstrijden dit seizoen goed en scoorde het buiten Friesland zelfs vaker dan in het eigen Abe Lenstra Stadion. Het resultaat is een ‘best of the rest’ positie: vierde met 32 punten dit seizoen, 5 punten minder dan PSV. Het was de hoogste winternotering van deze eeuw (de hoogste ooit was in december 1999, toen 2de) voor de Friezen.

De gevaren voor PSV zijn zondag legio. Reza Ghoochannejhad was tegen ADO in geweldige vorm en scoorde twee keer binnen 64 seconden, Arber Zeneli is nog steeds de Eredivisiespeler met de meeste dribbels en daarnaast is Heerenveen de club, die de meeste goals produceert van buiten het strafschopgebied (10) en het vaakst trefzeker is bij een directe vrije trap (3) . Alleen strafschoppen, dat lukt niet zo goed. Tegen ADO nam Sam Larsson ‘de moeder van alle lullige penalty’s’. Eerder had ook Mitchell te Vrede gemist. Twee missers op rij dus en dat terwijl Heerenveen alle 18 voorgaande strafschoppen wel tot een doelpunt promoveerde.

Tegen PSV hebben de Friezen ook een uitstekend record. De laatste drie wedstrijden tussen beide ploegen eindigden allemaal in 1-1. Daarvoor, in april 2015, won PSV in Eindhoven met 4-1.

Zondag 22 januari; 16.45 uur:

PSV-sc Heerenveen

Weetjes over de wedstrijd (via Opta):

- Voorspelling volgens de experts van VIPVoetbalwedden.nl: winst PSV 50%, gelijkspel 30%, winst sc Heerenveen 20%.

- sc Heerenveen verloor alleen van Ajax meer uitduels in de Eredivisie dan van PSV (W4, G5, V15).

- PSV wist zeven van de laatste acht Eredivisieduels met Heerenveen niet te winnen (G4, V3) en incasseerde in al deze zeven ontmoetingen het openingsdoelpunt.

- Heerenveen heeft tegen geen andere club een langere lopende reeks Eredivisieduels waarin het tot scoren kwam dan tegen PSV (nu 14 op rij, gelijk met Willem II).

- PSV is momenteel langer ongeslagen in de Eredivisie dan elke andere huidige club (W6, G6).

- De Eindhovenaren hadden alleen in 2006/07 (6) minder tegentreffers na achttien speelronden dan dit seizoen (8 - ook 8 in 1977/78).

- Luuk de Jong maakte tegen geen team meer Eredivisiedoelpunten dan tegen Heerenveen (8 – gelijk met AZ).

- Andrés Guardado won tot nu toe 49 van zijn eerste 65 Eredivisiewedstrijden (G11, V5).

- Marco van Ginkel, die op negen treffers in veertien Eredivisieduels voor PSV staat, kan de eerste middenvelder ooit worden met tien goals uit zijn eerste vijftien optredens voor de Eindhovenaren.

- Heerenveen won negen van de laatste vijftien Eredivisiewedstrijden (G3, V3) en pakte over deze periode meer punten dan PSV (30 om 28).

- Reza Ghoochannejhad (6 goals, 2 assists) of Sam Larsson (4 goals, 4 assists) verzorgden bij dertien van de laatste zeventien Heerenveen-treffers in de Eredivisie de goal of assist.

Wat denk jij dat er deze wedstrijd gebeurt?
Zet nu in en win een veelvoud van je inzet terug! Nu met een
winbonus van 300 procent!!!




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.