Dat heeft minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport laten weten. Dat volgde na kritische vragen vanuit de Tweede Kamer. "Ik herinner mij de ophef die is ontstaan rond het bid voor het WK van 2018 en 2022." De FIFA stelde allerlei harde eisen omtrent de organisatie.
Niet alleen belastingtechnisch, maar ook het vrijstellen van snelwegen voor FIFA-leden, gratis hotels en diverse andere absurde eisen. Daar is nu volgens Schippers geen sprake van. In een officiële reactie, die geplaatst is in Voetbal International, wijst ze erop dat regelgeving voor het organiseren van grote internationale sportevenementen na het WK-ophef is aangepast.
"De afgegeven garanties aan de UEFA zijn daarmee in overeenstemming. Het is niet zo dat de UEFA bij toewijzing van het bid is vrijgesteld van het betalen van belastingen", aldus de politicus, die tot nu toe één wedstrijd bezocht op het WK. Premier Mark Rutte reisde nog niet af. Hij zal enkel de finale bezoeken op 13 juli, mocht het Nederlands elftal die bereiken.
Laatste nieuws
Resultaten
x
BinnenlandSchippers: 'UEFA krijgt geen belastingvrijstelling'
De vrees kan weer worden opgeborgen. De UEFA krijgt geen belastingvoordelen in ons land als Nederland in 2020 een gedeelte van de organisatie krijgt toegewezen van het EK.

