Laatste nieuws
10.05Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord

Gisteren

23.57Van Mieghem verwacht met ADO Den Haag de Eredivisie in te gaan
23.57Kroes snapt niets van Farioli-kritiek bij Ajax: 'Was soms niet om aan te gluren'
Resultaten x
Binnenland

PSV gooit het roer om: met jeugdspelers bouwen aan de toekomst

PSV is het nieuwe seizoen maandag officieel beginnen. Hoewel er in de huidige selectie vermoedelijk nog ontzettend veel gaat veranderen, is één koerswijziging van de Phillip Cocu in elk geval wél al duidelijk. De jeugd gaat een kans krijgen komend seizoen.

03-07-2017 12:15 door Redactie ELF Voetbal

En juist dat is iets waar Cocu in zijn jaren als hoofdcoach niet bepaald in uitblonk. Hij gaf vaak de voorkeur aan ervaring, huurlingen of transfervrije spelers boven de eigen jeugd. Maar dat gaat veranderen, zo is intern besproken.

Met Héctor Moreno is er namelijk al een ervaren kracht vertrokken uit Eindhoven, maar in plaats van meteen verder te kijken op de transfermarkt heeft PSV naar buiten uitgesproken dat Jordy de Wijs een kans gaat krijgen om zijn plekje over te nemen. Mocht Santiago Arias ook vertrekken, lijkt voor Joshua Brenet hetzelfde te gelden. Ook hij mag dan de Colombiaan gaan doen vergeten.

En wat te denken van Andrés Guardado? Dat hij vertrekt lijkt zo goed als zeker. Intern is daarom al duidelijk dat Jorrit Hendrix zijn opvolger wordt. Het talent zat al seizoenenlang tegen de basiself aan, maar kreeg nooit het onbetwiste vertrouwen van Cocu. Na een tijdje werd de middenvelder altijd het kind van de rekening. Daar moet verandering in komen.


Hoewel Hendrix vaak indruk maakte en ook al debuteerde in Oranje, bleef hij nooit onbetwist basisspeler.

Hetzelfde geldt voor Sam Lammers. Stond de laatste wedstrijd van het vorige seizoen in de basis, omdat Luuk de Jong al tijden niet meer voldeed. En omdat de targetman naar verluidt zijn aanvoerdersband gaat verliezen dit seizoen, lijkt het ook niet onmogelijk voor Lammers om de lange aanvaller definitief uit het eerste elftal te spelen.

Verder zal ook Steven Bergwijn nog altijd de nodige kansen blijven krijgen van Cocu. Hoewel er meer concurrentie komt op de vleugels voorin, logisch gezien de huidige bezetting, is er nog altijd vertrouwen in het talent, ondanks dat hij het vorig seizoen lang niet altijd waarmaakte.

Minder ervaring, meer jeugd
Ook zijn er nog de talenten die op de deur kloppen, maar voor wie nog niet direct een plaatsje is. Wat te denken van Dante Rigo, Matthias Verreth, Pablo Rosario of Albert Gudmundsson? PSV heeft uitgesproken de talenten uit de belofteploeg vaker en sneller een kans te geven. Dus zal Cocu minder ervaren spelers, huurlingen of andere spelers oppikken, om zo de jeugd een kans in de eerste selectie te geven.

En wie gaat het doel verdedigen? Jeroen Zoet en Remko Pasveer staan beiden in de belangstelling van meerdere clubs. Zoeken de Eindhovenaren diens opvolgers ook in de eigen geledingen? Luuk Koopmans, Yannick van Osch: talent genoeg voor onder de lat. 

Zeker is dat Cocu, anders dan andere jaren, meer jeugdspelers in het eerste wil laten doorstromen. Deels in opdracht van technisch directeur Marcel Brands. Om te bouwen aan de toekomst, maar ook zeker om een frisse start te maken in het nieuwe seizoen. Welke talenten gaan de komende jaren verrassen bij PSV?




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.