Laatste nieuws
10.25Feyenoord is boos door blessure Sauer en eist financiële compensatie
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.19'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Spelers gaven me complimenten'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
Resultaten x
Binnenland

Klein voordeel voor Ajax in 'Noord-Hollandse derby' tegen AZ

In Nederland staan begrippen als de 'Gelderse derby' (NEC-Vitesse) en de 'IJselderby' tussen Go Ahead Eagles en PEC garant voor spectaculaire ontmoetingen. Die reputatie heeft de 'Noord-Hollandse derby' tussen AZ en Ajax niet. Dat terwijl deze wedstrijden toch meestal sensationeel zijn. Ajax wist twintig keer de drie punten te pakken. Dat is ruim de helft van de onderlinge duels die gespeeld werden in Alkmaar. AZ won negen keer, tien keer bleef de wedstrijd onbeslist.

04-11-2016 11:00 door Redactie ELF Voetbal

Begin 2015 won AZ met 0-1 in de ArenA, maar voor de laatste thuiszege van de Alkmaarders moeten we verder terug in de tijd. 11 augustus 2013, AZ stond op een 1-2 achterstand, maar in het laatste half uur boog het die stand om in een 3-2 overwinning. Viktor Elm was de maker van het winnende doelpunt. AZ kon het de laatste twee thuisduels Ajax niet moeilijk maken. Vorig seizoen eindigde de 'Noord-Hollandse derby' in 0-3 en het jaar daarvoor werd het 1-3. John van den Brom heeft in ieder geval de 'inval-topscorer' van de Eredivisie in huis, Robert Mühren maakte tegen ADO Den Haag de winnende goal, het was zijn derde treffer als invaller.

Ajax kende een ietwat stroeve 1-0 overwinning in eigen huis tegen Excelsior. Het was de 34ste wedstrijd op rij dat Ajax het doel trof. Vier keer eerder in 60 dat de Eredivisie bestaat, hadden de Amsterdammers een langere reeks. Hakim Ziyech maakte op een knappe manier het enige doelpunt. Lasse Schöne miste zijn eerste penalty ooit in de Eredivisie en daarom bleef de marge maar klein. Ajax heeft een ligt voordeel voor de wedstrijd in het AFAS stadion. Donderdag won de club met 3-2 in eigen huis van Celta de Vigo en AZ vloog vrijdag 2.500 kilometer terug vanuit Tel-Aviv na het 0-0 gelijkspel tegen Maccabi.

Zondag 6 november, 14:30:

AZ-Ajax

Weetjes over de wedstrijd (Via Opta):

Voorspelling volgens de experts van VIPVoetbalwedden.nl: winst AZ 25%, gelijkspel 35%, winst Ajax 40%

- AZ won slechts acht van de voorgaande 38 Eredivisieontmoetingen met Ajax in eigen huis (G10, V20). Ajax scoorde in negen van de laatste elf Eredivisieduels met AZ minstens twee keer (28 goals in totaal).

- Ajax ontving tegen geen enkele Eredivisieploeg zoveel rode kaarten als tegen AZ (9), waarvan drie in de laatste zes Eredivisieontmoetingen.

- AZ kwam in de laatste tien thuisduels in de Eredivisie altijd tot minimaal twee doelpunten, iets dat de Alkmaarders twee keer eerder lukte (12 op rij in 1980-81 en 10 op rij in 2005/06).

- John van den Brom won vijf van de zeven Eredivisie-ontmoetingen met Peter Bosz als trainer (V2).

- AZ, de ploeg met de meeste thuisdoelpunten in de Eredivisie dit kalenderjaar (35), ontmoet met Ajax de club met de minste tegentreffers in uitwedstrijden in 2016 (6).

- Peter Bosz wist als trainer slechts één van zijn vijftien Eredivisieduels met AZ te winnen (G3, V11), alleen tegen Feyenoord (6,2%) heeft Bosz een lager winstpercentage in de Eredivisie dan tegen de Alkmaarders (6,7%).

Wat denk jij dat er deze wedstrijd gebeurt? Zet nu in en win een veelvoud van je inzet terug! Nu met een winbonus van 300 procent!!!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.