Laatste nieuws
15.45Ajax-fans raken niet uitgepraat over één speler tegen Feyenoord: 'Een verademing'
15.45Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.36'Feyenoord speelt een heel slechte wedstrijd, Ajax is heer en meester'
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
Resultaten x
Binnenland

Zoetmulder: "Van Leer moet eerst genieten bij Ajax"

De transfer van Benjamin van Leer van Roda JC Kerkrade naar Ajax is rond. Voor Robert-Jan Zoetmulder, die de doelman de afgelopen drie jaar onder zijn hoede had in Zuid-Limburg, geeft dat een goed gevoel. "Het is altijd mooi dat jongens uitvliegen."

01-07-2017 07:30 door Redactie ELF Voetbal

"Maar ik had niet verwacht dat Benjamin de stap naar een topclub direct zou maken", vertelt Zoetmulder tegenover ELF Voetbal. "Die is inderdaad behoorlijk. Mijn tip is dat hij eerst moet gaan genieten van wat hij meemaakt. Dat is ook heel belangrijk. Het is voor iedere keeper een jongensdroom om voor zo'n topclub te mogen spelen. Vooral de eerste periodes zal hij veel leren. Daar krijgt hij nu alle mogelijkheden voor. Met topfaciliteiten. Dit is hetgeen je al die uren training op veldjes en krachthonken voor hebt doorgebracht."

Na de contractondertekening in de Amsterdam ArenA vrijdagmiddag had Zoetmulder reeds telefonisch contact met Van Leer. Als mens noemt de nu 44-jarige keeperstrainer zijn vertrekkende pupil 'heel erg correct'. "Hij werkt altijd enorm hard, hij weet precies wat hij wil en daar heeft hij dan ook alles voor over. Hij heeft ook een hart van goud."

Reflexen

Als keeper beschikt de nieuwe Ajax-doelman over diverse kwaliteiten. "Vooral in reflexen en de één-tegen-één is hij formidabel. Ook zijn voetballend vermogen is sterk. Bij Roda JC is dat er iets minder uitgekomen, maar die heeft hij absoluut. Daardoor is hij nu ook bij Ajax beland, verwacht ik. Dat onderdeel kan hij nu mooi verder ontwikkelen."



Van Leer staat ook bekend als een penaltykiller. "Met onze analisten verzamelen we een aantal penalty's. Dan kijken we van elke speler wat zijn favoriete hoek is. Benjamin neemt daarin uiteindelijk de beslissing. Al speelt ook het geluk van de dag mee. Maar Benjamin heeft zeker de kunst in zich dat, als het wat minder gaat, het toch goed voor hem afloopt. Inherent aan een keeper die op een hoog niveau speelt. Maar Benjamin is vorig en ook dit seizoen een aantal keren heel belangrijk voor ons geweest. Zijn vertrek is een aderlating."

Zij eigen rol wil Zoetmulder zoveel mogelijk minimaliseren, ondanks dat Van Leer in de media diverse keren lovend over zijn trainer was. "Zeker in het begin was ik als reservedoelman niet de makkelijkste en was het voor hem heel moeilijk om mij tevreden te houden. Dat is hem wel gelukt", vertelde Van Leer. "Robert-Jan heeft grote sociale kwaliteiten en is er continu mee bezig is om zichzelf als keeperstrainer te verbeteren. Daarmee zorgt hij ervoor dat ik het beste uit mijzelf naar boven haal."

Voorwaardelijk

"Ik vind nog steeds dat jongens het zelf doen", reageert Zoetmulder na het horen van de woorden. "Wij geven ze de mogelijkheid, het vertrouwen en blijven dat vertrouwen houden. Ook in periodes dat het minder gaat, sta je toch voorwaardelijk achter die jongens. Dat is het belangrijkst. Ik doe geen speciale dingen. De klik met Benjamin is erg goed geweest. Vanaf het begin. Ook bij de andere keepers trouwens, maar dat zie ik niet echt als iets bijzonders."

"Hij kwam binnen als derde keeper. Toen was ik er zelf nog niet. Daarna heeft hij zich geknokt naar wat hij nu allemaal geworden is. In dat eerste jaar had hij Bram Verbist voor zich. Benjamin was jong, ongeduldig. Dat zijn de interessante tijden voor een coach. Die jongens wil je er toch bijhouden en vertrouwen geven dat hun tijd wel komt en ze door moeten gaan. Dat zorgde voor heel veel gesprekken, heel veel één op één."



Wat vertelde hij daarin? "Wat je tegen elke jonge keeper vertelt. Vertrouwen hebben in de dingen die je goed kunt. Uiteindelijk zijn de wedstrijden de belangrijkste trainingen. Dan moet je de dingen, die je durft en oefent op de training, in de wedstrijd waarmaken."

Jurjus

Als vervanger heeft Roda JC bij PSV voormalig Jong Oranje-international Hidde Jurjus gehuurd. "Een welkome vervanger. Voor een keeperstrainer is het niet erg als jongens uitvliegen. Straks krijg ik weer te maken met compleet andere meningen, andere werkwijzen. Voor mijn ontwikkeling en die van de keeper is dat hartstikke belangrijk. Dan prikkelt het weer."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.