Laatste nieuws
09.55Britse media unaniem over rentree Salah bij Liverpool: 'Was dit een afscheid?'
09.55Ajax - Feyenoord op tv: Klassieker gratis te zien bij ESPN
09.52Feyenoord-fans willen zwaardere straf F-side: ‘Héél de ArenA had leeg moeten zijn’
09.46Maduro lovend: 'Hij is een echte Ajax-middenvelder, die heel makkelijk voetbalt'
09.40Marktwaarden: deze club is op papier de grote favoriet bij Ajax - Feyenoord
09.33Engelse media eensgezind na 'uiterst zware week' voor Slot: 'Het was zijn wens'
09.25LIVE: Ajax en Feyenoord gaan in cruciaal duel nieuw Klassieker-hoofdstuk schrijven
09.17'Goeie bult' voor Heracles-captain: 'Boter werkte de vorige keer heel goed'
09.00Kort voor Klassieker is er plots weer hoop bij Ajax en juist chagrijn bij Feyenoord
08.54Bosz verklaart absentie Gasiorowski: 'Dat moet je leren, komt ook druk bij'
08.40NEC kijkt naar arbitrage: 'Wat vragen we daar nu weer van spelers?'
08.30Feyenoord-uitblinkers stijgen fors in marktwaarde, Timber de grootste daler
08.19'Dat is toch niet lekker voor PSV, ik denk dat we wel een puntje hadden verdiend'
08.06Live Transfers: Voormalig Ajax-goalie op radar van Arsenal, Dumfries naar PL?
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
Resultaten x
Binnenland

10 Redenen waarom Ajax van Feyenoord wint

Het heeft even geduurd, maar na komende zondag is er eindelijk een einde gekomen aan die negen wedstrijden lange zegereeks van Feyenoord. Ajax gaat winnen in De Kuip. Waarom? Dit zijn tien goede redenen.

22-10-2016 17:00 door Redactie ELF Voetbal

Denk jij ook dat Ajax zondag wint? Als je HIER nu een tientje inzet, kan je € 90,00 winnen!

1. Ajax is nu eenmaal bijna altijd beter dan Feyenoord, zelfs in De Kuip. Van de zestig onderlinge eredivisiewedstrijden die in De Kuip werden gespeeld, won Ajax er 21 en Feyenoord 'slechts' achttien. De doelcijfers zijn wel hetzelfde: 112-112.

2. Inclusief de wedstrijden in De Meer, het Olympisch Stadion en de ArenA is de balans al helemaal in het voordeel van Ajax dat 54 van de 120 wedstrijden won. Feyenoord zegevierde in 29 ontmoetingen. De doelcijfers: 250-179 in Amsterdams voordeel.

3. De wedstrijd is in oktober. Sinds de eeuwwisseling waren er vier competitiewedstrijden in deze maand, waarvan drie in De Kuip. Feyenoord won geen enkele keer (twee keer won Ajax en twee keer werd het gelijk).

4. Het gemiddelde balbezit van Ajax (64 procent) is groter dan dat van Feyenoord (57 procent) dit seizoen. En Cruijff zei het al (of had het kunnen zeggen): "Wie de bal niet heeft, kan ook niet scoren".

5. Ajax heeft een betere spits dan Feyenoord. Hoewel hij veel jonger is, won Casper Dolberg meer duels dan Nicolai Jörgensen (44,3 procent tegen 41,1 procent), maar maakte hij ook meer van de kansen die hij kreeg af. Dolberg heeft een conversie van 24 procent van alle schoten op doel, Jörgensen blijft steken op 22 procent.

6. Als Ajax punten verspeelde, was dat dit seizoen altijd in de ArenA. In de Eredivisie won Ajax tot nu toe alle uitwedstrijden (sterker nog, Ajax is sinds de 1-0 nederlaag bij FC Utrecht op 13 december 2015 ongeslagen in uitduels in de competitie - tien keer winst en twee keer gelijk - en stond in die twaalf uitwedstrijden geen enkele minuut op achterstand.

7. Ajax heeft Hakim Ziyech. Feyenoords tegenhanger Karim El Ahmadi mag dan wel meer passes hebben verstuurd dan Ziyech (509 tegen 407), maar de splinternieuwe Ajacied doet er gewoon veel meer mee. Ziyech creëerde 27 doelkansen en gaf al vijf beslissende assists. El Ahmadi kwam niet verder dan twaalf kansen en één assist.

8. Feyenoord is de laatste jaren wel heel erg achtergebleven bij Ajax en won slechts één van de laatste twintig Eredivisie-edities van de Klassieker tegenover twaalf zeges voor Ajax. En de laatste vier seizoenen bleef Feyenoord zonder thuiszege op Ajax in de competitie.

9. Reken er maar op dat Ajax scoort. Ajax maakte in competitieverband in de laatste 24 uitduels met Feyenoord steeds minimaal één goal. Het is de langste reeks ooit van een eredivisieclub die in De Kuip op bezoek is. Feyenoord staat ook nog eens op 999 tegentreffers in thuisduels in de Eredivisie. Wat zou Ajax graag die duizendste goal maken.

10. Feyenoord heeft voor de derde keer in de clubhistorie de eerste negen duels van een eredivisieseizoen gewonnen, maar eindigde de voorgaande twee keer steeds als tweede achter Ajax (1967/68 en 1993/94). Kortom: bij Ajax is niemand nerveus van de puntenachterstand omdat ze weten dat het uiteindelijk toch goed gaat komen.

Denk jij ook dat Ajax zondag wint EN de nul houdt? Als je HIER nu een tientje inzet, kan je € 168,00 winnen!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.