Koploper daarin is FC Utrecht, dat ruim vijftien procent minder supporters kon verwelkomen dan een jaar eerder. Al vindt Wilco van Schaik, algemeen directeur van de Domstedelingen, de cijfers niet helemaal eerlijk. "We hebben nu PSV en Feyenoord nog niet gehad, dus dat beïnvloedt onze cijfers."
"We hebben in tegenstelling tot de meeste clubs juist wat meer seizoenkaarten verkocht, dus we zijn voor het eerst in jaren goed in staat onze vast supporters te behouden. Maar in de losse verkoop blijven we wel achter", vertelt hij in Voetbal International.
Al is geld uit tickets lang niet meer de belangrijkste inkomstenbron van de club. "Nu is dat minder, de sponsoring en de tv-inkomsten zijn belangrijker geworden voor ons." Al zijn er ten opzichte van drie seizoenen geleden bij FC Utrecht ruim zesduizend supporters. De teleurstellende resultaten in de Europa League, waarin het Luxemburgse Differdange te sterk bleek, kunnen meespelen.
"Of er uiteindelijk meer supporters waren gekomen als we hadden gewonnen, tja, zeg het maar. Dat blijkt in elk geval niet uit onderzoeken we die we zelf hebben gedaan. Het is goed dat we kritisch kijken naar het niveau, maar supporters beleven dat toch anders. Die willen vooral vermaakt worden. Na de spectaculaire 3-3 tegen Roda JC hebben wij juist enorm veel positieve reacties gehad."
Al blijkt volgens Van Schaik ook zeker de invloed van de economische crisis. "Niet iedere vader met twee zoontjes kan het nog opbrengen steeds drie kaartjes, een patatje en een zakje chips te kopen. Ze kiezen dus meer hun wedstrijden uit. Dan gaan ze liever naar Ajax, dan Go Ahead Eagles of Roda JC."
"We hebben alles onderzocht tot de invloed van de live-uitzendingen van FOX aan toe. Dat is allemaal marginaal. Wat je ziet, is gewoon een gevolg van de crisis. Dat speelt niet alleen in Utrecht. Anders clubs hebben hier eveneens mee te maken."
Laatste nieuws
Resultaten
x
BinnenlandFC Utrecht merkt crisis aan bezoekerscijfers het best
Het waren opvallende cijfers. Over de eerste serie thuiswedstrijden dit seizoen kregen zestien van de achttien clubs in de Eredivisie minder toeschouwers binnen het stadion dan een jaar eerder.

