Desalniettemin speelde de Tsjech de openingswedstrijd van het nieuwe Eredivisie-seizoen volledig uit. Naast Cmovs kan trainer Alex Pastoor voorlopig ook geen beroep doen op Ryan Koolwijk. De 27-jarige middenvelder is nog enkele weken zoet met het herstel van een meniscusoperatie.
Ook Sören Rieks bevindt zich voorlopig in de lappenmand, zo meldt De Gelderlander. De 26-jarige Deen kampt met een slepende knieblessure en weet na twee ziekenhuisbezoeken nog altijd niet wat er met hem aan de hand is. Wel sluit Rieks deze week mogelijk weer aan bij NEC, maar de tweede speelronde van de Eredivisie komt sowieso te vroeg. De medische staf van NEC weet niet precies wat er aan de hand is met Rieks. Pastoor baalt flink van de kwetsuur. "We zitten al niet ruim in ons jasje en Sören is daarbij een beoogd basisspeler. Dus hoop ik dat hij snel beschikbaar is."
Michel Breuer, Tobias Haitz en Marcel Stutter hebben geen blessures meer en sluiten deze week aan bij de groepstraining van NEC. De Nijmegenaren brengen zaterdag (20:45 uur) een bezoek aan PSV.

