Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Binnenland

Engeland wereldkampioen onder 20: Een zwaluw of een echte ommekeer?

Rejected Exam Questions. Maths: Predict the next number in this sequence: 1966. Het is zomaar een grapje uit de razend populaire BBC-serie Mock The Week, maar het is wel een grapje dat de draak steekt met het onvermogen van de eilandbewoners om de realiteit van hun positie in de voetbalperiferie te aanvaarden.

11-06-2017 20:40 door Redactie ELF Voetbal

De uitvinders van het spelletje raken van ieder lichtpuntje overtuigd dat hun eerste grote titel sinds 1966 er eindelijk aan zit te komen, maar het kwam er nooit van. Ook toen rond de eeuwwisseling Engelse spelers stuk voor stuk dragend waren bij ploegen die in de Europese top meespeelden, was het zelf nooit maar goed genoeg voor de halve finale. De huidige ploeg, die zelfs tegen de ploeteraars van Schotland maar in extremis een afgang voorkwam, biedt weinig hoop.

Toch werden er zondag Engelsen wereldkampioen voetbal. Voor het eerst veroverden de Three Lions in de categorie -20 namelijk goud door Venezuela in de finale het nakijken te geven. Is dat dan het lichtpunt, de hoop in bange dagen? Staat er na de huidige (net-)nietgeneratie met Adam Lallana, Jake Livermore en Ryan Bertrand nu eindelijk een groep klaar die wel gaat overtuigen? We kijken hoe de vorige winnaars van het toernooi het eraf brachten.

Daarvoor gaan we niet zover terug als 2005, toen Lionel Messi zich in Nederland ontpopte tot wereldster in wording, maar ook niet zo kortbij als 2015, aangezien de Servische ploeg van destijds wellicht nog tot volle wasdom moet komen. Het zou niet eerlijk zijn hen al te beoordelen. We kijken naar Frankrijk uit 2013 en Brazilië uit 2011. Wat werd er uit die ploegen?

Eerst Brazilië. In 2011 won die ploeg met 3-2 van Portugal om zich tot jeugdkampioen te kronen. De exponent van die ploeg, Oscar, maakte in de finale een hattrick. Hoe veelbelovend dat ook klonk, zijn carrière is niet zo geweldig geworden. Bij Chelsea hing hij aan de rand van het eerste totdat een wenk van een grote zak Chinees geld hem ertoe verleidde zijn carrière als sporter op serieus niveau ruim voor hij dertig werd effectief te beëindigen.

Een hoop van die spelers zijn degelijke klanten in de Serie A, maar een drietal springt erbovenuit. Casemiro en Danilo zijn selectiespelers van Europees kampioen Real Madrid, terwijl Philippe Coutinho bij Liverpool het mannetje is. Maar om nou te zeggen dat het de voedingsbodem is voor een succesvol Braziliaans elftal? Mwah.

Hetzelfde geldt voor de Fransen van een paar jaar later. Zeker, daar speelde Paul Pogba mee, en nog een zootje spelers die bij andere Europese subtoppers nuttige krachten zijn, maar om dat nou een gouden generatie te noemen gaat met de kennis van nu wel erg ver. Van al die Franse spelers hebben vier jaar later alleen Lucas Digne en Mario Lemina in de Champions League gespeeld in het afgelopen seizoen. En basisklanten mogen die twee zich ook niet noemen.

Hoewel het niet uitgesloten kan worden dat deze generatie jonge Engelsen tot grote dingen in staat blijkt, mag er ook zeker niet van worden uitgegaan. Dat blijkt ook wel uit hoe makkelijk Chelsea Dominic Solanke, speler van het toernooi, aan de hand deed. De aanwinst van Liverpool mag zich dan wel in een rijtje met Pogba, Messi, Luis Figo, Sergio Agüero en Diego Maradona bevinden, in Londen scheen niemand zich de moeite te nemen om de spits te behouden. Wij zetten ons geld ondanks deze knappe triomf dus nog niet massaal op Engeland.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.