Laatste nieuws
07.05De transferzomer van Cambuur: miljoenenklappers, maar veel werk aan de winkel
07.00Van Schaik waarschuwt NEC-fans voor transferzomer: 'Verwacht geen gekke dingen'
07.00Eenhoorn gaat de grenzen verleggen bij Feyenoord
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
Resultaten x
Binnenland

Europa League: Zenit wint na 3-0 achterstand, wereldgoal Bailly

Tijdens de wedstrijden van 19.00 uur gebeurde er donderdagavond ontzettend veel. Hoogtepunten van de avond waren de prachtige goals van Leon Bailly en Kevin Friesenbichler en de ongelofelijke comeback van Zenit Sint-Petersburg.

15-09-2016 21:37 door Redactie ELF Voetbal

Poule A:
Feyenoord – Manchester United 1-0
Zorya Luhansk – Fenerbahçe 1-1

In de poule van Feyenoord hebben Zorya Luhansk en Fenerbahçe de punten verdeeld. Met een treffer in de 90e minuut voorkwam Simon Kjær dat de Turken met lege handen moesten vertrekken uit Oekraïne. Trainer Dick Advocaat ervoor om geen Nederlanders op te stellen in zijn basiselftal. Gregory van der Wiel zat negentig minuten op de bank, Robin van Persie speelde alleen het laatste half uur. Jeremain Lens zat nog niet bij de selectie.

Poule B:
APOEL Nicosia – Astana 2-1
Young Boys – Olympiakos 0-1

In een duel met negen gele kaarten hield APOEL Nicosia de drie punten uiteindelijk in eigen huis. Daar zag het een kwartier voor tijd nog niet naar uit, toen de bezoekers uit Kazachstan nog aan de leiding gingen. Doelpunten van Vinicius en invaller Igor de Camargo zorgden voor de ommekeer. Boy Waterman stond de hele wedstrijd onder de lat bij de thuisploeg.

De inmiddels 36-jarige Esteban Cambiassio, tegenwoordig spelend voor Olympiakos, kan het nog altijd. Op bezoek bij Young Boys tekende de oud-speler van onder meer Real Madrid en Internazionale voor de enige treffer. Bij de Zwitsers stond Miralem Sulejmani in de basis, terwijl Olympiakos aantrad met onder meer Manuel da Costa en Tarik Elyounoussi in de gelederen.

Poule C:
Anderlecht – FK Qäbälä 3-1
Mainz 05 – Saint-Étienne 1-1

Anderlecht is het Europa League-toernooi begonnen met een 3-1 zege op FK Qäbälä. ?ukasz Teodorczyk zette Paarswit al binnen het kwartier op voorsprong. Met Bram Nuytinck in de basis ging de ploeg op jacht naar meer goals, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Dankzij een eigen goal van Santos ging Anderlecht alsnog met een voorsprong rusten, waarna Diego Capel de wedstrijd in de slotfase besliste.

Het duel tussen Mainz 05 en Saint-Étienne kende geen winnaar. Niko Bungert dacht lange tijd de matchwinner te worden namens de thuisploeg, maar vlak voor tijd kregen de Duitsers een koekje van eigen deeg. Robert Beri? bepaalde in de 88e minuut de eindstand op 1-1. Oussama Tannane viel in bij de bezoekers.

Poule D:
AZ – Dundalk 1-1
Maccabi Tel Aviv – FK Zenit 3-4

In de poule van AZ heeft Zenit Sint-Petersburg een geweldige comeback gemaakt. Op bezoek bij Maccabi Tel Aviv stonde de Russen met 3-0 achter, maar uiteindelijk wonnen ze het duel. Grote man bij de thuisploeg was oud-AZ-speler Haris Medunjanin, goed voor twee treffers. Voor rust zag hij zijn voorzet ineens achter doelman Joeri Lodygin belanden en in de tweede helft tekende de Bosnisch international uit een vrije trap voor de 3-0.

De buit leek binnen voor Maccabi, maar na een rode kaart voor Eli Dasa ging Zenit er weer in geloven. Door goals van Kokorin (’77), Mak (’84), Giuliano (’86) en Djordjevic (‘90+2) gingen de drie punten alsnog mee naar Rusland.

Poule E:
Astra Giurgiu – Austria Wien 2-3
Viktoria Plzen – AS Roma 1-1

Het absolute hoogtepunt van de Europa League-avond vond plaats in het Marin Anastasovici Stadion, tijdens het duel tussen Astra Giurgiu en Austria Wien. Na een half uur spelen nam Kevin Friesenbichler, namens de Oostenrijkers, een lange bal van achteruit ineens op de slof. Doelman Silviu Lung kon alleen maar toekijken hoe de bal op fenomenale wijze in zijn doel viel. Austria Wien won het duel uiteindelijk met 2-3. Bij Astra Giurgiu zat de Nederlander Vlatko Lazi?, vorig seizoen nog spelend voor NAC Breda, de gehele wedstrijd op de bank.

De toeschouwers in de Doosan Arena zagen dat de thuisploeg, Viktoria Pilzen, al snel tegen een achterstand aankeek. Diego Perotti van AS Roma schoot in de derde minuut al raak vanaf elf meter. Marek Bakoš trok de stand enkele minuten later weer gelijk, door een voorzet in de korte hoek binnen te knikken. Het bleken de enige twee treffers van het duel, al was Radja Nainggolan nog dichtbij, met een inzet op de paal. Kevin Strootman bleef de hele wedstrijd op de bank en zag hoe ook clubicoon Francesco Totti, twintig minuten voor tijd invallend, niets meer aan de stand kon veranderen.

Poule F:
Rapid Wien – KRC Genk 3-2
Sassuolo - Athletic Bilbao 3-0

Bij KRC Genk liet Leon Bailey zien waarom veel Europese ploegen hem deze zomer probeerden vast te leggen. Na een half uur spelen schoot de jonge Jamaicaan de bal vanaf een meter of dertig via de onderkant van de lat binnen. De schitterende goal leverde Genk geen punten op, want in de tweede helft draaide Rapid Wien het helemaal om. Doelman Marco Bizot moest drie keer vissen. Bailey’s tweede treffer, vanaf de strafschopstip, kwam te laat om de spanning nog terug te brengen.

Athletic Bilbao ging hard onderuit bij Sassuolo, waar Timo Letschert de hele wedstrijd mee mocht doen. De Nederlander zag hoe zijn 19-jarige ploeggenoot, Pol Lirola, na een uur spelen de score opende. Een kwartier later was het Grégoire Defrel die de marge verdubbelde en het slotakkoord was voor Matteo Politano.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.