De afgelopen jaren werd het publiek in Enschede verwend met een landstitel, een KNVB-beker, een Johan Cruijff-schaal en Europees voetbal. Maar verkeerde trainerskeuzes en een aantal mislukte transfers later is FC Twente weer afgegleden naar de positie van subtopper.
Of de Tukkers komend seizoen weer kunnen meestrijden om de landstitel is nog maar zeer de vraag. Sowieso vertrekt Douglas deze zomer, en ook nog eens transfervrij. Daarnaast zijn ook Leroy Fer, Nicolai Michailov en Nacer Chadli nadrukkelijk op zoek naar een transfer. Is de aantrekkingskracht van een club die niet in Europa speelt groot genoeg om goede vervangers te kunnen halen?
De keuzes die deze zomer op de transfermarkt worden gemaakt, zullen van doorslaggevende betekenis zijn voor de directe toekomst van FC Twente. Haakt men aan bij de top? Of moet men weer genoegen nemen met een positie in de middenmoot?

