Al na iets meer dan zes minuten was de eerste kans er voor de thuisploeg. Na balverlies van de Duitse middenvelder Sami Khedira ging Marco Reus er met de bal vandoor en liep de hele defensie van Real Madrid voorbij. Zijn rollertje kon echter net gepakt worden door Real Madrid-doelman Diego Lopez en in de rebound kwam Robert Lewandowski net tekort.
Twee minuten later was de goal er wel voor Dortmund. Een prachtig aangesneden voorzet van de veelbesproken Mario Gotze bij de tweede paal binnengetikt door de Poolse spits Robert Lewandowski.
Het eerste wapenfeit van Real Madrid was er halverwege de eerste helft. Een vrije trap van Cristiano Ronaldo vormde echter geen groot gevaar voor Roman Weidenfeller, die de bal naar de zijkant kon boksen. Ook enkele indraaiende vrije trappen van Xabi Alonso konden niet voor veel gevaar zorgen.
In de 42e minuut ging Marco Reus, na wederom een mooie dribbel, gemakkelijk ging liggen in het strafschopgebied van Real Madrid. De Nederlandse arbiter Bjorn Kuipers schatte de situatie goed in en liet het spel doorgaan.
Een minuut later maakte Real Madrid de 1-1. Na een veel te zachte terugspeelbal van Mats Hummels ging Gonzalo Higuain met de bal op het doel van Roman Weidenfeller af, maar de Argentijnse spits legde de bal keurig af op Cristiano Ronaldo die de 1-1 kon binnenschuiven. Het was de twaalfde goal in deze Champions League-campagne voor de Portugees.
Vier minuten na rust kwam Borussia Dortmund weer op voorsprong. Wederom was het Robert Lewandowski die doel trof. Een schot van Marco Reus kwam voor zijn voeten terecht en met zijn punt tikte hij de bal langs Diego Lopez. Er was even twijfel of de Pool de bal niet ontving in buitenspelsituatie, maar in de herhaling bleek dat hij op dezelfde lijn stond als de verdedigers van Real Madrid.
Tien minuten na rust maakte Lewandowski er met zijn hattrick zelfs 3-1 van. Nu kreeg hij een schot van linksback Marcel Schmelzer voor de voeten. De Pool speelde zich met de onderkant van de voet knap vrij en schoot daarna kiezelhard binnen.
Na 61 minuten was Ildokay Gundogan na een schiterrende actie zelfs dicht bij de 4-1, maar Diego Lopez kon zijn schot nog keren met zijn vingertoppen.
In de 66e minuut maakte Lewandowski zelfs zijn vierde treffer, ditmaal uit een penalty die hij snoeihard door het midden raak schoot. De penalty werd door Kuipers toegekend nadat Marco Reus bij zijn aanname een duw in de rug kreeg van Xabi Alonso.

