Laatste nieuws
11.10NEC is woest op Sunderland: Carlos Aalbers stuurt vernietigend appje
11.05AZ moet topschutter Parrott voorlopig missen, Utrecht-topscorer Jensen maanden eruit
10.58'Moro, Gloukh en Berghuis vinden het heerlijk om met Dolberg te spelen'
10.44Mokerslag voor Utrecht: Jensen 'meerdere maanden' uitgeschakeld
10.42FCUpdate in het kort: Jans en FC Utrecht zien nachtmerrie uitkomen
10.30Curaçao even zonder bondscoach Advocaat: 'Alles stond blank, maar hij komt eraan!'
10.30Jurriën Timber: familieman, inzetten voor jeugd en hunkering naar landstitel
10.22'Nieuwe Ajax-directeur grijpt in: juridische afdeling nu wél een geoliede machine'
10.15FC Transfervrij: ervaren Nederlanders en historische doelpuntenmaker Ajax
09.57Kraay lacht traditie bij Nederlands elftal weg: 'Wat een onzin! Wat een onzin!'
09.55Definitief groen licht voor Hera: vrouwenclub treedt toe tot profvoetbal
09.50'Ajax grijpt mis in Italië: Kroes ziet bod op Napoli-spits afgewezen worden'
09.40'Barça verlegt focus op contract De Jong: optimisme, snel duidelijkheid verwacht'
09.29Huijsen reflecteert: 'Als mensen fluiten, betekent het dat ze om je geven'
09.21Van Hato tot Dolberg, Pjaca en Paixão: de drukke transferzomer zit erop
09.2015- en 16-jarige voetballers maken steeds vaker profdebuut: 'Kan jongens kapotmaken'
08.34BILD onthult: deze trainers zijn in beeld als Ten Hag-opvolger bij Leverkusen
08.30Dringend advies Sportraad: verbied koppen jonge kinderen, helmplicht alle schaatsers
08.25Hoe spelersmakelaar Raiola stiekem eigenaar werd van een profclub
08.20Live Transfers: Fermín gaat in op Chelsea-geruchten, United ziet af van Martínez
08.05Dringend advies van Nederlandse Sportraad: verbied koppen voor jonge kinderen
07.42Ihattaren schuldbewust: 'Ik heb domme dingen gedaan, vele dieptepunten beleefd'
07.30Roefs kijkt zijn ogen uit: 'Alles wordt tot in de puntjes voor je geregeld'
07.19Sem Steijn debuteert bij Oranje: 'Ik wil hem zien in de groep en wil hem spreken'
07.15Newcastle United neemt met ijzige boodschap van 37 woorden afscheid van Isak
07.06Dankzij kritisch Nederland heeft Simons ook 'de andere kant van het voetbal gezien'
07.00Markt sluit voor topcompetities: in deze landen kan nog wél zaken gedaan worden
06.53Simons dankt bijzonder persoon voor rol bij transfer: 'Reactie was geweldig'
01.06Ajax schetst vertekend beeld over Álvarez-transfer: 'Niet echt niet zo kansloos'
00.46'Machtswisseling bij Feyenoord: ervaren bestuurders staan voor vertrek'
00.42Nog altijd zorgen om Kieft na ingreep: 'Zit nu in een zorgcentrum'
00.35PEC Zwolle verrast met komst van voormalig Manchester United-talent
00.25Zaakwaarnemer Dolberg: 'Fantastisch van Kroes, hij overtuigde commissarissen'
00.22Ierse bondscoach meldt slecht nieuws: AZ moet sterspeler mogelijk langer missen
00.01‘Overmars verkoopt grote parel bij Royal Antwerp FC en casht 25 miljoen euro’
Resultaten x
Buitenland

Wereldtitel winnaars op 9de niveau in Engeland

Een groep zeer enthousiaste supporters, en met name liefhebbers van het Engelse voetbal, maakt dit weekend namens ELF Voetbal een trip aan de andere kant van de Noordzee. Via een dagelijkse blog brengen we u op de hoogte van hun bijzondere gebeurtenissen.

14-04-2013 10:30 door Redactie ELF Voetbal

13 april Northeast England

Rond 11.00 uur vertrekken we met de trein van Newcastle Central Station richting Manchester Airport. De reis gaat vandaag naar Darlington, de derde stop na het vertrek vanaf Newcastle. Een klein half uur verder naderen we Darlington Central Station. Even buiten Darlington staat de Bishop Aukland derby tussen Darlington 1883 en West Aukland Town op het programma.

Als reporters van ELF Voetbal zijn we uitgenodigd door de Director of Darlington 1883 (Dave Mills). Over Darlington later deze week meer. De twee clubs liggen exact 1,5 mile van elkaar verwijderd, hierdoor besluiten we eerst het sportpark van West Aukland te bezoeken en daar wat cultuur en historie op te snuiven. Al snel komen we er achter dat deze club een grotere historie heeft dan u zou denken.

West Aukland Town Football Club

Pikant genoeg ligt het sportpark van West Aukland aan Darlington Road. Bij de 9de divisie kun je niet veel verwachten, maar het sportpark wat we aantreffen bekrachtigd al onze verwachtigingen. Een vervallen terrein met een niet afgesloten hek er omheen en een veld dat alles behalve egaal is. Het knollenveld ligt midden in een woonwijk en onze aanwezigheid wordt dan ook al snel opgemerkt door de 'buurman' van het sportcomplex.

Na een korte introductie begint de buurman tevens hardcore supporter van de club trots te vertellen over de onverwachts rijke historie van de club. "Did you know West Aukland Town was the first World Cup winner ever?". Na elkaar ietwat raar aangekeken te hebben, neemt de man ons mee en toont foto's van hemzelf met deze in 1909 en 1911 gewonnen wereldbeker. Toentertijd werden onder andere Juventus, Grashoppers Zürich en Rode Ster Belgrado verslagen.

Not even a cup of tea

In 2009, 100 jaar na de wereldtitel, is er een reply geweest van de toenmalige finale tegen Juventus. West Aukland reisde met het huidige team en een groep supporters naar Turijn. Voor de wedstrijd werden beide selecties verwacht in het Delle Alpi stadion van Juventus. Nog steeds met zichtbare verbazing vertelt de supporter dat de selectie van West Aukland niet eens 'een cup of tea' kreeg aangeboden terwijl de selectie van Juventus twee tafels verder een vijf gangen diner verorberde. De wedstrijd ging uiteindelijk met 7-1 verloren en de wereldbeker was niet meer van West Aukland.

In 1912 ging de club onder andere door deze wereldtitelreizen failliet en de wereldbeker moest worden verkocht om de schulden af te betalen. Twee jaar later was de club terug en verbleef ze tot aan nu in de lagere divisies van het Engelse voetbal.

Een kleine wereld in een klein dorp

Bishop Aukland, een klein dorp met een grote historie, herbergt naast de wereldtiteloverwinning ook nog een ander opmerkelijk historisch feit. Binnen 50 meter vinden we een replica van de wereldtitel en het verlaten huis van Mary Ann Coton. Mary Ann Coton? Ja Mary Ann Coton, één van de grootste seriemoordenaars die ooit in Engeland heeft gewoond.

We vervolgens onze derby trip naar Heritage Park.

Wordt vervolgd...




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.