Laatste nieuws
07.05De transferzomer van Cambuur: miljoenenklappers, maar veel werk aan de winkel
07.00Van Schaik waarschuwt NEC-fans voor transferzomer: 'Verwacht geen gekke dingen'
07.00Eenhoorn gaat de grenzen verleggen bij Feyenoord
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
Resultaten x
Buitenland

Real Madrid wint Champions League na slijtageslag

Real Madrid heeft in een bloedstollende Champions League-finale aan het langste eind getrokken. De ploeg nam na honderdtwintig minuten voetbal, waarin beide teams één keer scoorden, de penalty's beter: 5-3.
28-05-2016 23:35 door Redactie ELF Voetbal

Real Madrid heeft in een bloedstollende Champions League-finale tegen Atlético Madrid aan het langste eind getrokken. De ploeg nam na honderdtwintig minuten voetbal, waarin beide teams één keer scoorden, de penalty's beter. Het was voor het eerst sinds 2012 dat het kampioenenbal vanaf de stip werd beslist. Juanfran werd in de beslissende penaltyserie de schlemiel, Cristiano Ronaldo maakte zijn heldenstatus ondanks een matige wedstrijd alsnog waar.

Al na zes minuten had Casemiro de 1-0 op zijn schoen, maar de middenvelder van Real Madrid schoot een indraaiende vrije trap van dichtbij op doelman Jan Oblak. Tien minuten later was het wel raak voor de Koninklijke. Bale kopte een vrije trap van Toni Kroos door, waarna Sergio Ramos van dichtbij kon intikken. De verdediger scoorde in 2014 ook al in de Champions League-finale. Atlético Madrid stelde er niet bijzonder veel tegenover, vooral Fernando Torres werd nauwelijks bereikt door zijn ploeggenoten. De aanvalsleider van Atlético Madrid verzond in de eerste 45 minuten geen enkele succesvolle pass.

In de tweede helft ging het opeens heel snel voor Atlético Madrid. De ploeg zette vroeg aan en werd snel beloond met een penalty. Torres werd op de achillespees getrapt door Pepe en Griezmann mocht het cadeautje uitpakken vanaf elf meter. De Fransman schoot snoeihard door het midden, maar via de onderkant van de lat stuiterde de bal het veld weer in. Real Madrid deed niets met de waarschuwing en zag Atlético Madrid gevaarlijker en gevaarlijker worden. Stefan Savi? was met het hoofd dicht bij de 1-1 en Saúl pegelde na een voorzet met een mooie volley richting doel.

De nummer drie van de Primera División nam steeds meer risico, maar het was Real Madrid dat daarvan leek te profiteren. Via Karim Benzema en Cristiano Ronaldo, die beiden niet lekker in de wedstrijd zaten, leek de 2-0 te vallen, maar tien minuten voor tijd sloeg Atlético Madrid alsnog toe. Juanfran werd gevonden op rechts en zijn voorzet werd van dichtbij op waarde geschat door invaller Yannick Ferreira-Carrasco, die als eerste Belg scoorde in een Champions League-finale: 1-1. Na de gelijkmaker kon het balletje beide kanten op vallen, maar gescoord werd er niet meer in Milaan. Hierdoor waren er, net zoals in 2014, dertig extra minuten nodig om een winnaar te bepalen tussen Real Madrid en Atlético Madrid.

Ook in de eerste helft van de verlenging was het Atlético Madrid dat aandrong, maar Real Madrid kreeg de beste kansen. Cristiano Ronaldo kopte uit een corner recht in de handen van Oblak en Bale zag een snoeihard schot gekraakt worden in de zestien. In de tweede helft viel het niveau wat tegen. Het lange seizoen werd langzaam zichtbaar, vooral bij de spelers van Real Madrid. Toen ook Atlético Madrid de knollen op had, werd het heel snel duidelijk dat penalty’s de beslissing moesten brengen in Milaan.

De eerste zeven penalty's werden geraakt door Lucas Vázquez, Griezmann, Marcelo, Gabi, Bale, Saúl en Sergio Ramos, maar bij Juanfran ging het mis. De back schoot op de paal, waardoor Cristiano Ronaldo bij een rake penalty de held van Madrid kon worden. De Portugees faalde niet vanaf elf meter en schoot Real Madrid zodoende naar de elfde Champions League-winst in de clubgeschiedenis. Atlético Madrid blijft, net als in 2014, met lege handen achter.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.