Laatste nieuws
03.10Jaros verklaart 'mindere' wedstrijd in Sittard: 'Derbystar-bal gedraagt zich heel anders'
00.55Hancko deelt bijzonder ritueel: 'Daarom draag ik het Feyenoord-logo'
00.45Salah-Eddine dolt en verbetert Bosz over Afrika Cup: 'Op m'n verjaardag...'
00.39Bij Twente overheerst trots na nipt verlies tegen Arsenal: 'Hoop dat we mooi afsluiten'
00.32Hancko niet verrast door PSV: 'Dat weet ik nog uit mijn tijd in Nederland'
00.30Fraaie reeks PSV komt ten einde met thuisnederlaag tegen Atlético Madrid
00.24Teleurstelling overheerst bij PSV: 'Maar helaas hebben we nu geen punten...'
00.19Jansen velt PSV-oordeel: 'Bij hem eerst een 10, maar net zo makkelijk een 2'
00.15Spaanse pers noemt PSV 'een Formule 1-team': 'Hij was de nachtmerrie van Atlético'
00.05Oud-Feyenoorder blijft verbonden met club: 'Altijd goed om het logo te zien'
00.05Mauro Júnior neemt PSV-ploeggenoot in bescherming: 'Het is een jonge jongen'
00.02PSV'ers voelden dat er een resultaat in zat tegen Atlético, Bosz vindt nederlaag terecht
00.02Toptalent krijgt harde klap van eigen coach: 'Anderen zijn gewoon beter'

Gisteren

23.56PSV-sterkhouder loopt tegen schorsing aan: 'Heel jammer, ik baal ervan'
23.48Bosz reageert op kritiek: 'Dat is onzin, dan zouden we niet staan waar we staan'
23.35Zes PSV-conclusies: unieke Champions League-kans vervlogen, harde les Driouech
23.31Schouten baalt van specifieke tegentreffer van PSV: 'Normaal onze kracht...'
23.28Opluchting bij Slots Liverpool na fortuinlijke zege in Milaan, Atalanta klopt Chelsea
23.25Keiharde conclusie na nederlaag PSV: 'Onnodig en teleurstellend'
23.25PSV op rapport: één onvoldoende en één lichtpuntje na onnodige zeperd tegen Atléti
23.23PSV-aanvaller openhartig in interview: 'Dat was wel een klap voor mij'
23.10'Of we verrast waren dat zij de trainer hebben ontslagen? Ja, uiteraard'
23.05Barcelona keert winnend terug in Camp Nou, Simons scoort voor Tottenham
23.02Slot krijgt iets meer lucht: Liverpool pakt broodnodige zege tegen Inter
23.00LIVE: PSV gaat na spannende slotfase met 2-3 onderuit tegen Atlético (gesloten)
22.55FC Twente-vrouwen uitgeschakeld in Champions League na nipte nederlaag bij Arsenal
22.52Droomstart van PSV niets waard: Eindhovenaren onderuit tegen Atlético Madrid
22.45Arsenal moet 'man van 116 miljoen' én twee anderen missen, spits wél terug in CL
22.30Analisten lovend over één PSV'er tegen Atlético Madrid: 'Dat was wel even smullen'
22.22Mulder kritisch op PSV: 'Schiet jezelf gigantisch in voet door dit slappe gedoe'
22.18FIFA-baas Infantino beschuldigd van machtsmisbruik: 'Tegen belangen van de sport'
22.03Liverpool-fans laten duidelijk hun mening horen over Slot in Champions League-duel
21.50Fikse domper: PSV moet sterkhouder missen tegen Newcastle United
21.35PSV-fans worden gek van één speler: 'Dé intelligentste voetballer van Nederland!'
21.15Sem Steijn gelinkt aan opvallende Eredivisie-transfer: 'Misschien Steijn huren?'
Resultaten x
Buitenland

Wie is Schalke 04-ster Leon Goretzka?

Met onder anderen Max Meyer, Alessandro Schöpf en Nabil Bentaleb heeft Schalke 04 enkele zeer talentvolle spelers in de selectie, maar degene die dit seizoen de meeste indruk maakt bij de opponent van Ajax is middenvelder Leon Goretzka. Met zijn uitmuntende passing, inzicht en power heeft hij zich opgewerkt tot een van de sterren in Gelsenkirchen. 

13-04-2017 19:30 door Redactie ELF Voetbal

Goretzka sluit zich op zesjarige leeftijd aan bij de profclub uit zijn thuisbasis, VFL Bochum. Dan heeft hij al twee jaar achter de rug bij Werner Bochum. Bij VFL doorloopt hij zonder problemen de jeugdopleiding en debuteert hij op zijn zeventiende in het eerste elftal. Het blijkt een droomdebuut, want thuis tegen Dynamo Dresden scoort hij direct. Het blijft bij slechts een jaartje Bochum, de Bundesliga roept. Voor ruim drie miljoen maakt Goretzka in 2013 de overstap naar Schalke 04.

Niet alleen Schalke 04 toont interesse in hem, want ook rivaal Borussia Dortmund heeft haar pijlen gericht op de veelzijdige middenvelder. In een interview met Die Welt ging hij begin deze maand in op die keuze. "Schalke 04 had een uitstekend plan met me en bovendien was het middenveld bij Borussia Dortmund drukbezet. Ik zag meer kans voor mezelf bij Schalke om aan speeltijd toe te komen en door te groeien tot een steunpilaar van het team." In zijn eerste jaar verovert Goretzka direct een basisplaats, maar zoals vaker bij jonge talenten is het tweede seizoen er een om snel te vergeten. Een gescheurde spier houdt hem meer dan een halfjaar aan de kant. Vorig jaar was wisselvallig, maar dit seizoen is de 22-jarige Goretzka definitief uitgegroeid tot een van de beste spelers van Schalke.

Contract 2018
Het contract van Goretzka loopt nog tot 2018. Hij is niet van plan om op korte termijn te verlengen. Voor Schalke breekt er komende zomer dus een belangrijke periode aan: nemen ze het risico dat het groeibriljant gratis de deur uitloopt volgende zomer? Ondertussen houden verschillende Europese topclubs de situatie nauwlettend in de gaten. Onder meer Juventus, Arsenal en Tottenham Hotspur worden genoemd als nieuwe bestemming voor Goretzka.

Wat maakt de drievoudig Duits international zo goed? Je zou hem kunnen omschrijven als een middenvelder van deze tijd. Voetballend goed, maar ook verdedigend staat hij zijn mannetje. Bij Schalke speelt hij dan ook als een echte box-to-box speler. Goretzka werd in het verleden niet voor niets de nieuwe Michael Ballack genoemd. Het is een kwestie van tijd tot Goretzka een volgende stap gaat zetten in zijn loopbaan. Tegen Der Kicker: "Ik wil graag internationaal blijven spelen, al is dat voor ons een lastig doel nu." Schalke 04 staat momenteel tiende in de Bundesliga. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.