Laatste nieuws
16.50De volgende Snapchat van Jorthy Mokio? Die zal er niet komen
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.05VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Roefs heen bij Oranje'
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
13.06Belgische topclub ontslaat trainer: 'Van Bommel en Van Nistelrooij in beeld'
Resultaten x
Buitenland

Vardy en Suárez bekroond tot Spelers van de Maand

JAMIE VARDY en LUIS SUÁREZ. De twee topspitsen zijn de Spelers van de Maand volgens de verkiezing van de ESM. De aanvallers van Leicester City en FC Barcelona werden bekroond voor hun uitstekende spel in november.

10-12-2015 11:00 door Redactie ELF Voetbal

De Engelsman en de Uruguayaan werden elf van de maximaal mogelijke dertien keer opgenomen in het ELFtal van de maand, dat de leden van de

ESM maandelijks samenstellen en waarvan vervolgens een eindelftal wordt gemaakt. Deze keer inderdaad dertien stemmen, omdat de Franse partner So Foot verzuimde om op tijd haar beste ELFtal aan te leveren. Vardy was afgelopen maand trefzeker in elke wedstrijd die hij in de Premier League speelde. Als klap op de vuurpijl brak hij tegen Manchester United het dertien jaar oude record van Ruud van Nistelrooy, die tien keer op rij trefzeker was. Vardy maakte er elf achter elkaar.

Suárez was in de Primera División afgelopen maand goed voor vier treffers. Daaronder twee goals in El Clásico tegen Real Madrid. De 28-jarige aanvaller was ook twee keer succesvol tegen Bayer 04 Leverkusen en één keer tegen BATE Borisov in de Champions League. Waar de prestatie van Vardy enkel niet werd beoordeeld middels een stem door Tipsbladet en World Scocer Magazine, kreeg Suárez geen uitverkiezing in de teams van Frankfurter Allgemeine Zeitung en Marca.

Neymar werd over het hoofd gezien door De Telegraaf, ELF Voetbal en (natuurlijk opnieuw de Madrileense krant) Marca en eindigde met tien stemmen. De Braziliaan was goed voor twee treffers in het kampioenenbal tegen BATE en liet het net ook twee keer bollen tegen Real Sociedad en Villarreal alsmede één keer in El Clásico. In de voorste linie speelde in de maandklassementen enkel Pierre-Emerick Aubameyang, die door ELF Voetbal werd aangedragen, een rol. Ook De Telegraaf en World Soccer Magazine namen hem mee. Diego Messi van FC Barcelona kreeg nog één stem van Fanatik, Cristiano Ronaldo van Real Madrid werd helemaal niet genoemd.

In de andere linies kwamen de meeste punten terecht bij Diego Godin. De centrale verdediger van Atlético Madrid vergaarde acht stemmen. Helaas opnieuw geen Nederlandse stemmen dit keer. En ook geen uitverkiezingen voor spelers in de Eredivisie. Er werd slechts één Belg genoemd, Toby Alderweireld van Tottenham Hotspur. De jongste speler in een overzicht is onbetwist Gianluigi Donnarumma, de 16-jarige doelman van AC Milan. Goed voor één stem. Sowieso kregen veel spelers één benoeming, zoals Sergio Ricco (Sevilla), Jorginho en Kalidou Koulibaly (Napoli), Christian Fuchs (Leicester City) en Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain).

Het ELFtal van de Maand is zoals vermeld een initiatief van de ESM, de Europese samenwerkingsorganisatie van dertien sport/voetbaltijdschriften en -dagbladen. Naast ELF Voetbal is uit ons land De Telegraaf lid. Verder: Sport/Voetbalmagazine (België), Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), World Soccer Magazine (Engeland), So Foot (Frankrijk), Marca (Spanje), A Bola (Portugal), Goal News (Griekenland), Nemzeti Sport (Hongarije), SportExpress (Rusland), Tipsbladet (Denemarken) en Fanatik (Turkije).

Ook de ESM Gouden Schoen, waarvan de eerste editie maandag verschijnt en door ondergetekende wordt bijgehouden, is een van de gezamenlijke initiatieven.

XI NOVEMBER 2015

ESM

1. Pepe Reina (Napoli) - 4 stemmen
2. Dani Alves (FC Barcelona) 6 stemmen
3. Diego Godin (Atlético Madrid) - 8 stemmen
4. Jerome Boateng (FC Bayern München) - 4 stemmen
5. Chris Smalling (Manchester United) - 3 stemmen
6. Philippe Coutinho (Liverpool) - 6 stemmen
7. Thomas Müller (FC Bayern München) - 6 stemmen
8. Andres Iniesta (FC Barcelona) - 5 stemmen
9. Jamie Vardy (Leicester City) - 11 stemmen
10. Luis Suarez (FC Barcelona) - 11 stemmen
11. Neymar (FC Barcelona) - 10 stemmen

ELF Voetbal

1. Samir Handanovic (Internazionale)
2. Matthias Ginter (Borussia Dortmund)
3. Jeison Murillo (Internazionale)
4. Diego Godin (Atletico Madrid)
5. David Alaba (FC Bayern München)
6. Andres Iniesta (FC Barcelona)
7. Philippe Coutinho (Liverpool)
8. Douglas Costa (FC Bayern München)
9. Jamie Vardy (Leicester City)
10. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)
11. Luis Suarez (FC Barcelona)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.