Laatste nieuws
16.05Verbazing om snoeiharde botsing Owusu-Oduro en Goes: 'Blijf dan staan!'
16.05Irak kampt met vlieg- en visumproblemen voor play-off WK tegen Suriname of Bolivia
16.00AZ jaagt op kwartfinale: dit is het programma in de Conference League
15.48'KNVB grijpt ondanks meerdere pogingen mis: PSV-toptalent kiest voor Marokko'
15.45'Volstrekt ongepast hoe over Arsenal en de Premier League wordt gesproken'
15.39'Aké bovenaan lijstje Barça', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.36'Aké bovenaan lijstje van Barcelona', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.35PEC steekt draak met Ajax en Berghuis: 'Daar lag het aan, toch?'
15.30Rondje Buitenland: 'Onze eigen Yamal kan een sleutelrol vervullen op het WK'
15.20Jacht Kane op Bundesliga-record onderbroken
15.10Strijd om acht tickets: dit is het schema in de Europa League
15.08'Feyenoord verkoopt alles alsof het heel normaal is, maar het is niet normaal'
14.58Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: 'Ik ben bang voor elke tegenstander'
14.50Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: ‘Ik ben bang voor elke tegenstander’
14.48Slot en Van Dijk kunnen ondanks moeizaam seizoen in prijzen vallen
14.45Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
14.45Engelse media en United-fans vernietigend: 'Ik wil Malacia nooit meer zien'
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.37Waarom de sfeer in het Philips Stadion meer is dan negentig minuten voetbal
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
Resultaten x
Buitenland

Wat gebeurt er met 'man van Wolfsburg' Ton Lokhoff?

Nee, rustig is het niet dit seizoen bij VfL Wolfsburg. De nummer veertien van de Bundesliga stelde maandag alweer de derde trainer in deze jaargang aan: de Nederlander Andries Jonker. Daardoor verandert ook het perspectief van Ton Lokhoff, sinds juli 2014 assistent-trainer bij Wolfsburg. Hoe nu verder met de Bredanaar?

28-02-2017 11:45 door Redactie ELF Voetbal

Tijd om dit jaar carnaval te vieren in Kielegat (Breda) heeft Lokhoff (57) niet. "Daarvoor is het nu veel te hectisch bij de club. Ik geniet nu op afstand mee door de foto's van mijn familie en vrienden. Ik haal de schade nog wel in, haha", vertelt de oud-speler van onder meer NAC, PSV en Feyenoord tegen ELF Voetbal. "Er is de afgelopen dagen veel gebeurd in Wolfsburg."

Na de competitiewedstrijd tegen Werder Bremen (1-2 verlies) besloot de clubleiding van Die Wölfe om trainer Valérien Ismaël te ontslaan. De Fransman was in oktober de opvolger van de ontslagen Dieter Hecking. Onder Ismaël werden de resultaten van Wolfsburg niet veel beter. Lokhoff zag het aan, als assistent-trainer die de veldtrainingen leidde.

Jonker

Die rol gaat veranderen voor Lokhoff, na de komst van Jonker. "Ik ga deze week met de club zitten om te praten over een andere functie binnen Wolfsburg. Ik heb een contract tot 2018 als assistent en die verbintenis respecteren ze, hebben ze aangegeven. Andries neemt zijn eigen assistenten mee: Freddie Ljungberg, die bij Arsenal heeft gespeeld, en nog een Duitser, Uwe Speidel. Ik zit voortaan niet meer op de bank, maar wat mijn rol wel wordt is even afwachten."

"Ze hebben gezegd dat ik kan blijven als 'een man van de club', zo noemden ze mij. Ze zijn ook erg tevreden over mijn werk. Ik blijf relaxed. Zoals altijd. Ik was wel verrast door de komst van Andries. Maar bij de club weten ze wie ze in huis hebben gehaald. Andries was hier al twee jaar assistent-trainer. Ik ken hem alleen van een paar keer handen schudden. Hopelijk kan Andries de boel op de rit krijgen."


"We verloren vrijdag van Werder Bremen, het was eigenlijk onze beste wedstrijd van het seizoen. Eigenlijk hadden we met 6-2 moeten winnen, maar dit seizoen loopt het allemaal iets anders dan verwacht. Die thuisnederlaag was blijkbaar de druppel voor de clubleiding en daarna besloten ze om te stoppen met Ismaël. Wij hoopten samen de club in een rustig vaarwater te krijgen, maar het wordt in de laatste wedstrijden echt overleven. De degradatiestreep blijft akelig dichtbij. En dat mag natuurlijk niet voor zo'n grote club", aldus Lokhoff.

Bazoer

Bij het duel met Bremen zaten de Nederlanders Jeffrey Bruma en Riechedly Bazoer op de bank bij Wolfsburg. "Jeffrey was niet honderd procent fit, maar hij is normaal basisspeler. Hij komt wel weer terug. Voor Riechedly is het nog steeds wennen aan een nieuwe omgeving. Iedereen ziet en weet dat hij een hele begaafde voetballer is. Maar de Bundesliga is een stapje hoger dan de Eredivisie. Het kost tijd om je draai te vinden. Alles gaat hier iets sneller en meer op kracht."

"Ik heb ook een paar keer met Riechedly gesproken. Hij heeft ons vertrouwen en krijgt de tijd om een hele belangrijke speler te worden. Hij is ook pas twintig jaar en we hebben meer goede spelers op het middenveld. De concurrentie is groot. Riechedly komt er wel, maar moet even geduld hebben. Het was voor hem ook iets makkelijker geweest om in een geoliede machine te stappen. Hopelijk keer de rust snel terug in Wolfsburg. Daarin wil ik mijn steentje bijdragen."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.