IJsland
Een van de grote verrassingen op het EK 2016 was IJsland. Het land deed voor het eerst mee aan het toernooi en wist direct te stunten. IJsland eindigde als tweede in de groep, boven Portugal, en wist in de achtste finale Engeland te verslaan. In de kwartfinale was Frankrijk met 5-2 te sterk, maar het EK was voor IJsland geslaagd. In 2018 kan IJsland dit nog eens over doen. Dan moet het de tweede plaats in groep I (evenveel punten als nummer 1 Kroatië) in de komende twee wedstrijden zien vast te houden.
Syrië
Omdat in Syrië niet gespeeld mag worden van de FIFA, trof Syrië gisteravond Australië in het Maleisische Melaka. De Australiërs werden knap op 1-1 gehouden. Dinsdag wordt in Australië beslist wie er aan het WK mee zal doen. Wordt het de vijfde deelname van Australië, of het debuut van Syrië?
Burkina Faso/Kaapverdië
Ook in Afrika is het nog altijd spannend. Vooral in groep D, waar Burkina Faso en Kaapverdië de eerste plaats delen. Beide landen speelden, in tegenstelling tot Senegal en Zuid-Afrika, de nummers 3 en 4 in de groep, nog nooit een WK. Daar zou volgend jaar dus zomaar verandering in kunnen komen.
Panama
Tot slot Panama, dat ook nog op een WK actief was. Momenteel staat het land derde in de kwalificatiepoule van Noord- en Centraal-Amerika. Met een derde plaats zou het land zich rechtstreeks plaatsen voor het WK. Maar ook de vierde plaats, momenteel bezet door de Verenigde Staten, Panama's tegenstander van vanavond, kan kwalificatie betekenen. Dan zou het land nog een play-offs wedstrijd moeten spelen.

