Laatste nieuws
00.02'Antman mag vertrekken bij Rangers FC, eerste club meldt zich voor ex-GAE-speler'

Gisteren

23.34Arteta volgt Slot op als Manager van het Seizoen in de Premier League
23.27Gullit komt superlatieven tekort: 'Zo ongekend goed, kan bijna niet'
23.25Glasner hoopt op 'perfect afscheid' bij Crystal Palace met Conference League-winst
23.15'Noa Lang kiest nieuwe agent en hakt knoop door over toekomst bij Napoli'
23.04Ron Jans deelt pensioenplannen: 'Daar verheug ik me op, behalve de tandarts'
22.55Florentino Pérez strijdt in juni voor 24ste jaar als Real Madrid-president
22.52Derksen steunt ING-campagne tegen online haat: 'Dit moet je serieus nemen'
22.43Driessen verwacht deze 'verrassing' in WK-selectie Oranje, Gijp: 'Echt?!'
22.32Zechiël bespreekt toekomst bij FC Utrecht: 'Niet mijn eerste optie'
22.12Update: Pepi, Dest en Tillman in definitieve selectie voor WK met Verenigde Staten
22.10Pepi, Dest en Tillman spelen WK in eigen land met Verenigde Staten
22.05Jan Mulder verbaast Rondo-tafel met beste speler ter wereld
22.03Braziliaanse media eensgezind over gesprekken Corinthians en Memphis
22.00Chris Woerts plaatst vraagtekens bij KNVB-besluit: 'Dat komt onrechtvaardig over'
21.52KNVB trekt verhuisplannen in: Oranje blijft voorlopig in Zeist
21.50Bizarre racisme-onthulling: 'De ultra's daar wilden geen donkere speler'
21.47Pepi en Dest in WK-selectie Verenigde Staten, ook oud-PSV'er Tillman opgeroepen
21.43Ajax-fans gaan vertrekker niet missen: 'Ga lekker weg, maakte geen indruk'
21.42'Optimisme bij Corinthians over nieuw contract Memphis neemt toe'
21.32'Manchester City bereid recordbedrag te betalen voor Engelse middenvelder’
21.31Buitenspel: Godts deelt ideale Oranje-voorhoede en ruimt plek in voor Ajax-collega
21.17Hearts-aanvoerder Shankland maakt overstap naar concurrent Rangers
21.07City lijkt United af te troeven, Summerville genoemd bij AS Roma
20.56WK 2026 komt eraan: dit zijn de selecties die tot dusver bekendgemaakt zijn
20.55'Corinthians en Memphis naderen akkoord en tekenen voor WK nieuw contract'
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.15'Droomtarget van Barça wil vertrekken, vraagprijs van 150 miljoen euro'
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
Resultaten x
Buitenland

Het 'doelpuntenprobleem' van Liverpool in cijfers

Liverpool - Manchester United, de North-West Derby. Het is een duel dat hoge verwachtingen schept, maar die kwamen vandaag niet uit. Het werd 0-0, ondanks de vele doelpogingen van Liverpool. Waar gaat het precies mis bij de huidige nummer zes van de Premier League?
14-10-2017 16:54 door Lars van Mil

Wie de statistieken erbij pakt krijgt al een duidelijk beeld van hoe het er vanmiddag op Anfield aan toe ging. Liverpool had 62 procent van het balbezit, United 38 procent. Tegenover de zes doelpogingen van United stonden er negentien van Liverpool. Natuurlijk, het zijn geen heel schokkende cijfers wanneer je tegen een team van Mourinho speelt. Al helemaal niet wanneer dit team ook nog eens David de Gea op doel heeft staan. Maar toch zal de thuisclub van vanmiddag ook eens kritisch naar zichzelf moeten kijken. 

Cijfers

Het aantal doelpunten van Liverpool is redelijk: dertien. Hiermee staat de ploeg van Jürgen Klopp op een vierde plaats. Alleen de beide ploegen uit Manchester scoorden aanzienlijk vaker: United 21 keer en City 22. Tottenham staat op veertien doelpunten, Chelsea twaalf en Arsenal volgt, net als Watford, met elf. Op basis hiervan kun je dus niet spreken van een probleem. 

Het probleem vinden we pas als we kijken naar het aantal schoten per wedstrijd: 19,5. Dit is het meeste van alle Premier League-clubs, zo blijkt uit statistieken van WhoScored. Van die 19,5 gaan 17,9 schoten per wedstrijd mis. Ook hier: het meeste van alle Premier League-clubs. Hier ligt wel een probleem. Misschien geen groot probleem; Liverpool draait gewoon bovenin mee en is, zoals gezegd, een van de meest scorende ploegen in de competitie. Maar wel een probleem dat de ploeg vandaag twee punten kost. 

Individueel

De vervolgvraag is dan: waar gaat het dan mis? Hiervoor gaan we dieper in op de individuele prestaties bij de club. We kijken naar de vijf spelers die het vaakst in schietpositie komen: Roberto Firmino, Philippe Coutinho, Mohamed Salah, Sadio Mané en Daniel Sturridge. 

  Firmino Coutinho Salah Mané Sturridge
Schoten per 90 minuten 2,90 5,28 4,12 2,73 5,48
Goals per 90 minuten 0,32 0,56 0,61 0,75 0,32

Uit deze statistieken, afkomstig van Squawka, zien we dat Mané veruit de meest productieve speler is van Liverpool. Sturridge, maar ook Coutinho zijn verantwoordelijk voor veel missers aan de kant van Liverpool. Om deze cijfers iets meer context te geven is het belangrijk om specifieker te kijken naar hoe de kansen eruit zagen.

  Firmino Coutinho Salah Mané Sturridge
Schoten per 90 minuten 2,90 5,28 4,12 2,73 5,48
Schoten van binnen de zestien 1,45 0,83 3,51 2,73 2,58
Schoten van buiten de zestien 1,45 4,44 0,61 0 2,90
Schotprecisie 60% 43% 58% 60% 54%

Dat Coutinho vaker van buiten de zestien schiet dan bijvoorbeeld Firmino is bekend en ook logisch, maar geldt wel als belangrijke oorzaak voor de vele gemiste kansen bij Liverpool. Minder dan de helft van zijn schoten belandt tussen de palen. Verder zien we dat ook Firmino en Sturridge vaak van afstand schieten. 

Liverpool schoot dit seizoen in totaal 63 keer van buiten de zestien, opnieuw het meeste van alle Premier League-clubs. Dit leverde slechts twee doelpunten op, beide gemaakt door Coutinho. Veel vaker leveren deze schoten dus niks anders op dan (onnodig) balverlies. 

Schotprecisie

Verder kunnen we uit deze cijfers concluderen dat veel Liverpoolschoten naast of over het doel eindigen. 45 procent van de schoten is op doel, 55 dus niet. Ook hier vinden we een probleem: van de top zes is dit de laagste schotprecisie. Alleen Tottenham schiet ook vaker niet dan wel op doel. 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.