Laatste nieuws
02.28Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Buitenland

Lorenzo Ebecilio: van een anoniem profbestaan naar spelen tegen Ronaldo

Dat laatste keer dat hij het shirt van Ajax droeg, lijkt al een eeuwigheid geleden. Lorenzo Ebecilio liet Amsterdam in de winter van 2012 op 2013 achter zich om elders in Europa zijn geluk te beproeven. Zijn avonturen kennen tot dusver wisselend succes.
02-11-2017 16:21 door Cas Broxterman

Waar zijn voormalige werkgever Ajax het niet lukte om zich staande te houden in Europa, sleepte Ebecilio met Apoel Nicosia uit Cyprus een Champions League-ticket uit het vuur. De aanvaller speelde mee in zes kwalificatiewedstrijden van de club, inclusief de beslissende tegen Slavia Praag. Zijn avontuur bij Apoel, dat in januari van dit jaar begon, is er eentje waar hij vooralsnog geen spijt van hoeft te hebben.

Zo stond Ebecilio op 13 september op het veld toen Apoel Nicosia het in de groepsfase van de Champions League opnam tegen Real Madrid. Het werd 3-0 in de wedstrijd, die in het Bernabeu door ruim zeventigduizend man werd bekeken. Ook in de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund mocht hij zich laten zien als basisspeler. Het uitduel met Dortmund van deze week moest hij net als de Nederlandse doelman Boy Waterman laten schieten.

Schijntje

Vrij geruisloos was hij toch van het toneel in Amsterdam verdwenen, na zijn transfer in januari van 2013. Metalurg Doñetsk betaalde een schijntje om hem op te halen bij Ajax. De club verhuurde hem een half jaar later aan FK Gabala. Nadat hij het daar een jaar uithield, vertrok hij op huurbasis naar Mordovia. In 2015 maakte hij transfervrij de overstap naar Anzhi Makachkala.

Ebecilio ligt nog twee jaar vast bij Apoel Nicosia. Hij is hard op weg er de meeste wedstrijden voor één club te spelen sinds het begin van zijn carrière. Hoewel hij er nooit echt onomstreden was, kwam hij in Nederland tot 52 wedstrijden en elf assists. Bij Apoel staat de teller nu al op 24 duels (twee goals).

Underdog

Zolang de middenvelder annex aanvaller fit blijft, kan hij zijn reeks bij Apoel moeiteloos voortzetten. In Cyprus is hij bij een club beland die Europees altijd een underdog is. Die positie ligt hem wel. Hij is een vechter die zijn gezondheidsproblemen overwon om profvoetballer te worden. Iemand die zich in verschillende landen staande hield, ook al werd er in Nederland amper meer over hem gesproken.

Nu is het tijd voor hem om te laten zien wat hij kan. Met zijn 26 jaar is er in zijn carrière nog genoeg mogelijk. Maar eerst een goede lijn doortrekken bij Apoel. Er staan, mits hij snel weer volledig fit is, nog een paar leuke potjes op hem te wachten in de Champions League.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.