Laatste nieuws
20.20'Valente laat elke week zien dat hij in het Nederlands elftal hoort'
20.20Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.15Woedende reactie Weghorst na tackle zorgt voor onbegrip: 'Hoe kan juist hij nou zo reageren?'
20.15Brugge-fans worden gek na 'bizar' ontslag van trainer: 'Onbegrijpelijke keuze'
20.14Slot reageert op explosief interview Salah: 'Ben kalm en beleefd, maar niet zwak'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
19.25Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz heeft steunpilaren terug voor Atlético-clash
19.12Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
Resultaten x
Buitenland

Hoe het gapende gat tussen Barça en Real alleen maar groter wordt

Door de 0-3 overwinning van FC Barcelona op Real Madrid is het gat tussen beide ploegen twaalf punten. De Spaanse titel is ver weg voor De Koninklijke. Heel ver weg.
23-12-2017 16:25 door Nick de Jager

Voor de El Clasico van vandaag kreeg Sergio Ramos de handen van het publiek in het Estadio Santiago Benabéu op elkaar. Real Madrid had een week daarvoor in Abu Dhabi de Wereldbeker voor Clubs gewonnen, door in de finale met 1-0 van Grêmio te winnen. Het was de bekroning op een succesvol jaar van De Koninklijke. In de Champions League was de formatie van Zinedine Zidane oppermachtig en in La Liga liet zij de concurrentie, voornamelijk uit de Catalaanse hoek, kansloos. Cristiano Ronaldo opperde in aanloop naar El Clasico dat een erehaag van de FC Barcelona-spelers op zijn plaats zou zijn. Dat verzoek werd uiteraard onberispelijk afgewezen door Barça.

Toch zal geen enkele werknemer van Real Madrid met een lekker gevoel de kerstdagen ingaan. Het was een succesjaar, maar suprematie duurt niet eeuwig. Sinds het begin van het seizoen staat de druk bij Real Madrid vol op de ketel. Waar FC Barcelona zonder echt te sprankelen wedstrijd op wedstrijd won, struikelde de formatie van Zinedine Zidane in op het oog makkelijke thuiswedstrijden over ploegen als Levante en Real Betis. De ultieme ontluistering kwam op bezoek bij Girona. In het stadion van de promovendus werd met 2-1 verloren.

Door de matige eerste seizoenshelft had Real Madrid bij aanvang van El Clasico al acht verliespunten meer dan FC Barcelona. Omdat de wedstrijd tegen Leganés door Reals aanwezigheid op het WK voor clubs geen doorgang kon vinden, was het puntenverschil op de ranglijst zelfs elf. Ter bevordering van de spanning van LaLiga diende tegen de Catalanen gewonnen te worden. Maar nee, Barça greep de zege in Madrid. Met alle gevolgen van dien. Lionel Messi & co vieren Nieuwjaar in de wetenschap dat de grote rivaal veertien punten achterstand heeft in de competitie. Daarnaast kon met een dergelijk grote zege de wisseling van de macht niet beter gesymboliseerd worden.

Voor Real Madrid is het kampioenschap ver weg. Of beter gezegd: weg. Het lijkt niet aannemelijk dat FC Barcelona zo’n grote voorsprong op de rivaal nog verspeelt. Zeker omdat spelers als Ousmane Dembélé terugkomen van een blessure en het speelschema Barça niet tegenzit. Real Madrid, Atlético Madrid en Valencia, de naaste belagers van de Catalanen in de titelstrijd, moeten allemaal naar Camp Nou toe. De uitwedstrijden heeft FC Barcelona al gehad.

De tweede plaats lijkt in het nieuwe jaar het hoogst haalbare voor Real Madrid. Een strijd die normaliter makkelijk gewonnen wordt door de Madrilenen. Maar de concurrentie is met Atlético Madrid, Valencia en Sevilla (alle in goede doen) hevig en de vierde plaats die Real op dit moment bezit spreekt boekdelen. FC Barcelona is los. En dat gapende gat met de concurrentie werd vandaag alleen maar groter.

Ploeg

Aantal wedstrijden

Aantal punten

FC Barcelona

17

45

Atlético Madrid

17

36

Valencia

16*

34

Real Madrid

16

31

Sevilla

17

29

*Komt zaterdag vanaf 16:15 in actie tegen Villarreal




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.