Laatste nieuws
14.30Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Hoe Wigan Athletic met een EK-held de weg naar boven weer inslaat

In 2013 won Wigan Athletic nog de FA Cup en in 2014 speelde de club om de Europa League. Nu speelt de club met een stadion waar meer dan 25.000 mensen in passen op het derde niveau van Engeland. De club wil nu met een hele bekende spits de weg naar boven weer inslaan.
07-01-2018 09:45 door Thijs de Bruijn

FA Cup

Van 2005 tot 2013 speelde Wigan Athletic in de Premier League. Een echte topclub werd het nooit. Degradatie lag eigenlijk elk seizoen wel op de loer. Het seizoen 2012/2013 leek dramatisch te verlopen voor Wigan Athletic. De club stond gedurende een lange tijd in de degradatiezone en het leek dan ook dat de club in 2014 niet meer te bewonderen zou zijn op het hoogste niveau. Toch zullen de Wigan-fans met een goed gevoel op dat seizoen terugkijken. Manchester City werd op Wembley met 1-0 verslagen. Dit leverde Wigan Athletic de FA Cup op. Drie dagen later ging de ploeg tegen Arsenal alsnog met 4-1 onderuit en degradatie volgde. Daardoor speelde Wigan Athletic Europa League terwijl de club op het tweede niveau uitkwam. De groepsfase van de Europa League werd echter niet overleefd. Ook in de competitie ging het niet zo goed. twee seizoenen na de degradatie degradeerde de club opnieuw. In 2016 promoveerde de club weer, maar in 2017 werd Wigan weer terugverwezen naar de League One. 

Foto:

2017/2018

Dit seizoen ligt de club weer op koers voor promotie. In een stadion waar de meeste Eredivisieclubs jaloers op zullen zijn beleeft Wigan Athletic weer een goed seizoen met een wel heel bekende spits. De Noord-Ier Will Grigg bezet de spitspositie bij de nummer één van de League One. De spits kennen we nog als de man die de bekendste EK-deelnemer werd zonder ook maar een minuut speeltijd. Will Grigg's on fire klonk uit duizenden kelen als Noord-Ierland een wedstrijd speelde op het Europees kampioenschap. Maar de spits kan ook zeker goals maken. De 26-jarige spits maakte al zeven doelpunten en speelt zich daardoor weer in de kijker van de bondscoach van de Noord-Ieren. Zaterdagavond liet Wigan Athletic weer iets van zich horen. De club zag in de laatste minuut een overwinning op Premier Leauge club Bournemouth in rook opgaan. Einduitslag 2-2

Wigan Athletic is niet de enige club die na een degradatie compleet uit de kijker verdween. Zo voetbalt de selectie van Blackburn Rovers ook al jaren in de League One. In de Championship voetbalt Bolton Wanderers al jaren tegen degradatie. En ook het succesvolle Fulham speelt al tijden in de anonimiteit. Ook Sunderland lijkt nu compleet te verdwijnen. De club stevent regelrecht op degradatie af en lijkt weinig hoop voor de toekomst te hebben.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.