Laatste nieuws
00.02'Antman mag vertrekken bij Rangers FC, eerste club meldt zich voor ex-GAE-speler'

Gisteren

23.34Arteta volgt Slot op als Manager van het Seizoen in de Premier League
23.27Gullit komt superlatieven tekort: 'Zo ongekend goed, kan bijna niet'
23.25Glasner hoopt op 'perfect afscheid' bij Crystal Palace met Conference League-winst
23.15'Noa Lang kiest nieuwe agent en hakt knoop door over toekomst bij Napoli'
23.04Ron Jans deelt pensioenplannen: 'Daar verheug ik me op, behalve de tandarts'
22.55Florentino Pérez strijdt in juni voor 24ste jaar als Real Madrid-president
22.52Derksen steunt ING-campagne tegen online haat: 'Dit moet je serieus nemen'
22.43Driessen verwacht deze 'verrassing' in WK-selectie Oranje, Gijp: 'Echt?!'
22.32Zechiël bespreekt toekomst bij FC Utrecht: 'Niet mijn eerste optie'
22.12Update: Pepi, Dest en Tillman in definitieve selectie voor WK met Verenigde Staten
22.10Pepi, Dest en Tillman spelen WK in eigen land met Verenigde Staten
22.05Jan Mulder verbaast Rondo-tafel met beste speler ter wereld
22.03Braziliaanse media eensgezind over gesprekken Corinthians en Memphis
22.00Chris Woerts plaatst vraagtekens bij KNVB-besluit: 'Dat komt onrechtvaardig over'
21.52KNVB trekt verhuisplannen in: Oranje blijft voorlopig in Zeist
21.50Bizarre racisme-onthulling: 'De ultra's daar wilden geen donkere speler'
21.47Pepi en Dest in WK-selectie Verenigde Staten, ook oud-PSV'er Tillman opgeroepen
21.43Ajax-fans gaan vertrekker niet missen: 'Ga lekker weg, maakte geen indruk'
21.42'Optimisme bij Corinthians over nieuw contract Memphis neemt toe'
21.32'Manchester City bereid recordbedrag te betalen voor Engelse middenvelder’
21.31Buitenspel: Godts deelt ideale Oranje-voorhoede en ruimt plek in voor Ajax-collega
21.17Hearts-aanvoerder Shankland maakt overstap naar concurrent Rangers
21.07City lijkt United af te troeven, Summerville genoemd bij AS Roma
20.56WK 2026 komt eraan: dit zijn de selecties die tot dusver bekendgemaakt zijn
20.55'Corinthians en Memphis naderen akkoord en tekenen voor WK nieuw contract'
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.15'Droomtarget van Barça wil vertrekken, vraagprijs van 150 miljoen euro'
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Michy Batshuayi: herboren in Dortmund

In een spannende Europa League-ontmoeting met Atalanta Bergamo trok Borussia Dortmund na 94 minuten voetballen aan het langste eind. Lang leek het erop dat de avond voor die Borussen in een teleurstelling zou eindigen, maar het was opnieuw Michy Batshuayi die met twee doelpunten zijn ploeg wist te redden.
15-02-2018 21:45 door Lars van Mil

De officiële speeltijd is voorbij en de vierde official geeft de extra tijd aan. Vier minuten duurt het duel tussen Borussia Dortmund en Atalanta Bergamo nog, een duel dat lijkt af te stevenen op een 2-2 gelijkspel. Lijkt, want plotseling krijgt Mario Götze de bal, slecht uitverdedigd door Atalanta, recht in zijn voeten. De middenvelder aarzelt niet en speelt in één keer door naar Batshuayi. Die neemt aan, draait om zijn mandekker heen en schuift de bal langs de keeper het net in. Het is Batshuayi's tweede van de middag, en de winnende goal voor Borussia. 

Sowieso zijn het mooie weken voor Michy Batshuayi. De Belgische spits verhuisde een dag voor het sluiten van de transferwindow van Londen naar Dortmund. Hij zou bij Borussia de naar Arsenal vertrokken Pierre-Emerick Aubameyang moeten doen vergeten. En dat lijkt vooralsnog te lukken: dat hij twee weken later op vijf goals in zijn eerste drie duels zou staan, hadden waarschijnlijk weinig mensen voorspeld. 

Dood spoor

De laatste keer dat Batshuayi aan de lopende band scoorde, was namelijk alweer twee jaar terug. Bij Marseille eindigde de spits dat seizoen op 23 goals in vijftig officiële wedstrijden. Het leverde hem een transfer naar Chelsea op. Een transfer waar hij waarschijnlijk meer van had verwacht. 

Bij Chelsea wist de Belg geen basisplaats af te dwingen. Slechts één keer mocht hij in de Premier League in de basis starten. Deze wedstrijd en zijn negentien (vaak korte) invalbeurten leverden in totaal vijf goals op. Dit seizoen was het verhaal vrijwel hetzelfde. Concurrent Diego Costa was dan vertrokken, maar Batshuayi slaagde er niet in om de plek die hij achter liet op te eisen. Álvaro Morata werd eerste spits in Londen, en het perspectief voor Batshuayi bleef ongewijzigd. 

Daarbij leek de Belg ook het vertrouwen van zijn trainer Antonio Conte verloren te zijn. Zo koos hij toen in januari Morata geblesseerd raakte niet voor Batshuayi in de spits, maar voor Eden Hazard. "Elke speler heeft zijn kans gehad om zijn waarde te laten zien", zei Conte destijds daarover, waaruit geconcludeerd kon worden dat Batshuayi in zijn ogen tekort kwam. Conte gaf daarbij aan dat Batshuayi weg mocht, wanneer de club een vervanger had. Met Olivier Giroud haalde Chelsea later die week die vervanger binnen, en zo kon de spits op huurbasis naar Dortmund vertrekken.

Toekomst

In Duitsland kent Batshuayi dus een droomstart. Met twee doelpunten tegen FC Köln (eindstand 2-3), één tegen Hamburger SV (2-0) en zijn twee treffers tegen Atalanta is hij in zijn eerste drie wedstrijden direct beslissend. Verschillende bronnen melden zelfs dat Dortmund nu al denkt aan een definitieve overname van de spits. Of zijn toekomst in Dortmund of in Londen ligt echter aan Chelsea, dat volgens The Sun geen optie tot koop in het huurcontract van Batshuayi op wilde nemen. Voorlopig laat hij in ieder geval zien dat hij voor zowel Chelsea, als Borussia Dortmund van grote waarde zou kunnen zijn. 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.