Laatste nieuws
14.55Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.55Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.46Ajax ontvangt forse boete van KNVB voor vuurwerk tegen sc Heerenveen
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.17Bruno Fernandes: 'Manchester United wilde dat ik vertrok, dat maakte me heel verdrietig'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.57'Blessure Haller valt mee, Utrecht-spits mogelijk tóch naar Afrika Cup'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.33'Neefje Frank de Boer heeft geen trek om Kelvin de Lang op te volgen bij Ajax'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.48Officieel: Ajax bevestigt aanstaand vertrek Kelvin de Lang
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.37'Komst Tomiyasu naar Ajax was de druppel voor Kelvin de Lang'
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
Resultaten x
Buitenland

Oleksandr Zinchenko: van wissel bij PSV naar linksback van Manchester City

Het is dat Oleksandr Zinchenko niet snel zijn emoties zal uiten. Maar een vorm van verbazing moest toch wel van zijn gezicht af te lezen zijn, toen Josep Guardiola hem vertelde dat hij in de Oekraïner een linksback zag. Binnen een jaar tijd is Zinchenko veranderd van wisselbeurten bij PSV naar basisplaatsen bij Manchester City.
24-02-2018 17:09 door Nick de Jager

“Om iedere dag een stap dichter bij mijn einddoel te komen moet ik een goede professional zijn, ook al op mijn leeftijd. Ik mag geen dag verliezen. Ik ben iemand die altijd het maximale nastreeft. Toen ik in de zomer bij Manchester City tekende heb ik een gesprek gehad met Pep Guardiola. Hij vond PSV een goede plek voor mij om me te ontwikkelen. Maar ik zit zelf achter het stuur”, liet Zinchenko vorig jaar optekenen in een groot interview met ELF Voetbal Magazine. Het citaat tekent de drive van de eigenzinnige Oekraïner. Elke dag bezig met het einddoel. Elke dag bezig met beter worden.

Met die woorden in het achterhoofd moet afgelopen zomer spannend zijn geweest voor Zinchenko. Het vorige seizoen was goed voor hem om aan de West-Europese cultuur wennen. Zo zei hij in een interview met The Telegraph dat hij erg verbaasd was over de Hollandse sauna’s. “In Nederland gaat iedereen gewoon samen naar de sauna, zowel mannen als vrouwen. En iedereen is naakt. Voor ons is dat heel, heel raar. In Oekraïne en Rusland is dat niet mogelijk. Niemand begrijpt het als ik het er daar over heb.”

Een logische verbazing, maar opdoen van culturele kennis zal niet de belangrijke reden zijn voor Zinchenko om de overstap naar West-Europa gemaakt te hebben. Voor een jonge speler telt maar een ding: speelminuten. Zijn periode op huurbasis bij PSV kan men in dat kader niet echt een succes te noemen. Twaalf wedstrijden in de Eredivisie, vier in de Champions League en één in de KNVB Beker. Het leek evident dat Zinchenko afgelopen zomer een keuze voor meer wedstrijden ging maken. Maar Manchester City-trainer Guardiola bepaalde anders. De Oekraïner maakte indruk op trainingskamp en was nodig bij de eerste selectie. Vrij opmerkelijk, omdat het door het veelvoud aan kwaliteitsmiddenvelders bij The Citizens allerminst vanzelfsprekend is dat hij daar even tussen zou staan. En wat bleek: hij was in eerste instantie ook verre van nodig. Tot eind november zat hij, een League Cup-wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers uitgezonderd, welgeteld één keer bij de wedstrijdselectie. 90 minuten op de bank, tegen Chelsea.

De ommekeer

Daarna werd het plannetje van Guardiola snel duidelijk. Zinchenko was in zijn ogen geen middenvelder, maar een back. Na de blessure van Benjamin Mendy lag er een gapend gat op de linkerflank van de defensie. Een tweede linksback was niet heel duidelijk aanwezig, alhoewel de Braziliaan Danilo er uitstekend uit de voeten kan. De Braziliaan heeft bij Real Madrid wel eens linksback gespeeld en was gehaald met het idee een back-up voor de backposities te zijn. Maar Guardiola zag dat uiteindelijk toch niet zitten. Hij besloot linksbenige middenvelders een kans te geven op die positie en kwam zodoende eerst bij Fabian Delph uit. In de luwte richtte hij zijn pijlen op Zinchenko.

Zinchenko werd vanaf december steeds vaker bij de wedstrijdselectie gehaald en kreeg eind januari de kans een serie wedstrijd te spelen, omdat Fabian Delph eerder die maand geblesseerd uitviel. Hij greep die met beide handen aan en kreeg na de wedstrijd tegen Newcastle United op 20 januari alle lof van zijn trainer. "Vandaag was hij in de eerste helft buitengewoon. Hij is getalenteerd en agressief in de duels. We houden van hem omdat hij altijd vrolijk is.” In 2018 mocht de Oekraïner al zes wedstrijden meedoen met Manchester City. De absolute vetpot is dat nog niet, maar het is wel een flinke stap in de richting van het einddoel.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.