Laatste nieuws
08.38Drama voor PSV en Oranje: Jerdy Schouten met brancard van het veld
08.38Messi schrijft met zeldzame kopbal geschiedenis voor Inter Miami
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

RCD Espanyol: Middenmotor en reuzendoder ineen

De club werd in 1900 opgericht door studenten aan de Universiteit van Barcelona, is een club van het volk en de eerste Spaanse voetbalvereniging dat werd gegrondvest door Spanjaarden: Real Club Deportivo Espanyol. De Catalaanse club schommelt dit seizoen tussen lijfsbehoud en Europees voetbal. De ene week een piek en de andere week een diep dal, maar één ding is wel zeker dit seizoen. Ze zijn een middenmotor én reuzendoder ineen.
01-03-2018 18:45 door Marc Gunterman

Waar een club als Espanyol normaal gesproken punten moet sprokkelen tegen directe concurrenten als pak 'm beet Villarreal, Athletic de Bilbao en Celta de Vigo en het vrij kansloos wordt geacht tegen de Spaanse top drie, kennen de Catalanen dit seizoen vrij opvallende uitslagen. Zo verloor het bijvoorbeeld kansloos van het nietige, kleine Eibar en het gepromoveerde Girona. Ook bij laagvliegers en degradatiekandidaten Las Palmas, Deportivo La Coruña en Leganés boekten de mannen van trainer Quique Sánchez Flores geen resultaten om over naar huis te schrijven. Het typeert het bestaan van een middenmotor als Espanyol zou je zeggen.

Wederopstanding

Begin deze jaarwisseling stond trainer en gentleman Quique Sánchez Flores nog onder hevige druk bij de Catalanen. Na verliespartijen tegen achtereenvolgens Valencia, Eibar, Girona en het puntverlies op Gran Canaria tegen Las Palmas kon het wel eens het congé betekenen voor de bevlogen Spanjaard. De Chinese eigenaren zagen het niet meer zitten in de 53-jarige oefenmeester en drongen aan op een vertrek. Het doemscenario leek zich te voltrekken omdat titelkandidaat Atletico Madrid op bezoek kwam. Maar Espanyol zorgde voor een kleine wederopstanding. In het eigen Estadi Cornellà-El Prat versloeg het Atlético Madrid met 1-0. Dankzij een doelpunt in de dying seconds van de wedstrijd door Garcia de la Fuente werd hij gekroond tot matchwinner. Espanyol nam wat afstand van de degradatieplaatsen en Quique Sánchez Flores had weer wat lucht.

Foto:

Reuzendoder

Normaliter valt op een middenmotor zelden of geen pijl te trekken, maar Espanyol kroop na de overwinning op 'Altéti' deels uit haar schulp en boekte goede resultaten. Nadat Atlético Madrid dus met 1-0 werd verslagen, boekte het ook overwinningen tegen Malaga en Levante. Europees voetbal was weer in zicht. Half januari kwam voor de kwartfinale van de Copa del Rey stadsgenoot en aartsrivaal FC Barcelona naar Cornella-El Prat. Het wispelturige Espanyol had tegen FC Barcelona nog geen 30% balbezit, maar wist door de juiste dosis strijd te mengen met passie en winnaarsmentaliteit opnieuw een Spaanse grootmacht te verslaan; 1-0. Weer viel in de dying seconds van het duel (minuut 88) de enige treffer van de wedstrijd. Amper drie weken later kwam Blaugrana weer op bezoek. Kon reuzendoder Espanyol opnieuw boven zichzelf uitstijgen en FC Barcelona met de staart tussen de benen naar huis sturen? Gerard Moreno zorgde er hoogstpersoonlijk voor dat Cornella-El Prat trilde op haar grondvesten. Espanyol leek wéér te gaan winnen van de aartsrivaal, maar Gerard Pique, zo gehaat door de fans van Espanyol omdat hij de club beledigde met de teksten 'Espanyol de Cornella', zorgde voor de 1-1. Weer slaagde Espanyol erin om een kampioenskandidaat punten af te snoepen.

Foto:

En gisteravond (dinsdag) kwam twaalfvoudig Champions League-winnaar naar Barcelona. Real Madrid, die dit seizoen zwaar onder haar kunnen presteert - lieten zich zoals wel vaker dit seizoen - opnieuw de kaas van het brood eten. Het sterrenensemble van trainer Zinedine Zidane dat aantrad zonder sterspelers Cristiano Ronaldo, Toni Kroos, Marcelo, Luka Modric en Karim Benzema, maakte kennis met reuzendoder Espanyol. Real Madrid dat een begroting van 577 miljoen euro heeft, liet zich kinderlijk eenvoudig verrassen. Met wedstrijden tegen titel- en Champions League-kandidaten Valencia en Atlético Madrid voor de boeg de komende weken, kan de volksclub van Barcelona zomaar eens de grootste reuzendoder van het seizoen worden in Spanje.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.