Freiburg
14e - 30 punten
| Speelschema Freiburg: | Eerdere ontmoeting: |
| Mainz 05 – Freiburg | 2-1 (W) |
| Hamburger SV – Freiburg | 0-0 (G) |
| Freiburg – 1. FC Köln | 3-4 (W) |
| Borussia M’Gladbach – Freiburg | 1-0 (W) |
| Freiburg - Augsburg | 3-3 (G) |
Wat betreft de eerdere ontmoetingen heeft Freiburg de meeste kans op handhaving. Maar Freiburg zal veerkracht moeten tonen na een ongelooflijk slechte reeks. De club wist namelijk maar één punt te pakken in haar laatste vijf wedstrijden, waarin het maar twee keer tot scoren kwam. Twee doelpunten, waarvan één eigen doelpunt. Doelpunten maken is al langer een probleem voor Freiburg. In dertien wedstrijden scoorde Freiburg niet. Zes daarvan eindigden in een 0-0.
Freiburg speelt in haar laatste vijf wedstrijden driemaal tegen een team in de degradatiezone en heeft daarmee een gunstig vooruitzicht. Dat vooruitzicht bevat drie uitwedstrijden. En die bleken lastig voor de mannen uit Freiburg. Ze wonnen dit seizoen pas één uitduel.
VfL Wolfsburg
15e - 29 punten
| Speelschema VfL Wolfsburg: | Eerdere ontmoeting: |
| Wolfsburg – Augsburg | 2-1 (V) |
| Borussia M’Gladbach – Wolfsburg | 3-0 (W) |
| Wolfsburg – Hamburger SV | 0-0 (G) |
| RB Leipzig – Wolfsburg | 1-1 (G) |
| Wolfsburg – 1. FC Köln | 1-0 (V) |
Ook Wolfsburg speelt nog een aantal relatief gemakkelijke wedstrijden. Topscorer Alfred Finnbogason is niet helemaal fit en zal waarschijnlijk niet in actie komen tegen Wolfsburg. Echter speelt Wolfsburg ook met flink wat handicaps. Aanvallers Mehmedi, Blaszczykowski en verdedigers Bruma, Tisserand en Brooks zijn geblesseerd. Bazoer en Verhaegh zijn wel inzetbaar.
Veel scoren doet Wolfsburg niet. Origi, Dimata en Osimhen strijden om de spitspositie. Geen heel denderende strijd. Origi scoorde vijf keer in 1652 minuten, Dimata nul in zevenhonderd minuten en ook Osimhen was in zijn 268 minuten speeltijd niet trefzeker. De man die wél presteert is Daniel Didavi. De aanvallende middenvelder scoorde acht keer en gaf zes assists.

Matige spitsencijfers die Wolfsburg niet verder helpen. Want Wolfsburg won pas vijf wedstrijden, maar verloor er ook maar tien (minder dan Borussia Mönchengladbach, dat achtste staat). Veertien van de 29 wedstrijden eindigden in een gelijkspel. Interessant: Wolfsburg speelde liefst zeven wedstrijden op rij gelijk.
Mainz 05
16e - 27 punten
| Speelschema Mainz 05 | Eerdere ontmoeting |
| Mainz 05 – Freiburg | 2-1 (V) |
| Augsburg – Mainz 05 |
1-3 (V) |
| Mainz 05 – RB Leipzig | 2-2 (G) |
| Borussia Dortmund – Mainz 05 |
0-2 (V) |
| Mainz 05 – Werder Bremen | 2-2 (G) |
Winst op Freiburg zou Mainz in ieder geval op doelsaldo – verlies van Wolfsburg zou Mainz zelfs naar de veertiende plek slepen – uit de degradatiezone helpen. Maar daarna wachten er nog een paar lastige wedstrijden. Geen enkele eerdere ontmoeting wisten ze te winnen en tegenstanders als RB Leipzig en Borussia Dortmund staan hoog in de ranglijst.
In haar laatste zes wedstrijden won Mainz niet en scoorde maar tweemaal. Scoren blijft nog eventjes lastig want de Japanse spits Muto is niet helemaal fit. Daarnaast mist Mainz 05 achterin twee vaste krachten. De geblesseerde linksback Brosinski en geschorste rechtsback Donati kunnen niet spelen. Een probleem, Mainz incasseerde al 47 doelpunten.

